• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » تاریخ جهان » ويتوريو امانوئل دوم،شاه ايتاليا شد
  کد خبر : 1343

  ويتوريو امانوئل دوم،شاه ايتاليا شد

  ويتوريو امانوئل دوم،شاه ايتاليا شدReviewed by Aryan on Mar 21Rating: سال پيش در روز 17 مارس سال 1861 ميلادي يك مجلس ملي كه در شهر تورينو ايتاليا تشكيل شده بود ، ويتوريو امانوئل دوم پادشاه پيه مونته و ساردنيا در ايتاليا را به عنوان پادشاه سراسر ايتاليا انتخاب مي كند. اين پايان يك فرايند طولاني…

  ويتوريو امانوئل دوم،شاه ايتاليا شدReviewed by Aryan on Mar 21Rating:
  سال پيش در روز 17 مارس سال 1861 ميلادي يك مجلس ملي كه در شهر تورينو ايتاليا تشكيل شده بود ، ويتوريو امانوئل دوم پادشاه پيه مونته و ساردنيا در ايتاليا را به عنوان پادشاه سراسر ايتاليا انتخاب مي كند.

  اين پايان يك فرايند طولاني و پرفراز و نشيب بود كه هنگامي ناپلئون اول امپراتور فرانسه عنوان پادشاه ايتاليا را به سود خود غصب كرد ، آغاز شده بود.

  ميهن پرستان ايتاليايي تمام اميدهاي خود را به كارلو آلبرتو شاه پيه مونته و ساردنيا بسته بودند.

  اما او در روز 23 مارس سال 1849 ميلادي در منطقه نوارا از فيلد مارشال رادتسكي فرمانده ارتش امپراتوري اتريش شكست مي خورد و متوجه مي شود كه به تنهايي نمي تواند اتريش را از خاك ايتاليا بيرون براند و شبه جزيره را متحد كند.

  ويتوريو امانوئل دوم پسر و جانشينش موفق شد حمايت ناپلئون سوم امپراتور فرانسه را جلب كند.

  او پس از پيروزي هاي خونين و پرتلفات در ماجنتا و سولفرينو موفق مي شود لومبارديا را از تصرف اتريش خارج كرده و به خاك ايتاليا منضم كند.

  ويتوريو امانوئل دوم در مرحله بعد با كمك اهالي ايتالياي مركزي اين منطقه را نيز به ايتاليا پيوند مي دهد.

  فرانسه به پاس كمك هايي كه به او كرده بود شهر نيس و منطقه ساووا كه اهالي آن فرانسه زبان بوده و مايل به پيوستن به فرانسه بودند را به دست مي آورد.

  در سال 1866 ميلادي ويتوريو امانوئل دوم از شكست اتريش از پروس سود مي جويد و شهر ونيز را از اتريش بازپس مي گيرد.

  پس از سقوط ناپلئون سوم ، ويتوريو امانوئل دوم درآخرين مرحله شهر رم را از چنگ پاپ خارج كرده و به عنوان پايتخت ايتاليا متحد برمي گزيند.

  به اين ترتيب در روز 17 مارس سال 1861 ميلادي ويتوريو امانوئل دوم پادشاه پيه مونته و ساردنيا از سوي يك مجلس ملي به عنوان پادشاه ايتاليا انتخاب مي شود.

  او با تلاش و درايت موفق مي شود كشور چند پاره ايتاليا كه بخش هاي شمالي آن در اشغال امپراتوري اتريش بود را متحد كرده و خود به عنوان پادشاه سراسر ايتاليا بر اين شبه جزيره حكومت كند.

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.