• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تخصیص ارز مبادله ای به اولویت هشت واردات، از امروز
  کد خبر : 1338690

  تخصیص ارز مبادله ای به اولویت هشت واردات، از امروز

  تخصیص ارز مبادله ای به اولویت هشت واردات، از امروزReviewed by Aryan♥ on Dec 26Rating: سخنگوی مرکز مبادلات ارزی گفت: با دستور ˈمحمود بهمنیˈ رییس کل بانک مرکزی، تخصیص ارز مبادله ای به اولویت هشت واردات از امروز آغاز می شود و بر این اساس بیشتر تقاضا ها از شبکه صرافی به سیستم بانکی انتقال…

  تخصیص ارز مبادله ای به اولویت هشت واردات، از امروزReviewed by Aryan♥ on Dec 26Rating:

  سخنگوی مرکز مبادلات ارزی گفت: با دستور ˈمحمود بهمنیˈ رییس کل بانک مرکزی، تخصیص ارز مبادله ای به اولویت هشت واردات از امروز آغاز می شود و بر این اساس بیشتر تقاضا ها از شبکه صرافی به سیستم بانکی انتقال می یابد.

  ˈصمد کریمیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در خصوص دلایل رشد نرخ ارز در روز های اخیر، افزود: افزایش تقاضای فصلی، تخصیص نیافتن ارز مبادله ای به گروه هشت کالایی، وجود تعهدات قبلی و انتظارات از دلایل رشد نرخ ارز در روز های اخیردر بازار آزاد است.

  یادآور شد ‌اولویت هشت از گروه 10 گانه کالاهای وارداتی شامل ماشین‌آلات سواری کم مصرف، ماشین ‌آلات راهسازی و حمل و نقل عمومی است.

  کریمی، ‌با بیان آن که با تقویت جانب عرضه، نرخ ارزها در بازار کاهش می یابد، گفت: با عملیاتی شدن تخصیص ارز مبادله ای به اولویت هشت وارداتی، ارزمورد نیاز با نرخ مبادله ای به گروه زیادی از کالاها تخصیص می یابد و تقاضا از شبکه صرافی به مرکز انتقال می یابد که این امر در نرخ ارز موثر خواهد بود.

   سخنگوی مرکزمبادلات ارزی تصریح کرد نوسانات نرخ ارز در مرکز مبادلات ارز اندک بوده و پیش بینی می شود نرخ ارز در بازار روند ثابتی را داشته باشد.

  وی با یادآوری آن که شرکت ملی نفت و صندوق توسعه ملی تا کنون تامین کننده ارز مرکز مبادلات ارزی بوده اند، افزود: منابع ارزی مرکز مبادلات ارزی باید از بیست درصد منابع صندوق توسعه ملی، 14.5 درصد از منابع شرکت ملی نفت و همچنین بخش پتروشیمی تامین شود.

  صمدی تصریح کرد مرکز مبادلات ارزی 19 قلم خدمات را تامین ارزی می کند و قرار است علاوه بر تقویت جانب عرضه؛ ازهفته آینده از منابع داخلی بانک ها نیز بهره گیری شود.

  وی گفت: مرکز مبادلات ارزی در تخصیص ارزها مشکل خاصی ندارد و تنها کارگزار یک یا دو بانک خارجی مشکلاتی را برای یک ارز جهان شمول ایجاد کرده اند که البته این مشکل رفع می شود.

  کریمی ادامه داد: با برنامه ریزی ها، در سه ماهه پایانی سال، مشکلات مرکز مبادلات رفع خواهد شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.