• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار سینمای جهان » بدترین فیلم های پرفروش تاریخ سینما
  کد خبر : 14097

  بدترین فیلم های پرفروش تاریخ سینما

  بدترین فیلم های پرفروش تاریخ سینماReviewed by Aryan on Sep 28Rating: متن پیش رو فهرستی از بدترین فیلم های تاریخ سینما نیست. هرچند بعضی از این فیلم ها قابلیت حضور در آن لیست را هم دارند ولی ما اینجا بیشتر با فیلم های به درد نخور و مالیخولیایی سر و کار داریم که نازلترین سطح…

  بدترین فیلم های پرفروش تاریخ سینماReviewed by Aryan on Sep 28Rating:

  متن پیش رو فهرستی از بدترین فیلم های تاریخ سینما نیست. هرچند بعضی از این فیلم ها قابلیت حضور در آن لیست را هم دارند ولی ما اینجا بیشتر با فیلم های به درد نخور و مالیخولیایی سر و کار داریم که نازلترین سطح سلیقه عمومی را به خودشان جذب می کنند. البته نمی خواهم بگویم که اگر بعضی از فیلم های این فهرست جزو فیلم های محبوب شما هستند باید خجالت بکشید. در این فهرست تعداد زیادی از فیلم های ژان دو بون، رولاند امریس و مایک بی را خواهید یافت. چون آنها افتضاح هستند ولی یک چیزی را می دانید؟ من هنوز هم به تماشای فیلم هایشان می روم. فکر می کنم «ترنسفورمرز: انتقام فالرت»، یکی از بدترین فیلم هایی بود که به عمرم دیدم ولی آیا این باعث می شود که از دیدن «ترنسفورمرز: تاریکی ماه» دست بکشم؟ معلوم است که نه.

  ● آرماگدون (۱۹۹۸)

  خب بیلی باب تورنتون مثلا رئیس ناسا یا یک چنین چیزی است و مدام می گوید:«ما باید آن شهاب سنگ را نابود کنیم» و یکی دیگر می گوید:« ما باید با اسلحه های شیمیایی مان بهش شلیک کنیم» دست آخر آنها با هم به این نتیجه می رسند که تنها راه نجات زمین و از بین بردن شهاب سنگ این است که با بروس ویلیس، بهترین حفار نفتی، صحبت کنند. همین موقع، نزدیک تجهیزات نفتی، بروس ویلیس تو قایق صلح سبز توپ های گلف را پرتاب می کند. بنابراین ناسا گروهی از فضانوردان را مامور می کند تا روی شهاب سنگ فرود بیایند و حفره ای را در آنجا حفر کنند و بعد حفره را با مواد منفجره پر کنند اما بروس ویلیس می گوید: «این کار شما اشتباه محض است و تنها را نجات زمین این است که من را به آن شهاب سنگ بفرستید.» چند لحظه دیگر ماجرا جالب تر هم می شود، وقتی که بروس ویلیس ادامه می دهد: «و می خواهم که حتما تیم مخصوص خودم همراهی ام کنند». همراهی تیم مخصوص؟ در سفر به فضا؟ تا روی یک شهاب سنگ فرود بیایید؟ بعد یک حفره توی شهاب سنگ بکنید و با مواد منفجره شیمیایی پرش کنید؟ پس بروس ویلیس همه رفقایش را جمع می کند که همگی گیج و حواس پرت و غیر قابل کنترل هستند! یک چیز خیلی جالب تر: بن افلک هم این گروه را همراهی می کند با وجودی که چند دقیقه پیش از آن اخراج شده بود. و ما می فهمیم بن افلک کارخانه نفتی خودش را دارد ولی ۲۴ ساعت است که برای بروس ویلیس کار می کند! چه طور با این سرعت صاحب یک کارخانه نفتی می شود؟ اگر آن شهاب سنگ با این سرعت به طرفمان نمی آمد ما سوال های زیادی برای پرسیدن داشتیم! خیلی سخت است که تصور کنیم این گروه در هم و برهم بتواند کاری برای زمین انجام بدهد ولی خب این تنها شانس ماست. سال ها طول می کشد تا فضانوردان بتوانند سفری فضایی داشته باشند ولی این گروه از مردان کاری ما فقط دوازده روز فرصت دارند. ۴۵ دقیقه برای تمرین و بعد آنها آماده سفرند. اولین توقف در ایستگاه فضایی بین المللی است جایی که یک کیهان نورد عجیب و غریب روسی زندگی می کند. بعد ۴۵ دقیقة دیگر هم برای درگیری با گدازه های فضایی، اوه نه اینجا بن افلک دارد می میرد ولی با وجود همة زخم هایش نمی میرد ولی چند دقیقة بعد دوباره در آستانة مردن قرار می گیرد و نه باز هم نمی میرد. اما یکسری دیگر از افراد می میرند. برای اینکه یکی از دو تا سفینه هایش به یک شهاب سنگ برخورد و سقوط کرد.

  ● دنیا زیر آب (۱۹۹۵)

  این فیلم ۴ تمشک طلایی را برای بدترین فیلم، بدترین کارگردانی، بدترین بازیگر (کوین کاستنر) و بدترین بازیگر مرد نقش مکمل (دنیس هوپر) از آن خودش کرد. فیلم در اواسط دهه ۹۰، نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار را به سازندگانش برگرداند که با احتساب تورم می شود چیزی حدود ۴۵ بیلیون دلار امروز. کوین کاستنر آن روزها با بازی در فیلم «رقصنده با گرگ ها» به موقعیت تجاری و تبلیغاتی خیلی خوبی رسیده بود و استودیو خیال می کرد می تواند با ایده های عجیب و غریبش مثل «مکس دیوانه» و «جت اسکی ها» موفقیت قبلی او را زنده کند.

  ● پرل هاربر (۲۰۰۲)

  تریلر نوید یک فیلم خوب را می داد ولی اصلا ربطی به خود فیلم نداشت. بی ربط ترین تریلر فیلم با فیلم اصلی که در تاریخ سینما ساخته شده. «پرل هاربر» در ۸ رشته نامزد دریافت تمشک طلایی شد شامل بدترین فیلم، بدترین بازیگر و بدترین کارگردانی برای مایکل بی، کسی که تصمیم گرفته بود یک تراژدی ملی را به یکی از اکشن های اسلوموشن خودش تبدیل کند.

  ● غرب وحشی وحشی (۱۹۹۹)

  این یکی از بی موردترین بازسازی های هالیوود است. انگار سازندگان فیلم برنامه ریزی کرده بودند تا دو تا از بازیگرهای خوب (کوین کلین و ویل اسمیت) را به خدمت بگیرند و در طول ۲ ساعت هر چه استعداد در وجودشان بود را نابود کنند. حتی موقع تماشای بعضی از صحنه ها می توانیم حس کنیم این دو نفر هیچ علاقه ای به بازی تو فیلم نداشتند، اصلا در صحنه هایی از فیلم انگار ویل اسمیت می گوید: «واقعا من اینجا چه کار می کنم؟» فیلم سال ۱۹۹۹ نامزد دریافت ۹ تمشک طلایی شد و ۵ تایشان را برد که حتی بدترین آواز هم جزوشان بود.

  ● ۲۰۱۲ (۲۰۰۹)

  «ماشینی که در عظیم ترین زلزلة تاریخ زمین گرفتار شده با سرعت راهش را از میان آوارها باز می کند و دیوانه وار به حرکتش ادامه می دهد و مستقیم از بین ساختمانی که در حال مچاله شدن است عبور می کند و هیچ صدمه ای نمی بیند. این شکل کلی فیلم است. در طول فیلم می فهمیم که لازم نیست نگران شخصیت های داستان باشیم آنها جایشان امن است. این اتفاق های باور نکردنی آنقدر ادامه پیدا می کنند تا ما نسبت به همه ادعاهای جدید علمی بی حس بشویم.» فیلم اینقدر مسخره بود که نکته اصلی یادم رفت. در یک قسمتی از فیلم کوه ها حرکت می کنند تا برسند به نقطه ای که دقیقا آن ها نیاز دارند تا قبل از سقوط بهش برخورد کنند. این یکی از احمقانه ترین چیزهایی بود که به عمرم دیدم. ۲۰۱۲ می توانست کمدی خیلی خوبی باشد.

  ● بتمن و رابین (۱۹۹۷)

  تنها فیلمی که توانست در ۱۱ رشته نامزد جایزه تمشک طلایی بشود. اینقدر بد بود که اگر کسی بخواهد یکسره تا آخر نگاهش کند سردرد می گیرد. مجله امپایر لقب بدترین فیلم تاریخ را بهش داده که خیلی هم بیراه نگفته. دیگر چیز زیادی نمی شود در موردش گفت فقط کافی است تا بخش هایی از آن را ببینید و خودتان قضاوت کنید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.