• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » تاریخ باستان , مطالب برگزیده سایت » 10 فرمانده‌ی بزرگ و موفق تاریخ را بشناسید + عکس
  کد خبر : 146179

  10 فرمانده‌ی بزرگ و موفق تاریخ را بشناسید + عکس

  10 فرمانده‌ی بزرگ و موفق تاریخ را بشناسید + عکسReviewed by Aryan on Nov 22Rating: به گزارش ایران ویج ،در طول تاریخ مردان زیادی با علم و بینش نظامی خود به پیشرفت های قابل توجهی رسیده اند اما تنها برخی از آنها لایق صفت برترین فرماندهان نظامی هستند. در زیر لیست 10 فرمانده ی برتر…

  10 فرمانده‌ی بزرگ و موفق تاریخ را بشناسید + عکسReviewed by Aryan on Nov 22Rating:

  به گزارش ایران ویج ،در طول تاریخ مردان زیادی با علم و بینش نظامی خود به پیشرفت های قابل توجهی رسیده اند اما تنها برخی از آنها لایق صفت برترین فرماندهان نظامی هستند. در زیر لیست 10 فرمانده ی برتر نظانی در تاریخ جهان را می بینید.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  10. جورجی ژوکوف

  جورجی ژوکوف فرمانده ی ارتش سرخ بود که در جریان جنگ جهانی دوم باعث پیروزی اتحاد جهاهیر شوروی، پیشروی در بیشتر قسمت های اروپای شرقی و محاصره ی برلین شد. او یکی از بزرگترین قهرمانان روسیه و همچنین شوروی سابق است. بعد از سقوط آلمان او فرمانده ی منطقه ی اشغالی شوروی در آلمان بود.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  9. آتیلا هون

  آتیلا هون فرمانده ی امپراطوری هونیک بود که از آسیای مرکزی تا آلمان کنونی کشیده شده بود. وی یکی از خونخوار ترین دشمنان امپراطوری روم شرقی و غربی بود. آتیلا به خاطر ستمگری مشهور بوده او دو بار به بالکان و فراسه ی امروزی لشکر کشی کرد.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  8. ویلیام فاتح

  ویلیام فاتح رهبری هجوم لشکر نورماندی به انگلستان را بر عهده داشت. این آخرین باری بود که کشور انگلستان توسط یک ارتش بیگانه فتح شد. ارتش او در جنگ هیستینگز ارتش انگلستان را به عقب راند و تا شهر لندن پیشروی کرد. مقاومت ارتش انگلستان بی ثمر بود و ویلیام حکومت انگلستان را به دست گرفت. او در فرهنگ سنتی آنگلو- ساکسون انگلستان تغییرات زیادی ایجاد کرد و فرهنگ جدید آنگلو- نورمن را بوجود آورد.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  7. آدولف هیتلر

  هیتلر رهبری آلمان نازی و ارتش متقین را در اکثر قاره ی اروپا و بخشی از قسمت های آسیا و آفریقا بر عهده داشت. او در جنگ جهانی دوم بر ارتش فرانسه غلبه کرد و در عین حال آمریکا، انگلستان و روسیه را نیز به عقب راند.ارتش او با تکیه بر تاکنیک های حمله ی نظامی به پیروزی های بسیاری دست یافتند. هیتلر در نهایت در جنگ شکست خورد و خودکشی کرد.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  6. چنگیز خان

  چنگیز خان پایه گذار امپراطوری مغول، بزرگترین امپراطوری به هم پیوسته در جهان بود. امپراطوری مغول بخش وسیعی از آسیای مرکزی را اشغال کرد. او این کار را از طریق متحد کردن قبایل چادر نشین و پیمان بستن در شمال شرقی آسیا انجام داد، به تدریج بیشتر چین را به تصرف خود در آورد و در آسیا پیش روی کرد. امپراطوری مغول تا جایی پیش رفت که بیشتر منطقه ی اوراسیا و بخش های قابل توجهی از اروپای شرقی، آسیای مرکزی و خاورمیانه را تحت سلطه ی خود در آورد. او این پیشرفت ها را مدیون هوش بالا و تاکتیک های نظامی فوق العاده اش بود.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  5. هانیبال بارکا

  هانیبال از طریق کوه های آلپ به امپراطوری قدرتمند روم حمله کرد و رومی ها را در طی چندین جنگ شکست داد. او شخصاً در هیچ مبارزه ای شکست نخورد و بعد از پیروزی بر رومی ها به مدت 10 سال ارتش خود را در ایتالیا مستقر کرد. او را به عنوان یکی از بزرگترین متخصصین تدابیر جنگی در طول تاریخ می شناسند به طوری که برخی از دشمنانش از تدابیر و روش های او در جنگ آوری استفاده می کردند.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  4. ناپلئون بناپارت

  ناپلئون در جریان انقلاب فرانسه یک ژنرال بود و بعد ها کنترل کامل جمهوری فرانسه را به دست گرفت و به امپراطور فرانسه تبدیل شد. او پاشاه ایتالیا، میانجی کنفدراسیون سوئیس و محافظ کنفدراسیون راین بود. زمانی که به جزیره ی البا تبعید شد، روش حکومت و اقتصاد این جزیره را هم تغییر داد.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  3. ژولیوس سزار

  ژولیوس سزار کنترل کامل جمهوری  روم و ارتش های وابسته به آن را در دست داشت. او در جنگ داخلی دشمنان را شکست داد و در جنگ های خارجی نیز بر علیه چندین متحد پیروز شد. او در نهایت توسط بروتوس (یکی از نزدیکانش) به قتل رسید.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  2. اسکندر کبیر

  اسکندر کبیر بیشتر جهانی را که در آن زمان شناخته شده بود تا قبل از 30 سالگی درنوردید. او امپراطوری باشکوه ایران را از بین برد، ارتشی بسیار بزرگتر از داریوش سوم ایجاد کرد و باعث رخنه کردن فرهنگ هلنی در تمام سرزمین تحت تسلط خود شد.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  1. کوروش بزرگ

  کوروش بزرگ بنیان گذار امپراطوری هخامنشی در امپراطوری های ماد، لیدیا و نئو- بابلی بود. امپراطوری او درسه قاره گسترده شده بود. برخلاف بسیاری از سایر رهبران نظامی، به خاطر زیر ساخت های سیاسی که ایجاد کرد، امپراطوری او تا مدت ها بعد از مرگش استوار ماند. بسیاری عقیده دارند که او در دستاوردهایش از اسکندر کبیر هم موفق تر بوده است.

  مترجم : تینا اقدسی

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۴۲)  • rector hitler

   دوستان شما ک میگید نام چنگیز مغول حذف کنند،چنگیز خان یکی از بزرگترین امپراطوری های دنیارو پایه گذاشت،اونم از یک سرزمینی ک تمام سرزمین در جنگ بین قبیله ها بود.

   بنظر من عوض نام ژوکوف و اتیلا هون باید نام خشایار شاه و یا نادر شاه میذاشتین.

   در ضمن باید ازتون تشکر کنم بابت گذاشتن نام نابغه ی نظامی ادولف هیتلر و هانیبال بارکا.

  • محمد

   دوست عزیز مطالبت خوب بود اما بهتر بود به جای خونخوارا و مستبدایی مثل چنگیز و اسکندر از افتخار شیعه حضرت علی (ع) هم نام میبردی…فرماندهان موفق و قهرمانای واقعی جهان امامان و ایمه هستن که دنیا واسه اونا آفریده شده…

   • احمدنیا

    بله حق با شماست ممنونم برای تذکر خوبتان

  • محمد

   أبوحفص عمر بن الخطاب العدوی القرشی (عربی: عمر بن الخطاب) ملقب به عمر فاروق، (زاده ۵۹۰ یا ۵۸۶ میلادی و درگذشته ۶ نوامبر ۶۴۴) صحابهٔ محمد، فرمانده نظامی در سپاه صدر اسلام و خلیفه دوم از خلفای راشدین بود. مورخین تاریخ اسلام گاهی وی را خلیفه عمر اول و عمر بن عبدالعزیز را عمر دوم می‌نامند.

   در دوران حکومت عمر بن خطاب گستردگی امپراتوری اسلام به شکل بی سابقه‌ای وسیع شد و همه سرزمین‌های تحت حکومت ساسانیان و دو سوم امپراتوری روم شرقی را در بر می‌گرفت.[۱] حملات وی به امپراتوری ایران در دوران ساسانی در مدت کمتر از ۲ سال موجب سقوط این دودمان گردید.[۲]

   وی بنابر نقل منابعی از قدرتمندترین خلیفه در میان خلفای راشدین و نیز یکی از بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین فرمانروایان مسلمان در تمام طول تاریخ است.[۳] دوران خلافت وی از ۲۳-۱۳ هجری/۶۴۴-۶۳۴ میلادی است.[۴] وی دومین خلیفه از خلفای راشدین بود که تحت فرمان او، سپاهیان عرب، سرزمین بین‌النهرین و سوریه را فتح نموده و نیز استیلای بر ایران و مصر را آغاز کردند.
   …….
   جالبه اینجا عمر بین 10 گزینه نیست
   در حالی که در کتاب 100 شخصیت تاثیر گذار بر دنیا در طول تاریخ نوشته مایکل هارت
   در این کتاب محمد پیامبر اسلام رتبه نخست را دارد.[۱] آیزاک نیوتن و عیسی مسیح نیز در رتبه‌های دوم و سوم جای دارند. از چهره‌های ایرانی این صد نفر می‌توان به مانی (در رتبه ۸۳) و کوروش بزرگ (در رتبهٔ ۸۷) و زرتشت (در رتبهٔ ۹۳) اشاره‌نمود.[۲]
   البته این کتاب مخصوص فرماندهان و رهبران نیست، اما اگر فقط فرماندهان نظامی و رهبران رو در نظر بگیرید عمر بالاتر از همه ی افراد این لیست بجز اولا چنگیر خان دوما ناپلئون و بعدا اسکندر قرار میگیره، تازه اون کتاب کاملا بیطرفانه نوشته شده

   • عباس

    خوب جای چنگیز مغولو حذف کنید و عمر رو جاش بشونید:(
    به هر حال باس به اعتقادات همه احترام گذاشت

    • ایرانی

     سلام. برای من مهم نیست اسم عمر فاروق رو به جای اسم چنگیز بزارن . اگرچه حذف چنگیز با توجه به اینکه واقعا فرمانده مقتدری بوده(حالا اگه نگیم مقتدرترین) جای سوال داره ضمن اینکه در خصوص حمله چنگیز به ایران اگه تاریخو خونده باشین بیشتر خوارزمشاهیان(ایرانیان اون زمان) مقصر بودن از حمله به بازرگانان وحتی کشتن سفرا ی چنگیز میتوان به او(چنگیز) حق داد که به ایران حمله کند……….
     در خصوص عمر فاروق ویا حتی خالد ابن ولید (اگر اهل مطالعه وتحقیق بدون غرض باشین) خیلی چیزها میتوان گفت زمانیکه عمر در دو امپراطوری عظیم ( ایران وروم) را در یک زمان شکست داد ان هم با سپاهی که حتی قابل مقایسه با سپاهیان یکی از مناطق ایران هم نبود. شاید مطالبی در تاریخ باشد که مورد پسند ما نباشد مثل حمله چنگیز وتیمور و… به ایران ولی مطمئنا نمیتوان آن را حذف کرد(اگر حذف بکنیم مثل اینکه به خودمون دروغ گغته ایم.
     در جواب دوست دیگمون که گفتن فاروق لقب علی مرتضی(رض) میباشد باید بگم برای ما هیچ تفاوتی بین خلفای چهارگانه وحتی سایر اصحاب بزرگوارنیست چون گسترش اسلام واینکه من وشما امروز مفتخر به آن هستیم در سایه از خودگذشتگی ومجاهدت اونا بدست اومده . علی مرتضی (رض)نیز میتواند فاروق باشد چرا که او مثل یاران حضرت رسول خیلی برتر و بالاتر ازاین ضفات بوده است.
     موفق باشید

   • محمود

    اول اینکه فاروق لقب امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام است.برخی از علمای اهل سنت نظیر محمد بن سعد در الطبقات الکبری ، ابن عساکر در تاریخ مدینه دمشق ، ابن اثیر در اسد الغابه و محمد بن جریر طبری در تاریخش می‌نویسند :
    قال بن شهاب بلغنا أن أهل الکتاب کانوا أول من قال لعمر الفاروق وکان المسلمون یأثرون ذلک من قولهم ولم یبلغنا أن رسول الله(ص) ذکر من ذلک شیئا.!!!
    یعنی ابن شهاب میگوید: اینگونه به ما رسیده است که اهل کتاب نخستین کسانی بودند که به عمر لقب فاروق دادند و مسلمانان از سخن آن‌ها متأثر شدند و این لقب را در باره عمر استعمال کردند و از پیامبر اسلام هیچ مطلبی در این باره به ما نرسیده است!!!
    اگر هم قرار باشد نام فرماندهی بیاد..شان امام علی بالاتر از این است که با اینها مقایسه شود و شاگردان امام علی مثل مالک اشتر نخعی را می توان در زمره بزرگترین فرماندهان تاریخ نام برد.

  • من

   خودتون بریدین و دوختین دیگه …

   در همین خیالات تشریف داشته باشین !

  • آرش جوان

   دكترشزيعتي:
   ازكسي كه سواد زياد دارد وكتابخانه اي بزرگ، نترسيد،اما ازكسي كه فقط يه كتاب دارد حتي آرا نخوانده وفقط آنرا مقدس ميداند بترس.!
   قابل توجه مهدي يك آذر نود.
   بدان، بيسوادان عصر حاضركساني نيستند كه نميتوانند بخوانند،بلكه كساني كه سواد دارند ولي نميخواهند سواد كهنه را دور بريزند وخود راباعلم وآگاهي روز تطبيق كنند.
   موفقيت تمام ايراني هاي سرافراز را خواهانم.آرش

  • m.r

   فردین خان اگه یکم توجه کنین میبینین که اسامی از 10 شروع شده تا به 1 که کورش کبیر بود رسیده

  • فردین

   با سلام
   اولا بقول یکی از دوستان نباید اسم کوروش بزرگ روآخر میزاشتین در ضمن اگه میشه دیگه از پسوند تازی برای کوروش استفاده نکنید
   ودر مورد ژولیو سزار باید بگم که سنگین ترین شکستشو از ایران به فرماندهی سورنای دلیر خورد
   با سپاس

  • ی

   اولا نباید نام کوروش کبیر را در آخر لیست میگذاشتید
   دوما نباید نام کوروش کبیر در کنار جنایتکاران تاریخ یعنی آتیلا و اسکندر و چنگیر قرار بگیرد شما مگر کمترین شعور تاریخی ندارید و نمی دانید که از مردی صلح طلب و آزادمنش مانند کوروش نباید در کنار هیتلر و … یاد کرد؟

  • کورش

   کورش بخواب که ما بیداریم.البته اگه بعضیا بزارن

   • Anahita

    وا شما به بعضیا چیکار داری برادر من.. شما ساعتتو زنگ بذار اگه خوابت برد بیدارت کنه.. برخی نیز هوایتان را دارن البته دورا دورا :-h .. اصلاً شیفتی بیدار وامیسیم.. باکیت نباشه ما مردم ایرانیم همه متحدیم با هم :-j

    • f

     شما بشین حرف نزن نفست می گیره کارت به بیمارستان می کشه ها اون وقت راستی رستی خوابت می بره تا دیگه افتخار کشورت رو مسخره نکنی

  • Meisam Moore

   همه این ها چه بخواهیم و چه نخواهیم آدمای بزرگی بودن ، ولی کورش بزرگ کجا و چنگیز مغول کجا !!!

  • arezooo

   اسكندر كه لعنت خدا بر او باد ، نه اسكندر كبير ! دوست عزيز. با داشتن كوروش كبير به ايراني بودنمون مي باليم هر چند كه حتي از پس نگهداري يادگار هاي كوروشي بر نيومدند. شرم بر اينها.

  • farnaz

   mer30 az matlabe khoubetoun…kash sorena am joze in farmandeha esmesh gofte mishod…kouroush kabir eftekhare iraniast

  • pooneh bayani

   koorosh kabir hamishe dar ghabe ma iraniha KABIR mimoone

  • هاکان

   کوروش کبیر اول قلب مردم کشورشو به دست اورد بعد با تکیه بر اتحاد وعدالت
   دنیا را به دست اورد…بدون نیاز به سلاح اتمی…

   • Meisam Moore

    ببخشید دوستان از واژه بزرگ در پسوند کورش استفاده کنید, نه واژه کبیر که تازی است.
    سپاس

  • nazila

   vahid kojaei…………………. to bahs sherkat nemikoni

  • nazila

   slm bacheha be nazare man baqiyeye farmandehaye tarikh bayad
   joloye korosh kabir long bendazan :-bd <):)

  • hooman

   درود بر شرفت

  • امیررضا

   سلام
   ماایرانی هابایدبه وجود کوروش بزرگ افتخارکنیم چون در اغلب نغاط جهان ایران روبانام کوروش می شناسند ولی ماایرانی هاهنوز اورا ان طورکه باید نمی شناسیم وقدر چنین کسی را نمی دانیم

  • سپهدار

   سلام با تشکر از ایمیلهاتون کاش یه ذره از دانش کورش کبیرو الان داشتن دنیا گلستان میشد

   • Meisam Moore

    کورش بزرگ

  • مهدی

   بزرگترین فرمانده در عصر حاضر و در اعصار پیشین بجز پیغمبر وجئد نازنین حضرت امام خمینی است که چون شما معرفت و شناخت ندارید در لیستتان قرار ندادید دشمنان ما میدانند که امام که بود ما نمی فهمیم

   • محمد

    افرین عالییییی بود

  • mana

   ba salam va khaste nabashid
   tashakor az babate emil ‘haton kheili khob bod
   koroshe kabir baese eftekhare ma irani ‘ha ast

  • engali

   vaghan aali bod dastet dard nakone
   man ham eftekhar mikonam ke iraniam

  • pldn vqh

   سلام ممنون از فرستادتون.من واقعأ به ايراني بودن خودم افتخار مي كنم.

  • محسن

   سلام خیلی جالب بود هیچ کس کوروش و هیچ کجا ایران نمیشه …………………………….ایران و ایرانی سربلند باشد

  • مليحه

   سرگذشتهاي تاريخي مخصوصا درمورد ايران آموزنده است وجود كوروش بزرگ افتخار ما ايرانيهاس

  • افسون

   سلام
   خسته نباشید
   بسیار عالی بود

  • مژده

   باسلام
   دوست عزیز بهتر بود در ترجمه بجای اسکندر کبیر از اسکندر مقدونی استفاده می کردید چون به نظر ما ایرانیان او کبیر نبود.
   باتشکر

   • احمدنیا

    موافقم

   • Meisam Moore

    ایرانی ها به اسکندر می گفتن اسکندر گجسته ( در مقابل خجسته)

  • ابراهيم

   سلام در خصوص اين پست بايد بگم واقعا” زيبا و اموزنده بود خيلي خوشحال ميشم در مورد اين مسائل بيشتر بحث و گفتمان بشه اما متاسفانه در جامعه كنوني ما اين امر فكر نمي كنم ممكن باشه
   در هر صورت يه خسته نباشيد كلي ميگم و موفق باشيد
   در امان خدا
   يا حق

  • لاله

   خدایا شکر اگه ما ایرانی ها کوروش بزرگ رو نداشتیم چی کار میخواستیم بکنیم ؟

   • یکی دیگه

    مثلا حالا که داریم چه گلی به سرش میزنیم ؟ که اگه نداشتیم ….. اصلا می خواهیم ؟ میذارند ؟ من که شخصا، هر لحظه به داشتن افقی روشن ، برای ایران نا امیدتر میشم.

    • Anahita

     جیگرتو.. گل گفتی.. من کلاً بریدم.. :-h وکاملاً باهات موافقم .. خیلی موافق.. دیگه حتی آدم روش نمیشه افتخار کنه.. چون بعدش قطعاً از یه آدم عاقل میشنوه (( گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل))

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.