• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » عباس رجایی : دولت، کشور را نیازمند به واردات گوشت کرده است
  کد خبر : 133247

  عباس رجایی : دولت، کشور را نیازمند به واردات گوشت کرده است

  عباس رجایی : دولت، کشور را نیازمند به واردات گوشت کرده استReviewed by Aryan on Nov 18Rating: تابناک : رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس میزان واردات گوشت به کشور را در حدود ۱۰۰هزار تن به صورت سالانه اعلام کرد و گفت: بر اساس قوانین موجود دولت موظف بود تا شرایط را برای…

  عباس رجایی : دولت، کشور را نیازمند به واردات گوشت کرده استReviewed by Aryan on Nov 18Rating:

  تابناک : رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس میزان واردات گوشت به کشور را در حدود ۱۰۰هزار تن به صورت سالانه اعلام کرد و گفت: بر اساس قوانین موجود دولت موظف بود تا شرایط را برای خودکفایی در تولید گوشت مهیا کند اما هم‌اکنون برای تأمین نیاز کشور به واردات گوشت نیازمندیم و دولت باید پاسخگو باشد.

  عباس رجایی در گفت‌وگو با خانه ملت گفت: اگر چه حجم گوشت قرمز وارداتی به کشور بالا است ولی این به معنی تبدیل شدن ایران به بزرگترین وارد کننده گوشت از برزیل نیست.

  نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس  شورای اسلامی افزود: متأسفانه هم اکنون با خودکفایی با تولید گوشت در کشور فاصله بسیار داریم که برای تأمین نیاز کشور باید میزان قابل توجهی گوشت وارد کنیم.

  وی با بیان اینکه کیفیت گوشت وارداتی باید با دقت بررسی و نظارت شود، گفت: تنها مرجع بررسی کیفیت گوشت وارداتی به کشور سازمان دامپزشکی است و این نهاد باید بر تمام محموله های گوشت های وارداتی به کشور  نظارت کند.

  رجایی با انتقاد از عدم تحقق اهداف کشور در خودکفایی تولید گوشت، گفت: بر اساس ماده ۱۶ قانون بهره وری بخش کشاورزی و همچنین سند چشم انداز بیست ساله،ایران باید به خودکفایی در تولید گوشت قرمز می رسید که تا به امروز نه تنها این مهم تحقق نیافته است که به کشوری وارد کننده نیز تبدیل شدیم.

  وی تصریح کرد: هم اکنون ظرفیت تولید گوشت قرمز در کشور نزدیک به ۹۰۰ هزار تن است و در حدود ۱۰۰هزار تن نیز برای تأمین نیاز داخل از کشورهای مختلف به ویژه برزیل وارد می‌شود.

  رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تأکید کرد: با توجه به قابلیت ها وظرفیت های چشمگیر در ایران، واردات گسترده گوشت به کشور جای سوال دارد و لذا دولتمردان باید درباره این موضوع و بی توجهی به قوانین موجود در کشور پاسخگو باشند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.