• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » پنجمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال
  کد خبر : 14908

  پنجمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

  پنجمین نمایشگاه رسانه های دیجیتالReviewed by Aryan on Oct 6Rating: نشست خبري پنجمين جشنواره و نمايشگاه بين‌المللي رسانه‌هاي ديجيتالي با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رييس مركز رسانه‌هاي ديجيتالي وزارت ارشاد برگزار شد. به گزارش ايسنا، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين نشست به پرسش‌هاي خبرنگاران درباره پنجمين جشنواره بين‌المللي رسانه‌هاي ديجيتالي…

  پنجمین نمایشگاه رسانه های دیجیتالReviewed by Aryan on Oct 6Rating:

  نشست خبري پنجمين جشنواره و نمايشگاه بين‌المللي رسانه‌هاي ديجيتالي با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رييس مركز رسانه‌هاي ديجيتالي وزارت ارشاد برگزار شد.

  به گزارش ايسنا، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين نشست به پرسش‌هاي خبرنگاران درباره پنجمين جشنواره بين‌المللي رسانه‌هاي ديجيتالي پاسخ داد.

  سيدمحمد حسيني با اشاره به پنجمين سال برگزاري اين جشنواره اظهار كرد: تاكنون كه اين جشنواره در 21 استان هم برگزار شده و قرار است در سال‌هاي آينده نيز در كل كشور برگزار شود، همچنين انتظار مي‌رود در تهران با تنوع و فراگيري بيش‌تر در بخش‌هاي دولتي و خصوصي برگزار شود.

  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: جشنواره و نمايشگاه بين‌المللي رسانه‌هاي ديجيتالي يكي از فعاليت‌هايي است كه همه ساله براي معرفي آخرين دستاوردهاي كشور در حوزه رسانه‌هاي ديجيتالي توسط اين وزارتخانه برگزار مي‌شود و خدا را شاكريم كه امروز در آستانه برگزاري پنجمين دوره اين جشنواره و نمايشگاه در سطح بين‌المللي هستيم.

  حسيني گفت: ‌اين نمايشگاه در مساحت 90 هزار مترمربع و در 19 بخش و در قالب بيش از 900 غرفه و با حضور نمايندگاني از 30 كشور جهان برگزار مي‌شود.

  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تاكيد كرد: اين نمايشگاه با معرفي و عرضه 30 هزار اثر و حضور نمايندگاني از 30 كشور جهان شامل بخش‌هاي نرم‌افزاري و بيش از 800 نرم‌افزار رايانه‌يي است.

  او هم‌چنين افزود: اين نمايشگاه در 9 عنوان كلي با موضوعاتي از جمله بخش نرم‌افزارهاي رسانه‌يي، بازي‌هاي رايانه‌يي، نرم افزارهاي تلفن همراه، پايگاه‌هاي اينترنتي و برخط، هنرهاي ديجيتال، پژوهش، فن‌آوري و نوآوري در رسانه‌هاي ديجيتال، توليدات مراكز فرهنگي ديجيتال و توليدات خارجي و بين‌المللي برگزار خواهد شد.

  به گفته او هم‌چنين نشست و كارگاه‌هاي تخصصي (قرار است 300 كارگاه برگزار شود)، در موضوعات شهر ديجيتالي، مراكز و موسسات ارائه‌دهنده خدمات رسانه‌يي ديجيتال، خانواده و رسانه‌هاي ديجيتال، بخش جنگ نرم در رسانه‌هاي ديجيتال، استان‌ها، رسانه ديجيتال در‌ آيينه هنر، مسابقات، بخش ويژه بيداري اسلامي و رسانه‌هاي ديجيتال و هم‌چنين برگزيدگان ادوار جشنواره رسانه‌هاي ديجيتال برگزار مي‌شود.

  حسيني در ادامه درباره بخش‌هاي جنبي برنامه‌ها هم گفت: به طور مثال در بخش دانش‌آموزي كه امسال نخستين سال فعاليت اين بخش است، توانستيم با آموزش و پرورش همكاري‌هايي داشته باشيم و امسال نيز بيش از 100 محصول توليدشده توسط دانش آموزان داريم.

  او تصريح كرد: در بحث شبكه فرهنگ نيز تاكنون بيش از 150 خانه فرهنگ در حال فعاليت است كه اميد است به 500 شبكه نيز برسد.

  در ادامه نشست نيز عيسي زارع‌پور – رييس مركز توسعه فن‌آوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتالي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي – توضيحاتي درباره جشنواره ارايه كرد و گفت: امروزه حوزه فن‌آوري جزو لاينفك برنامه‌هاي روزمره شده است و بايد به آن توجه ويژه شود. بايد خدمات و سرويس‌هاي جديد را شناخته و فن‌آوري را با مولفه‌هاي فرهنگي خود تعريف كنيم.

  او افزود: قرار است امسال كتابخانه ديجيتال همراه براي نخستين بار ارائه شود كه اين امر با هماهنگي ناشران آثار و حق تاليف انجام خواهد شد.

  در پايان نيز جلسه پرسش و پاسخي برگزار شد.

  لازم به ذکر است که وب سایت ایران ویج در نمایشگاه رسانه دیجیتال دارای غرفه به شماره شماره 262 میباشد .

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.