• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » روانشناسی » مهم ترین مسوولیت های انسانی ما
  کد خبر : 14812

  مهم ترین مسوولیت های انسانی ما

  مهم ترین مسوولیت های انسانی ماReviewed by Aryan on Oct 4Rating: اولین مسوولیتی که هر انسان دارد در قبال خود است. اگر نتوانیم در برابر خود، فرد مسوولیت پذیری باشیم در برابر هیچ فردی نمی توانیم مسوولیت پذیری خود را ثابت کنیم. برای اینکه در قبال خود مسوولیت پذیر باشید اول از همه باید به…

  مهم ترین مسوولیت های انسانی ماReviewed by Aryan on Oct 4Rating:

  اولین مسوولیتی که هر انسان دارد در قبال خود است. اگر نتوانیم در برابر خود، فرد مسوولیت پذیری باشیم در برابر هیچ فردی نمی توانیم مسوولیت پذیری خود را ثابت کنیم. برای اینکه در قبال خود مسوولیت پذیر باشید اول از همه باید به روح و جسم خود رسیدگی کنید، روح خود را بشناسید و به آن اهمیت دهید.

  اول اگر احساس می کنید حال روحی مناسبی ندارید یا گره هایی از زندگی تان در روح خود می بینید حتما درصدد کمک گرفتن از یک روانشناس بربیایید تا بتوانید با مشورت او روح خود را سالم و سرحال کنید. اکثر مردان از گفت وگو با یک روانشناس در هراس هستند و دایما نیاز خود را انکار می کنند در حالی که شاید بیش از نیمی از مشکلات شان در زندگی با مراجعه به روانشناس حل شود. پس از روح، رسیدگی به جسم یکی از مهم ترین مظاهر مسوولیت پذیری در برابر خود است. به گفته کارشناسان، مردان کمتر از زنان به سلامتی خود اهمیت می دهند و کمتر درخصوص مشکلات جسمی به پزشک مراجعه می کنند. شاید یکی از دلایلی که میانگین عمر مردان کمتر از زنان است نیز همین امر باشد.

  دومین نکته، حفظ حریم شخصی خود است. هر فردی دارای یک حریم شخصی است که در برابر هر یک از افرادی که با آنها در ارتباط است، تعریف مشخصی دارد. مثلا حریم شخصی شما در برابر دوستان تان با حریم شخصی در برابر همسرتان متفاوت است. اما مهم این است که این حریم شخصی وجود داشته باشد. گاهی افراد فکر می کنند که صمیمیت در روابط مختلف می تواند این حریم شخصی را تحت الشعاع قرار دهد در حالی که باید بدانید حریم شخصی یکی از لازمه های یک زندگی درست است. درست است که حریم شخصی ما ممکن است از سوی دیگران از بین برود، اما گاهی خود ما هستیم که اجازه می دهیم افراد با ورود به این حریم آن را از بین ببرند. پس به خود و حریم شخصی خود احترام بگذارید و مرزهای دقیقی برای دیگران تعیین کنید تا بتوانید در حفظ روابط تان نیز موفق تر عمل کنید.

  سومین نکته و یکی از بزرگ ترین مسوولیت های زندگی شما این است که بتوانید احساسات همسر خود را درک کرده و به آنها اهمیت دهید. پذیرش مسوولیت در قبال احساسات همسرتان به این معناست که همیشه احساسات او را جدی گرفته و سعی می کنید احساساتش را جریحه دار نکنید.

  ● مسوولیت در برابر همسر

  وقتی ازدواج می کنید یعنی مسوولیت یک فرد دیگر را به عنوان همسر خود پذیرفته اید، شما در برابر همسر خود مسوول هستید؛ به این معنا که هر اتفاقی خوب یا بد و در هر زمینه ای برای همسرتان بیفتد به طور مستقیم یا غیرمستقیم به شما مربوط است. وقتی سلامتی همسرتان به خطر می افتد شما مسوول هستید که تمام تلاش تان را بکنید تا همسرتان سلامتی اش را به دست بیاورد و این مسوولیت پذیری حتی هنگامی که پای همسرتان پیچ می خورد نیز وجود دارد. مسوولیت دیگر، در برابر احساسات همسرتان است. مسلما یکی از بزرگ ترین دلایلی که همسرتان، شما را برای ازدواج انتخاب کرده این بوده که شما توانستید احساسات او را به دست بیاورید. پس یکی از بزرگ ترین مسوولیت های زندگی شما این است که بتوانید همواره احساسات همسر خود را درک کرده و به آنها اهمیت دهید. پذیرش مسوولیت در قبال احساسات همسرتان به این معناست که همیشه احساسات او را جدی گرفته و سعی می کنید که احساساتش را جریحه دار نکنید. احترام گذاشتن یکی از بزرگ ترین مسوولیت های زناشویی است. احترام به نظرات، رفتارها و حتی تنهایی و حریم خصوصی همسرتان و همچنین احترام به خانواده، فامیل، دوستان و آشنایان همسرتان نشانه مسوولیت پذیری شماست، پس به خود واقعی همسرتان احترام بگذارید.

  ● مسوولیت در برابر فرزندان

  وقتی صاحب فرزند می شوید در مقام پدر او، یکسری مسوولیت هایی دارید که اکثر آقایان آنها را نمی دانند و فکر می کنند که تمام مسوولیت بزرگ کردن فرزندان با مادر است و پدر فقط وظیفه دارد که گاهی از سر تفریح با فرزندش سرو کله بزند. از همان ابتدا که همسرتان باردار می شود شما وظیفه دارید که آرامش جسمی و روانی را برای همسر و فرزندتان فراهم کنید و در این مسیر طاقت فرسا در کنار همسرتان باشید و سختی هایی که او به عنوان مادر متحمل می شود را درک کنید. پس از به دنیا آمدن نوزاد نیز در نگهداری او به همسرتان کمک کنید و به فرزندتان اجازه دهید، همیشه شما را کنار خودش احساس کند و شما را موجودی جدای از مادر نبیند. تماس جسمی با نوزاد از طرف پدر می تواند در ارتقای هوشیاری نوزاد موثر باشد و از طرفی به همسرتان در امر بزرگ کردن بچه، کمک کنید تا او نیز بتواند آرامش نسبی به دست بیاورد و در تربیت و پرورش فرزندتان کوشاتر و مفیدتر عمل کند. هرچه فرزندتان بزرگ تر می شود اگر بتوانید با او یک رابطه دوستانه و صمیمانه برقرار کنید، به شما نزدیک تر خواهد شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.