• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی » تعداد ایرانی های سیگاری 12 میلیون نفر است !
  کد خبر : 143354

  تعداد ایرانی های سیگاری 12 میلیون نفر است !

  تعداد ایرانی های سیگاری 12 میلیون نفر است !Reviewed by Aryan on Nov 21Rating: رییس اداره مبارزه با قاچاق شركت دخانیات ایران در كرمانشاه گفت: 12 میلیون نفر از ایرانیان سیگاری هستند. مصطفی كربلایی در گفت وگو با ایرنا افزود: در سال گذشته بیش از 62 میلیارد نخ سیگار توسط افراد سیگاری در كشورمان مصرف…

  تعداد ایرانی های سیگاری 12 میلیون نفر است !Reviewed by Aryan on Nov 21Rating:

  رییس اداره مبارزه با قاچاق شركت دخانیات ایران در كرمانشاه گفت: 12 میلیون نفر از ایرانیان سیگاری هستند.

  مصطفی كربلایی در گفت وگو با ایرنا افزود: در سال گذشته بیش از 62 میلیارد نخ سیگار توسط افراد سیگاری در كشورمان مصرف شده است.

  وی در حاشیه كارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق كالای دخانی در كرمانشاه ؛ گفت: از این مجموع 40 درصد را انواع سیگارهای قاچاق تشكیل می دهند و 60 درصد دیگر نیز از محل تولیدات داخلی و سیگارهای مجاز وارداتی بوده است.

  وی همچنین از كشف 20 هزار كارتن انواع سیگار قاچاق در شش ماه نخست سالجاری در سراسر كشور خبر داد و ابراز امیدواری كرد كه با این حجم از كشفیات، ریسك قاچاق محصولات دخانی بالا برود.

  وی از همكاری و تعامل خوب دولت و مجلس با وضع قوانین و دستورالعملهای مناسب از جمله كاهش دادن سقف واردات و حق انحصار دریافتی بعنوان راهكارهایی مناسب برای كاهش قاچاق سیگار در كشور یاد كرد و افزود: در صورت اجرایی شدن قانون جدید مبارزه با قاچاق در كشور، انتظار می رود كه 75 درصد از مشكلات قاچاق كشور مرتفع شود.

  وی مرزهای غربی كشور را شاهراه قاچاق سیگار و كالای دخانی در كشور عنوان كرد و گفت: 52 درصد از سیگار قاچاق ورودی به كشور از طریق مرزهای غربی كشور وارد می شود و پس از آن مرزهای شمالی با دو درصد، مرزهای جنوبی با 23 درصد و مرزهای شرقی هم با پنج درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

  كربلائی، ادامه داد: اكنون لیست سیگارهای قاچاق در سایت شركت دخانیات ایران موجود است كه سیگار ‘مارلبرو’ در صدر آنهاست در حالیكه همه سیگارها را به نوعی ساماندهی كرده ایم اما در زمینه این نوع سیگار خاص تاكنون موفق نبوده ایم.

  وی عمده نقاط تولیدكننده سیگارهای قاچاق وارد شده به ایران را كشورهای چین، عراق، عجمان در امارات متحده عربی، ویتنام و یونان نام برد.

  وی همچنین به خانواده ها هشدار داد كه مراقب فرزندان خود باشند زیرا در مواردی آب نباتها و پاك كنهای طرح سیگار بصورت قاچاق وارد بازار شده اند و انگیزه این كار هم آشنا نمودن كودكان از همان سنین پایین با سیگار است.

  وی گفت: سیگارهای مجاز تنها با هولوگرام ایرانی قابل تمایز است و بازرسین و دست اندركاران باید به هولوگرام نصب شده روی كارتن و پاكت سیگارهای تولید ایرانی توجه كنند و سیگارهای فاقد هولوگرام را توقیف نمایند.

  وی گفت: در حالیكه بالاترین آمار ترانزیت قانونی واردات سیگار به كشور متعلق به سیگار نوع ‘ESSY’ می باشد اما جالب است كه بیشترین آمار كشفیات نوع قاچاق سیگار در كشورمان هم متعلق به همین نوع سیگار بوده است و در مواردی سیگار نوع ‘لیپس’ با تصاویر نیمه عریان یك زن وارد بازار كشورمان می شود كه این كار هم قاچاق و تخلف است.

  كربلائی، گفت: با برآوردهایی كه بعمل آمده است، گفته می شود كه در صورت نبود مساله قاچاق سیگار در كشور، هر ساله 18 هزار و 300 میلیارد تومان به درآمدهای دولت اضافه می شد.

  رییس اداره مبارزه با قاچاق شركت دخانیات ایران همچنین در پاسخ به این سووال كه از طرفی شاهد ممنوعیت قلیان كشیدن از سوی مراجع قضایی و قانونی كشور هستیم و از دیگر سو شاهد تولید توتون قلیان توسط شركت دخانیات هستیم، كه نوعی پارادوكس و تناقض را ایجاد كرده است گفت: متاسفانه قلیان در میان خانواده های ایرانی جا باز كرده و نمی توان از این واقعیت فرار كرد.

  وی ادامه داد: اگر شركت دخانیات توتون بهداشتی تولید و عرضه نكند، بطور قطع نوع قاچاق و غیربهداشتی جایگزین آن می شود كه مملو از مضرات و خطرات برای افراد قلیانی می شود.

  وی گفت: در مواردی پس از آزمایش توتونهای قلیان قاچاق، شاهد وجود مواردی چون سم، مواد افیونی و سرطانزا در این نوع توتونها بوده ایم بنابراین راه حل درست این است كه لاجرم این محصول را با نظارت و كیفیت بهداشتی در كشورمان تولید و عرضه كنیم و به قاچاقچیان مجال عرضه این محصول را ندهیم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.