• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی » اجرای طرح حذف دریافت وجه نقد در بیمارستان ها
  کد خبر : 1338670

  اجرای طرح حذف دریافت وجه نقد در بیمارستان ها

  اجرای طرح حذف دریافت وجه نقد در بیمارستان هاReviewed by Aryan♥ on Dec 26Rating: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح جدیدی موسوم به ˈحذف دریافت وجه نقد از بیمارانˈ در بیمارستان های کشور خبر داد. به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، دریافت هزینه های درمانی از بیماران در اجرای این…

  اجرای طرح حذف دریافت وجه نقد در بیمارستان هاReviewed by Aryan♥ on Dec 26Rating:

  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح جدیدی موسوم به ˈحذف دریافت وجه نقد از بیمارانˈ در بیمارستان های کشور خبر داد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، دریافت هزینه های درمانی از بیماران در اجرای این طرح با استفاده از دستگاه های کارت خوان موسوم به ˈپوزˈ انجام می گیرد.

  این طرح از مرداد ماه سال جاری به ویژه در بیمارستان های تهران به اجرا درآمده است و به گفته دکتر ˈبهرام گودرزیˈ مشاور معاون توسعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این طرح به زودی در 700 بیمارستان کشور، اجرا می شود.

  کاهش فاصله زمانی بین پذیرش تا پرداخت و صرفه جویی در وقت مراجعه کنندگان به بیمارستان ها از جمله اهداف اجرای این طرح عنوان شده است.

  به نظر می رسد اجرای این طرح در بیمارستان های کشور به کندی صورت می گیرد چراکه برخی تخلفات در این زمینه مشاهده شده است.

  شماری از بیمارستان ها برخی از هزینه های خود را در این دستگاه ها درج نمی کنند تا بتوانند از بیماران، هزینه های اضافی اخذ کنند.

  **پیگیری قاطعانه اجرای طرح حذف دریافت وجه نقد از بیماران
  دکتر ˈحسن امامی رضویˈ معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای این طرح به خبرنگار اجتماعی ایرنا می گوید: اجرای برنامه عدم دریافت پول به بیمارستان های کشور ابلاغ شده و در حال پیگیری آن هستیم.

  وی می افزاید: در این رابطه هماهنگی های لازم با دانشگاه های علوم پزشکی و نظام پزشکی نیز انجام شده است.

  امامی ادامه می دهد: امیدواریم اجرای این برنامه خیلی جدی تر گرفته شود چراکه تخلفاتی در این زمینه وجود داشته است.

  معاون وزیر بهداشت تاکید می کند در برخورد با تخلفات باید جدی تر باشیم.

  امامی رضوی در توضیح این تخلفات نیز می گوید: آنجا که باید در برگه درج شود که چقدر تعرفه هست و از هیچ موردی چشم پوشی نکنند، خیلی بیمارستان ها به آن عمل می کنند اما برخی دیگر نیز از انجام آن سرباز می زنند که پیگیر آن هستیم.

  **امتیازات و اهداف اجرای طرح حذف دریافت وجه نقد از بیماران
  کارشناسان بهداشتی امتیازات و اهداف مثبت متعددی را برای اجرای طرح حذف دریافت وجه نقد از بیماران برشمرده اند.

  بطور مثال دکتر ˈاحمدرضا سروشˈ رییس بیمارستان شریعتی تهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، کاهش خطا در محاسبه ارقام، صرفه جویی در اختصاص نیروی انسانی به رسیدگی به این مسایل، سریع تر وارد شدن ارقام به سیستم و جلوگیری از امکان اخذ پول اضافی از بیمار را از جمله مزایای اجرای این طرح عنوان می کند.

  همچنین نتایج بررسی ها در یکی از بیمارستان های اجراکننده این طرح (بیمارستان شریعتی تهران) نشان می دهد فاصله زمانی بین پذیرش تا پرداخت از متوسط 11 دقیقه در ماه های اردیبهشت و خرداد (پیش از اجرای طرح ) به چهار دقیقه و 30 ثانیه پس از اجرای این طرح در آبان امسال کاهش یافته و موجب صرفه جویی در 50 هزار دقیقه از وقت مراجعه کنندگان شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • احسان

   سلام خدمت وزارت بهداشت
   میخواستم بگم اگه بتونید دریافت پولهای زیر میزی روحل کنید خیلی جالبتر بود

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.