• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » نحوه اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوار
  کد خبر : 13892

  نحوه اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوار

  نحوه اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارReviewed by Aryan on Sep 28Rating: بر اساس برنامه کارگروه طرح تحول اقتصادی قرار بود مرکز آمار سالانه دو بار (اردیبهشت و آذر) سامانه خود را برای تغییرات خانوارها باز کند اما تقاضای زیاد و تغییرات مستمر خانوارها موجب شد این شیوه تغییر کند. رییس مرکز آمار ایران در خصوص خانوارهایی…

  نحوه اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارReviewed by Aryan on Sep 28Rating:

  بر اساس برنامه کارگروه طرح تحول اقتصادی قرار بود مرکز آمار سالانه دو بار (اردیبهشت و آذر) سامانه خود را برای تغییرات خانوارها باز کند اما تقاضای زیاد و تغییرات مستمر خانوارها موجب شد این شیوه تغییر کند.

  رییس مرکز آمار ایران در خصوص خانوارهایی که دارای فرزند شده‌اند یا ترکیب خانوارها در پی ازدواج یا دیگر علت‌ها تغییر کرده است ، اعلام کرد : اگر یارانه آن‌ها در نوبت پس از تغییر به آن‌ها پرداخت نشده است به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند.

  عادل آذر گفت : بر اساس برنامه کارگروه طرح تحول اقتصادی قرار بود مرکز آمار سالانه دو بار (اردیبهشت و آذر) سامانه خود را برای  تغییرات خانوارها باز کند اما تقاضای زیاد و تغییرات مستمر خانوارها موجب شد این شیوه تغییر کند.

  وی افزود : بر اساس طرح جدید ، توافقی با پلیس + 10 امضا شد تا در طول سال سامانه برای ان‌ها باز باشد و بتوانند تغییرات خانوارها را اعمال کنند.

  رییس مرکز آمار ایران گفت : اطلاعاتی مانند تولد یا فوت که سازمان ثبت احوال به مرکز آمار ایران ارائه می‌کند پس از راستی آزمایی به سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای انجام خودکار تغییرات و اصلاح اطلاعات خانوارها ارسال می‌شود.

  وی افزود : با توافق انجام شده حدود هزار مرکز پلیس + 10 در کشور آماده‌اند چنانچه تغییرات اطلاعات خانوارها به صورت خودکار اعمال نشد این مراکز بتوانند تغییراتی نظیر تولد ، تغییر سرپرست خانوار و ازدواج را اعمال کنند.

  رییس مرکز آمار ایران درباره چگونگی پرداخت یارانه نقدی نوزادان اظهار داشت : اطلاعات نوزادان با دو روش از طریق ثبت احوال و مرکز آمار و دیگری از راه مراکز پلیس + 10 به خانوارها اضافه می‌شود.

  وی گفت : سرپرست خانوارها می‌توانند به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند و چنانچه نام فرزند آن‌ها در جمع خانوار درج نشده است ، آن را اضافه کنند.

  عادل آذر در پاسخ به اینکه یارانه نقدی نوزادان چه مدت پس از تولد به حساب خانوارها واریز می‌شود ، افزود : معمولا باید یک دوره یا یک ماه پس از تولد یارانه نوزادان و نیز تغییر اطلاعات خانوارها اعمال شود و چنانچه این اتفاق نیفتاد ، سرپرست خانوار با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه خود و نوزاد و کد رهگیری با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 مبادرت به اصلاح اطلاعات خانوار کنند.

  در این باره رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها نیز اظهار داشت : شهروندان چنانچه پس از اعمال تغییرات در مراکز پلیس + 10 نیز اطلاعات خانوارها اصلاح نشد در استان‌ها به استانداری‌ها و فرمانداری‌ها و در تهران به دبیرستان البرز واقع در تقاطع خیابان‌های انقلاب و حافظ مراجعه کنند.

  مدیر یکی از دفاتر پلیس + 10 در تهران گفت : برای اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارها و افزودن نام نوزاد به جمع یارانه به گیران خانوار ، علاوه بر الزامی بودن حضور سرپرست خانوار باید اصل شناسنامه و کارت ملی و شناسنامه نوزاد با کد رهگیری همراه مراجعان باشد تا تغییرات اعمال شود.

  آقای بهمن یوسفی هزینه اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارها را در دفاتر پلیس + 10 دو هزار تومان اعلام کرد و افزود : چنانچه کد رهگیری خانوارها مفقود شده باشد ،در دفاتر پلیس + 10 بدون آن نیز می‌توان تغییرات را اعمال کرد.

  بر اساس تازه‌ترین آمار منتشر شده سازمان ثبت احوال ایران از آغاز پرداخت یارانه نقدی به خانوارها (دی 89 ) تاکنون بیش از 900 هزار شناسنامه برای نوزادان صادر شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.