• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » بیش از 13 هزار نفر در 7 ماه اول سال در تصادفات فوت کردند
  کد خبر : 143525

  بیش از 13 هزار نفر در 7 ماه اول سال در تصادفات فوت کردند

  بیش از 13 هزار نفر در 7 ماه اول سال در تصادفات فوت کردند Reviewed by Aryan on Nov 21Rating: در ۷ ماه نخست امسال، ۱۳٬۲۳۷ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند و این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که ۱۵٬۰۸۳ نفر در تصادفات رانندگی کشته شدند،…

  بیش از 13 هزار نفر در 7 ماه اول سال در تصادفات فوت کردند Reviewed by Aryan on Nov 21Rating:

  در ۷ ماه نخست امسال، ۱۳٬۲۳۷ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند و این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که ۱۵٬۰۸۳ نفر در تصادفات رانندگی کشته شدند، ۱۲٫۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

  به گزارش آفتاب، ۱۰٬۲۹۵ نفر از تلفات رانندگی ۷ ماهه  اول امسال مرد و ۲٬۹۴۲ نفر زن بودند.

  در این گزارش، با اشاره به محل وقوع تصادفات منجر به فوت در ۷ ماهه امسال آمده است: بیشترین تلفات حوادث رانندگی با ۸٬۰۵۸ مورد در جاده‌های برون‌شهری و پس از آن با ۳٬۷۹۶ نفر در تصادفات درون شهری، یک‌هزار و ۲۹۰ نفر در جاده‌های روستایی و محل مرگ ۹۳ نفر نامعلوم گزارش شده است.

  بالاترین آمار تلفات حوادث رانندگی با یک‌هزار و ۱۵۸ نفر کشته، در استان خراسان رضوی ثبت شده و تهران با یک‌هزار و ۷۰ و فارس با یک‌هزار و ۲۶ نفر کشته، پس از استان خراسان رضوی قرار دارند. در بین کمترین‌ها نیز، استان کهگیلویه و بویراحمد با ۹۹، ایلام با ۱۰۳ و خراسان‌جنوبی با ۱۲۶ نفر، به ترتیب استان‌های دارای کمترین تلفات رانندگی بوده‌‌اند.

  در این گزارش، با اشاره به بیشترین

   بالاترین آمار تلفات حوادث رانندگی با یک‌هزار و ۱۵۸ نفر کشته، در استان خراسان رضوی ثبت شده و تهران با یک‌هزار و ۷۰ و فارس با یک‌هزار و ۲۶ نفر کشته، پس از استان خراسان رضوی قرار دارند.

  کاهش تلفات حوادث رانندگی در بین استان‌های کشور آمده است: استان خراسان جنوبی با ۳۵٫۷ درصد کاهش (۱۲۶ نفر کشته در ۷ ماه نخست امسال در مقایسه با ۱۹۶ نفر در مدت زمان مشابه سال گذشته) و پس از آن استان‌های هرمزگان با ۳۲٫۲ درصد کاهش (۲۴۸ نفر کشته در ۷ ماه نخست امسال در مقایسه با ۳۶۶ نفر در مدت زمان مشابه سال گذشته) و استان مرکزی با ۲۹٫۵ درصد کاهش (۳۹۷ کشته در ۷ ماه نخست امسال در مقایسه با ۵۶۳ نفر در مدت زمان مشابه سال گذشته) بیشترین کاهش را در تعداد تلفات حوادث رانندگی در ۷ ماه نخست امسال داشته‌اند.

  همچنین در ۷ ماه نخست امسال، آمار ۱۹۱٬۳۷۹ نفر مصدوم حوادث رانندگی در پزشکی قانونی ثبت شده است که از این تعداد ۱۳۹٬۳۶۳ نفر مرد و ۵۲٬۰۱۶ نفر زن هستند. مصدومین حوادث رانندگی امسال نیز در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل، ۴٫۴ درصد کاهش یافته است. میزان مصدومین حوادث رانندگی ۷ ماه نخست سال گذشته، ۲۰۰٬۲۴۲ نفر بود.

  ۲٬۰۳۶ کشته در حوادث رانندگی مهرماه 

  بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در مهر امسال تلفات حوادث رانندگی ۲٬۰۳۶ نفر بود که در مقایسه ۲٬۲۷۱ نفری که در مدت زمان مشابه سال گذشته جان باختند، ۱۰٫۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

  از مجموع ۲٬۰۳۶ کشته حوادث رانندگی مهرماه، یک‌هزار و ۵۸۹ نفر مرد و ۴۴۷ نفر زن بودند و یک‌هزار و ۲۲۶ نفر از کشته‌شدگان حوادث رانندگی مهرماه در جاده‌های برون‌شهری، ۶۰۲ نفر در جاده‌های درون‌شهری، ۱۹۳ نفر در جاده‌های روستایی و محل مرگ ۱۵ نفر نیز نامعلوم ثبت شده است.

  همچنین استان خراسان رضوی با ۱۶۸ کشته اولین استان و فارس با ۱۵۷ و تهران با ۱۴۵ به ترتیب استان‌‌هایی هستند که بیشترین آمار تلفات رانندگی در آنها ثبت شده است.

  تعداد مصدومین حوادث رانندگی مهر ماه نیز ۲۸٬۵۶۲ نفر است که این آمار در مقایسه با ۲۸٬۳۷۰ مصدوم حوادث رانندگی که در مهرماه سال گذشته به سازمان پزشکی قانونی مراجعه داشته‌اند ۰٫۷ درصد رشد داشته است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.