• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » تعداد مشترکین همراه اول 54 میلیون نفر هستند
  کد خبر : 143416

  تعداد مشترکین همراه اول 54 میلیون نفر هستند

  تعداد مشترکین همراه اول 54 میلیون نفر هستندReviewed by Aryan on Nov 21Rating: رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: امروز در کشور از جمعیت 74 میلیونی، 54 میلیون مشترک تلفن همراه وجود دارد و ضریب نفوذ تلفن همراه 73 درصد است. به گزارش واحد مرکزی خبر، کرم پور در مراسم رونمایی از برند…

  تعداد مشترکین همراه اول 54 میلیون نفر هستندReviewed by Aryan on Nov 21Rating:

  رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: امروز در کشور از جمعیت 74 میلیونی، 54 میلیون مشترک تلفن همراه وجود دارد و ضریب نفوذ تلفن همراه 73 درصد است.

  به گزارش واحد مرکزی خبر، کرم پور در مراسم رونمایی از برند اپراتور سوم تلفن همراه افزود: پیش بینی می شود این ضریب نفوذ به بیش از 110 درصد برسد.

  وی با اشاره به بازار تلفن همراه در منطقه و مشترکان 500 میلیون نفری در آن گفت: ضریب نفوذ تلفن همراه در منطقه پایین است.

  کرم پور افزود: در بازار جهانی تلفن همراه که 7 میلیارد جمعیت وجود دارد، 6 میلیارد تلفن همراه و یک میلیارد تلفن نسل سوم فعال است.

  وی با اشاره به رونمایی از برند اپراتور سوم تلفن همراه ابراز امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک، شاهد راه اندازی کامل شبکه و واگذاری سیم کارت نسل سوم به مردم باشیم.

  کرم پور سهامداران اپراتور سوم تلفن همراه را 32 میلیون نفر بیان کرد و گفت: وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات موظف است، بازار را در حوزه فناوری اطلاعات در کشور تنظیم کند.

  وی با اشاره به اعطای مجوز و پروانه به اپراتورهای تلفن همراه افزود: اعطای پروانه به اپراتور سوم یعنی دادن بخشی از سهم بازار به این اپراتور.

  کرم پور گفت: انتظار این است اپراتور سوم تلفن همراه تا پایان دوره حفاظت که دو سال است، بازار را به دست بگیرد و سهم خود را در آن افزایش دهد.

  رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: امیدواریم اپراتورهای دیگر نیز بعد از دوره حفاظت اپراتور سوم، وارد نسل سوم سیم کارت شوند و این اختیار نیز به آنها داده می شود.

  کرم پور با اشاره به نفوذ فناوری در زندگی مردم دنیا گفت: امروز با رونمایی از برند اپراتور سوم، این اپراتور نوع جدیدی از زندگی را ارائه خواهد کرد.

  وی با بیان اینکه اکنون به دوره ای رسیدیم که سرویس ها به حدی است که مردم می توانند سفارش خدمات دهند، افزود: این اتفاقات نگاه ما را به کارآفرینی، شغل، زندگی، اطلاعات، صوت و تصویر تغییر می دهد.

  کرم پور با بیان اینکه در این دوره اپراتور آنقدر خدمات و سرویس ارائه می دهد که مشترکان انتخاب کنند و حتی سفارش خدمات دهند، اضافه کرد: این، اتفاق کمی نیست.

  وی گفت: از سوی دیگر با ارائه نسل سوم تلفن همراه، جامعه شبکه ای متحرک همگرا به وجود می آید و طبیعی است که تبعات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دارد و وزارت ارتباطات تمام این تبعات را با مراجع ذی ربط مطالعه کرده و با این رویکرد نسل سوم تلفن همراه را در اختیار اپراتور سوم گذاشته است.

  کرم پور با بیان اینکه امروز کرج آماده ارائه سیم کارت های نسل سوم است، افزود: تهران نیز در حال آماده شدن است.

  وی گفت: از مدتها پیش سیم کارت های نسل سوم به صورت آزمایشی در دست افراد متخصص قرار گرفت که این کار کار بزرگی است و باید خدمات و سرویس ها با کیفیت هرچه بهتر به مردم عرضه شود.

  کرم پور با اشاره به تاخیری که در ارائه سیم کارت ها و خدمات اپراتور سوم به وجود آمد، افزود: در این مدت سرویس ها و خدمات اپراتور سوم کیفیت سازی شد.

  وی با بیان اینکه سیم کارت های نسل سوم تلفن همراه تعریف جدیدی از کار، اشتغال و کارآفرینی در کشور به وجود می آورد، گفت: تا پایان مهر امسال در کشور 7 میلیارد پیامک جابجا شده است و شرکت های زیادی در بخش محتواسازی و جابجایی پیامک فعالیت می کردند.

  رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: با ورود شبکه نسل سوم تلفن همراه پیش بینی این است که شغل هایی که تاکنون وجود نداشته است، ایجاد شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.