• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تخم مرغ از مرغ گرانتر شد!
  کد خبر : 14983

  تخم مرغ از مرغ گرانتر شد!

  تخم مرغ از مرغ گرانتر شد!Reviewed by Aryan on Oct 6Rating: روند صعودی قیمت تخم مرغ در حالی ادامه دارد كه مسئولان تنظیم بازار در وزارتخانه جدیدالتاسیس صنعت، معدن و تجارت، ستاد بحران تشكیل داده اند. بهای هر شانه تخم مرغ به ۸ هزار تومان رسیده است و بازار هر روز نرخ های جدیدی را…

  تخم مرغ از مرغ گرانتر شد!Reviewed by Aryan on Oct 6Rating:

  روند صعودی قیمت تخم مرغ در حالی ادامه دارد كه مسئولان تنظیم بازار در وزارتخانه جدیدالتاسیس صنعت، معدن و تجارت، ستاد بحران تشكیل داده اند. بهای هر شانه تخم مرغ به ۸ هزار تومان رسیده است و بازار هر روز نرخ های جدیدی را برای تخم مرغ تجربه می كند.

  در این شرایط واردات این كالا در دستور كار قرار گرفته است و وزارت صنعت، معدن و تجارت به صفر كردن تعرفه واردات این محصول ترتیبی داده تا تخم مرغ های تركیه ای بیش از گذشته به كشور وارد شوند تا شاید نیاز بازار از كشورهای همسایه تامین شود.

  تخم مرغ در شرایطی گران و كمیاب شده است كه بازار مرغ از این محصول اشباع شده است. سیاست گذاران در دو وزارتخانه بزرگ كشاورزی و صنعت، معدن و تجارت این بار شاهكار مرغ و تخم مرغ را به اجرا گذاشته اند. با ترغیب تولیدكنندگان به تولید مرغ گوشتی شرایطی فراهم شده تا بیش از نیاز بازار مرغ تولید شود و كار به زیاندهی مرغداران برسد.

  از طرف دیگر كاهش تولید تخم مرغ، راه واردات این محصول و گرانی اش را باز كرده است. شاید به همین دلیل باشد كه مسئولان اتحادیه تولیدكنندگان مرغ تخم گذار از احتمال افزایش دوباره این محصول خبر داده اند.

  در همین زمینه ستاد تنظیم بازار برای کنترل قیمت تخم مرغ با پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی با تعرفه ۴ درصدی واردات تخم مرغ موافقت کرد. بر این اساس مقرر شد برای تعادل در بازار و ورود تخم مرغ از کشورهای خارجی روند ثبت سفارش با سرعت انجام شود. توزیع گسترده تخم مرغ،برخورد با عرضه تخم مرغ به نرخ های غیرمتعارف،هماهنگی با سازمان میادین میوه و تره بار جهت عرضه تخم مرغ وارداتی برای کنترل بازار و ابلاغ تعزیراتی شدن قیمت از جمله دیگر مصوبات ستاد تنظیم بازار بود.

  گرانی تخم مرغ در حالی در بازار شكل گرفته است كه وزارت جهاد كشاورزی عنوان می كند كه طی هفته های اخیر و با گران شدن تخم مرغ، به منظور متعادل شدن قیمت ها از طریق موسسه جهاد استقلال تخم مرغ را شانه ای چهار هزار و

  ۲۵۰ تومان به عوامل توزیع عرضه می كند و شانه ای چهار هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار مصرف كننده قرار می دهد هرچند درعمل این موضوع تاثیر زیادی بر بازار نداشته است. در این میان رئیس جامعه دامپزشکان ایران با بیان اینکه علت افزایش قیمت تخم مرغ شیوع آنفلوانزای پرندگان طی چند ماه گذشته است گفت: قیمت همچنان صعودی بوده و تنظیم بازار تخم مرغ با واردات امکانپذیر نیست مگر اینکه تولید داخل تقویت شود.

  نبی پور گفت: بنابراین اگر چه مجوز واردات ۱۵ هزار تن تخم مرغ صادر شده اما کشوری برای عقد قرارداد پیدا نمی شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.