• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » دفاتر کاریابی انگیزه ای برای ادامه کار ندارند
  کد خبر : 14431

  دفاتر کاریابی انگیزه ای برای ادامه کار ندارند

  دفاتر کاریابی انگیزه ای برای ادامه کار ندارندReviewed by Aryan on Sep 30Rating: رئیس انجمن دفاتر کاریابی غیردولتی ایران ضمن تشریح وضعیت نابسامان دفاتر کاریابی و چالش های پیش روی این دفاتر در کمک به بهبود فضای اشتغال، گفت: در حال حاضر کاریابی ها انگیزه ای برای ادامه کار ندارند مگر اینکه به مشکلات این…

  دفاتر کاریابی انگیزه ای برای ادامه کار ندارندReviewed by Aryan on Sep 30Rating:

  رئیس انجمن دفاتر کاریابی غیردولتی ایران ضمن تشریح وضعیت نابسامان دفاتر کاریابی و چالش های پیش روی این دفاتر در کمک به بهبود فضای اشتغال، گفت: در حال حاضر کاریابی ها انگیزه ای برای ادامه کار ندارند مگر اینکه به مشکلات این بخش رسیدگی شود.

  عسگری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: در بحث اجرایی شدن قانون اصل ۴۴ و قانون برنامه پنجم توسعه مبنی بر واگذاری امور اجرایی و مدیریتی به بخش غیردولتی، متأسفانه ساختار فعلی کاریابی ها مناسب وسعت و توسعه حدود اجرایی و مدیریتی نیست مگر اینکه آئین نامه اجرایی این بنگاه ها اصلاح شود.

  وی ادامه داد: بنابراین از آنجا که محدودیت های آئین نامه ای و اجرایی اجازه توسعه اختیارات در دفاتر کاریابی را به متولیان امر نمی دهد،معتقدم متناسب با ساختار جدید مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نقش آتی کاریابی ها در بهبود فضای اشتغال کشور باید اصلاحات آئین نامه ای هم مد نظر تصمیم گیران قرار گیرد.

  وی افزود: یکی دیگر از چالش هایی که در این حوزه مطرح است، توجه به الزامات و انتظارات متقابل و واقعی کارجویان و فعالان اقتصادی و کارآفرینان است به این مفهوم که بنگاه های اقتصادی در گزینش و پذیرش نیروی انسانی باید اختیار داشته باشند.

  رئیس انجمن دفاتر کاریابی غیردولتی ایران با اشاره به اینکه نباید نیروی غیرمستعدی را بر بنگاه های اقتصادی از طریق این دفاتر تحمیل کرد، گفت: وجهه و ظرفیت بازدهی این دفاتر در گرو باور توأمان فعالان اقتصادی و کارجویان به این سیستم است.

  وی متناسب سازی تخصص و تجربه نیروی انسانی و الزامات توسعه ای بنگاه های اقتصادی را یک انتظار موجه در بازار کار برشمرد و تأکید کرد: معرفی کارجو به بنگاه های اقتصادی “کارفرما” نباید به ابزاری برای ترخیص تسهیلات و مباحثی از این دست تبدیل شود، چرا که هدف کاریابی ها ایجاد اشتغال پایدار با رویکرد بهبود فضای اشتغال کشور تبیین و تعریف شده است.

  وی تصریح کرد: در راستای اجرایی شدن قانون اصل ۴۴ و تمهیدات لحاظ شده در قانون برنامه پنجم توسعه، کاریابی ها را می توان مستعد جذب اختیارات مرتبط با بحث اشتغال دانست، معتقدم اگر موضوع اشتغال به کاریابی ها واگذار شود این امکان فراهم است که بهبود فضای اشتغال کشور با سرعت بیشتری محقق شود.

  عسگری ضمن انتقاد از اینکه در دستگاه های اجرایی به مصوبات قانونی بهاء داده نمی شود، خاطرنشان کرد: مصوبات حمایتی که مطابق قانون بر اجرای آن تکلیف شده است نباید به واسطه بخش نامه ها و تبصره ها کنار گذاشته شوند چرا تحقق اهداف تنها به واسطه این ابزار اجرایی ممکن خواهد بود.

  وی با اشاره به اینکه مطالبات حقوق کاریابی ها علی رغم پیگیری های انجام شده هنوز به نتیجه نرسیده است، تصریح کرد: از دیگر مسائل اینکه باید امکاناتی تعریف شود که دفاتر کاریابی با بانک اطلاعات اشتغال و البته به روز تبدیل شوند تا زمانی که بین کارفرما و کاریابی ها و کارجویان فاصله باشد امکان بهبود فضای اشتغال کشور بالطبع با مشکل مواجه خواهد شد.

  وی ادامه داد: در بحث صدور مجوز فعالیت برای کاریابی ها و ارائه آموزش، این بنگاه ها باید مورد حمایت باشند چرا که فعالیت در این صنف با توجه به بازدهی سرمایه حداقلی، برای فعالان در این حوزه توجیه اقتصادی ندارد و بعد از مدت کوتاهی فعالیت انگیزه فعالیتی آنها را تعدیل می کند.

  رئیس انجمن دفاتر کاریابی غیردولتی ایران ضمن تأکید بر اینکه این بنگاه ها نیز باید مشمول یارانه های حمایتی قرار گیرند، اظهار داشت: در بحث بیمه کارمندان و نیروهای تحت پوشش و نیز مشکل مالیاتی این بنگاه ها نیز با مشکل جدی مواجه هستیم در حالی که حمایت چندانی از این مجموعه به عمل نمی آید.

  وی افزود: در بحث آموزش هم به منظور ارتقاء سطح دانشی و تخصصی مدیران دفاتر کارآفرینی نیز نیازمند حمایت دستگاه متولی یعنی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستیم که امیدواریم تمهیدات لازم اندیشیده شده باشد و در دستور اجرا قرار گیرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.