• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » ایران مراسم ویژه نوروزی خود را در مجمع عمومی لغو کرد
  کد خبر : 1410

  ایران مراسم ویژه نوروزی خود را در مجمع عمومی لغو کرد

  ایران مراسم ویژه نوروزی خود را در مجمع عمومی لغو کردReviewed by Aryan on Mar 22Rating: نماینده ایران نزد سازمان ملل متحد گفت: جشن نوروز ویژه ایرانیان که قرار بود روز شنبه برگزار شود، به خاطر ابراز همدردی با مردم مسلمان برخی کشورهای منطقه که توسط حاکمان دیکتاتور آنها و یا نیروی خارجی کشته شده…

  ایران مراسم ویژه نوروزی خود را در مجمع عمومی لغو کردReviewed by Aryan on Mar 22Rating:

  نماینده ایران نزد سازمان ملل متحد گفت: جشن نوروز ویژه ایرانیان که قرار بود روز شنبه برگزار شود، به خاطر ابراز همدردی با مردم مسلمان برخی کشورهای منطقه که توسط حاکمان دیکتاتور آنها و یا نیروی خارجی کشته شده اند لغو شد.

  محمد خزائی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: فقط مراسم رسمی سازمان ملل متحد که در اجرای قطعنامه این سازمان و از مدتها قبل با تلاش و محوریت نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد برنامه ریزی و اعلام شده است برگزار خواهد شد.

  مراسم بزرگداشت روز بین المللی نوروز براساس قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد شامگاه دوشنبه اول فروردین در مجمع عمومی سازمان ملل برگزار خواهد شد.

  خزاعی افزود: با فعالیت جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای حوزه فرهنگی نوروز مجمع عمومی سازمان ملل متحد در هجدهم فوریه سال 2010 با تصویب قطعنامه ای روز اول فروردین هر سال ( 21 مارس ) را به نام روز بین المللی نوروز نامگذاری کرد.

  وی با اشاره به مراسم سال گذشته نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در گرامیداشت تصویب روز بین المللی نوروز گفت: امسال این مراسم بصورت گسترده تر و با در نظر گرفتن جنبه های محتوائی و معنوی نوروز و با مشارکت کشورهای حوزه نوروز و با محوریت جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

  نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد افزود: مراسم روز بین المللی نوروز امسال شامل دو بخش است که در نشست تخصصی نوروز به عنوان بخش نخست، پژوهشگران، اندیشمندان و صاحبنظران حوزه نوروز بویژه ایران، تاجیکستان و افغانستان دیدگاهها و نظرات خود را در خصوص ابعاد مختلف تاریخی فرهنگی نوروز مطرح خواهند کرد.

  وی درباره بخش دوم این مراسم که در سالن اصلی مجمع عمومی سازمان ملل متحد با حضور رئیس مجمع عمومی و دیپلماتهای کشورهای مختلف برگزار می شود گفت: در این مراسم از آنجا که دبیرکل سازمان ملل متحد در سفر خارجی به سر می برد، پیام بان کی مون به مناسبت روز بین المللی نوروز قرائت خواهد شد.

  سفیر و نماینده دائم ایران تصریح کرد: در این نشست مقاماتی از کشورهای حوزه نوروز و همچنین سفیران این کشورها یعنی جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، ترکمنستان ، قزاقستان ،آلبانی ، هند ،افغانستان، مقدونیه و تاجیکستان به تشریح جایگاه نوروز در حوزه تمدنی و فرهنگی کشورشان و پیامها و دستاوردهای نوروز در ابعاد جهانی و بین المللی خواهند پرداخت.

  خزاعی در پایان گفت: تلاشها و اهتمام ویژه جمهوری اسلامی ایران به اجرای بندهای قطعنامه سازمان ملل متحد در خصوص روز بین المللی نوروز باعث شد مراسم امسال در سطح رویدادی مهم و بین المللی مورد توجه قرار گیرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.