• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » هواشناسی » پاییز امسال میزان بارندگی نرمال است
  کد خبر : 14996

  پاییز امسال میزان بارندگی نرمال است

  پاییز امسال میزان بارندگی نرمال استReviewed by Aryan on Oct 6Rating: رئیس مرکز ملی خشکسالی سازمان هواشناسی گفت: پاییز امسال برخلاف سال گذشته که میانگین بارندگی در کل کشور ۶۸ درصد میزان نرمال بود بارندگی به شرایط نرمال برمی گردد.   عباس رنجبر در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مدلهای هواشناسی نشان می دهد که…

  پاییز امسال میزان بارندگی نرمال استReviewed by Aryan on Oct 6Rating:

  رئیس مرکز ملی خشکسالی سازمان هواشناسی گفت: پاییز امسال برخلاف سال گذشته که میانگین بارندگی در کل کشور ۶۸ درصد میزان نرمال بود بارندگی به شرایط نرمال برمی گردد.

   

  عباس رنجبر در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مدلهای هواشناسی نشان می دهد که پاییز امسال میانگین بارندگی در کل کشور نرمال است که در شرایط نرمال میزان این میزان برابر ۶۱ میلیمتر است.

   

  به گفته وی، سال گذشته میانگین بارندگی در کل کشور در سه ماه پاییز برابر ۱۹ میلی متر یعنی ۶۸ درصد میزان نرمال بوده است.

   

  رنجبر اظهار داشت: دو سال گذشته یعنی سال ۸۸ میانگین بارندگی در کل کشور برابر ۸۴ میلی متر در فصل پاییز بود یعنی از میانگین بلند مدت ۳۹ درصد بیشتر بوده است.

   

  رئیس مرکز ملی خشکسالی سازمان هواشناسی گفت: در سالهای با بارندگی پاییزه نرمال، بالاترین میانگین بارندگی در استان گیلان و معادل ۴۲۴ میلی متر و کمترین میانگین بارندگی در استان یزد است و در این شرایط میانگین بارندگی در استان تهران معادل ۷۶ میلیمتر است.

   

  وی تصریح کرد: بارندگی های پاییز امسال اگرچه در حد نرمال است اما به دلیل خشکسالی گسترده سال گذشته بارندگی امسال نمی تواند تمام خشکسالی های سال گذشته را جبران کند.

   

  به گفته رنجبر، البته این بارندگی نرمال تا حدود زیادی خسارتهای ناشی از خشکسالی سال گذشته بر کشت دیم را جبران می کند.

   

  رئیس مرکز ملی خشکسالی سازمان هواشناسی افزود: پاییز امسال اگرچه بارندگی درحد نرمال است اما درجه حرارت بین نیم تا یک درجه به ویژه در استانهای غربی افزایش می یابد.

   

  وی تصریح کرد میزان بارنگی در پاییز امسال در استان تهران نیز نرمال است و افزایش حدود نیم درجه ای هوا برای فصل پاییز در تهران پیش بینی می شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.