• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » لاریجانی: قصاص حق «مردم» است، نه «حکومت»
  کد خبر : 132274

  لاریجانی: قصاص حق «مردم» است، نه «حکومت»

  لاریجانی: قصاص حق «مردم» است، نه «حکومت»Reviewed by Aryan on Nov 18Rating: فارس: دبیر ستادحقوق بشر قوه قضائیه در جمع اعضای سازمان کنفرانس اسلامی گفت: غربی ها می گویند شما چرا قصاص می کنید؟ در حالیکه آنها یا نمی دانند و یا خود را به تجاهل می زنند که اصولا قصاص حق مردم است، نه…

  لاریجانی: قصاص حق «مردم» است، نه «حکومت»Reviewed by Aryan on Nov 18Rating:

  فارس: دبیر ستادحقوق بشر قوه قضائیه در جمع اعضای سازمان کنفرانس اسلامی گفت: غربی ها می گویند شما چرا قصاص می کنید؟ در حالیکه آنها یا نمی دانند و یا خود را به تجاهل می زنند که اصولا قصاص حق مردم است، نه حق حکومت و حکومت توانایی سرباز زدن از ادای حقوق افراد جامعه را ندارد.

  به گزارش روابط عمومی قوه قضاییه محمدجواد لاریجانی با اشاره به اینکه کشورهای اسلامی باید بیش از گذشته نسبت به تهاجم سازمان یافته غرب به فرهنگ اسلامی هوشیار باشند گفت: در این قطعنامه ها از اجرای احکام الهی به عنوان نقض حقوق بشر یاد شده است در حالیکه حقوق بشر باید مسائل فرهنگی، قومی، مذهبی و ارزش های همه ملت ها را محترم بشمارد و حق ندارد آنها را کوچک شمرده و یا به آنها اهانت کند.

  مشاور امور بین الملل رئیس قوه قضائیه در ادامه خطاب به کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی گفت: ارزش هایی که هم اینک در قطعنامه ها به بهانه نقض حقوق بشر مورد حمله و تخطئه غربی ها قرار می گیرد متعلق به بیش از یک میلیارد مسلمان است و ریشه در وحی دارد.

  لاریجانی مشخصاً با نام بردن از قصاص به عنوان یکی از اصلی ترین احکام الهی که در قرآن کریم با عنوان زندگی از آن یاد شده گفت: غربی ها می گویند شما چرا قصاص می کنید؟ در حالیکه آنها یا نمی دانند و یا خود را به تجاهل می زنند که اصولا قصاص حق مردم است، نه حق حکومت و حکومت توانایی سرباز زدن از ادای حقوق افراد جامعه را ندارد. با این همه همانگونه که در شرعیت مقدس اسلام نیز بر رأفت و گذشت تاکید شده است، حکومت تلاش خود را برای گرفتن رضایت از اولیای دم و صاحبان حقوق و ایجاد سازش بین طرفین به کار می گیرد.

  دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در ادامه افزود: اگر سازمان کنفرانس اسلامی در برابر اقدامات غربی ها مبنی بر انتخاب گزینشی یکی از اعضای سازمان و وارد آوردن فشار همه جانبه به آن کشور ساکت باشد و اعتراض خود را اعلام نکند این رویه خطرناک موجب تسری به سایر کشورهای اسلامی و در نتیجه به تقابل جدی غرب با جهان اسلام منتهی خواهد شد.

  وی با تأکید بر اینکه حقوق بشر نباید دست آویزی برای وارد آوردن فشار به برخی کشورها از سوی غرب باشد گفت: متاسفانه سوای از اهداف سیاسی مشهودی که در این قطعنامه ها هست، اهداف فرهنگی دیگری نیز به چشم می خورد که اصلی ترین هدفشان ضدیت با اسلام و سیاه نمایی فرهنگ اسلامی است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.