• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » افزایش سن ازدواج باعث کاهش درک متقابل فرزند و والدین می شود
  کد خبر : 14871

  افزایش سن ازدواج باعث کاهش درک متقابل فرزند و والدین می شود

  افزایش سن ازدواج باعث کاهش درک متقابل فرزند و والدین می شودReviewed by Aryan on Oct 4Rating: یك جامعه شناس، گفت: ازدواج در سن بالا تضمینی برای موفقیت در ازدواج نبوده و باعث کاهش درک متقابل فرزند و والدین می شود. سوسن فاضلی با اشاره به این مطلب، اظهار كرد: نمی توان این اطمینان را…

  افزایش سن ازدواج باعث کاهش درک متقابل فرزند و والدین می شودReviewed by Aryan on Oct 4Rating:

  یك جامعه شناس، گفت: ازدواج در سن بالا تضمینی برای موفقیت در ازدواج نبوده و باعث کاهش درک متقابل فرزند و والدین می شود.

  سوسن فاضلی با اشاره به این مطلب، اظهار كرد: نمی توان این اطمینان را در جوانان به وجود آورد كه ازدواج هایی که در سنین بالا صورت می گیرند، کمتر به طلاق منتهی می شوند، نه تنها این امر صحت نداشته، بلكه تبعات سختی نیز به دنبال خواهد داشت.

  وی با اشاره به افزایش سن ازدواج در جامعه، افزود: با افزایش سن، افراد نکته سنج تر شده و توقعات شان بالاتر رفته و آمار ازدواج کاهش یافته و جوان، فرد لایق مورد نظر خود را پیدا نخواهد كرد.

  فاضلی با بیان اینكه نمی توان گفت بالا رفتن سن، به طور مطلق تأثیرات منفی به دنبال دارد، خاطرنشان کرد: لازم به ذكر است كه ازدواج در سنین پایین، هم پوشانی عیب ها بیشتر بوده و طرفین نواقص یکدیگر را کمتر می بینند، لذا با گذر زمان و سن، تازه به عیب های یكدیگر واقف خواهند شد.

  این جامعه شناس، درباره بالا رفتن سن ازدواج و به تبع آن بالا رفتن سن بارداری و زیاد شدن فاصله سنی والدین با فرزندان، تصریح كرد: این مسئله از دو جهت قابل بررسی است، از دیدگاه پزشکی بهتر است خانم ها زیر ۳۰ سال باردار شوند و نیز از دیدگاه روان شناختی هم باید به این نکته توجه داشت که هر چه سن والدین بالاتر رود، شکاف نسلی بیشتر و درک متقابل والدین و فرزندان کمتر می شود و در نهایت اینکه حوصله و وقت آزادی که والدین در جوانی برای فرزندان دارند، با بالا رفتن سن ازدواج کاهش می یابد.

  وی با تأکید بر اینکه بالا رفتن سن ازدواج برای فرد و جامعه مشکلاتی را به همراه می آورد، ادامه داد: جامعه ای که در آن تعداد افراد مجرد زیاد باشد، با انحراف های زیادی روبه رو است و از بعد فردی نیز شخصی که با وجود داشتن سن بالا هنوز ازدواج نکرده است، از نظر روانی دچار سرخوردگی و افسردگی ناشی از شکست در ارتباط با جنس مخالف می شود كه در جامعه بازخورد مناسبی نخواهد داشت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.