• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » دولت مرخصی زایمان را افزایش داد
  کد خبر : 14116

  دولت مرخصی زایمان را افزایش داد

  دولت مرخصی زایمان را افزایش دادReviewed by Aryan on Sep 28Rating:   مریم مجتهدزاده، رئیس مرکز امور زنان در گفت و گو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: افزایش مدت زمان مرخصی زنان در زایمان های دوقلو، در هیئت دولت از ۶ ماه به ۸ ماه تصویب شد اما وزارت بهداشت با…

  دولت مرخصی زایمان را افزایش دادReviewed by Aryan on Sep 28Rating:

   

  مریم مجتهدزاده، رئیس مرکز امور زنان در گفت و گو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: افزایش مدت زمان مرخصی زنان در زایمان های دوقلو، در هیئت دولت از ۶ ماه به ۸ ماه تصویب شد اما وزارت بهداشت با این موضوع موافق نیست و خواهان بیشتر شدن مدت مرخصی زایمان این زنان و اعطای مرخصی به پدران است بنابراین این طرح همچنان در دست بررسی قرار دارد.

   

  وی افزود: با مصوب شدن تشکیل ستاد ملی زن و خانواده از سوی رئیس جمهور، از این پس موضوعات مرتبط با زنان در جلسات ستاد ملی زن و خانواده بررسی و مصوب می شود.

   

  رئیس مرکز امور زنان با اشاره به نقش زنان سرپرست خانوار و اهمیت جایگاه آنان در جامعه، بر اهمیت پیگیری قوانین مربوط به آنها تأکید کرد و گفت: آئین نامه ای در حال تصویب است که زنان سرپرست خانوار در اولویت استخدام قرار گیرند.

  تعیین ردیف خاص در بودجه سال ۹۱ برای ماده ۲۳۰ قانون برنامه پنجم توسعه

  مجتهدزاده ادامه داد: ماده ۲۳۰ قانون برنامه پنجم توسعه با رویکرد خانواده محوری و عدالت، گام بسیار بزرگی در راستای کمک به زنان کشور است و می تواند تمام خلأهای موجود در حوزه زنان را بپوشاند؛ این ماده تحت عنوان یک برنامه کامل در حال عملی شدن است و در ردیف بودجه سال ۹۱ لحاظ می شود.

  تخصیص اعتبار برای شاداب سازی مدارس و گسترش حجاب و عفاف در سفرهای استانی

  وی با اشاره به تحکیم بنیان خانواده، شاداب سازی مدارس و گسترش حجاب و عفاف به عنوان مصوبات سفرهای استانی افزود: مسئولان استان ها با ارائه طرح های مناسب، نگران تخصیص بودجه نباشند.

  تابعیت ایرانی فرزندان زنانی که با مردان خارجی ازدواج می کنند، در هیئت دولت مصوب شد

  رئیس مرکز امور زنان همچنین با اشاره به تصویب ارائه تابعیت ایرانی به فرزندان زنانی که با مردان غیر ایرانی ازدواج می کنند، عنوان کرد: تعداد زیادی از زنانی که با مردان عراقی، پاکستانی و سایر کشورها ازدواج می کنند، همواره از این مشکل خود شکایت داشتند که با تصویب این طرح چالش بزرگی در حوزه زنان رفع شد.

   

  وی در پایان توانمندسازی زنان در آموزش و پرورش را از جمله برنامه های مهم و در اولویت مرکز امور زنان دانست.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.