• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » سیاست شورای عالی فضای مجازی اعمال حداقل فیلترینگ در کشور است
  کد خبر : 1321234

  سیاست شورای عالی فضای مجازی اعمال حداقل فیلترینگ در کشور است

  سیاست شورای عالی فضای مجازی اعمال حداقل فیلترینگ در کشور استReviewed by Aryan♥ on Dec 25Rating: دبیر شورای عالی فضای مجازی، گفت: فیلترینگ تنها می بایست به منظور رفع اشکالات و آسیب های فضای مجازی صورت گیرد و سیاست این شورا اعمال حداقل فیلترینگ در کشور است. به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا،…

  سیاست شورای عالی فضای مجازی اعمال حداقل فیلترینگ در کشور استReviewed by Aryan♥ on Dec 25Rating:

  دبیر شورای عالی فضای مجازی، گفت: فیلترینگ تنها می بایست به منظور رفع اشکالات و آسیب های فضای مجازی صورت گیرد و سیاست این شورا اعمال حداقل فیلترینگ در کشور است.

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، ˈمهدی اخوان بهابادیˈ روز سه شنبه در نشست خبری در پژوهشگاه فضای مجازی افزود: در حوزه سیاستگذاری خدشه ای به این فیلترینگ وارد نیست اما مشکلات اجرایی باعث ایجاد نارضایتی هایی در این حوزه شده که در این راستا یک کارگروه خاص برای حوزه پالایش فضای مجازی در مرکز ملی فضای مجازی کشور ایجاد شد تا راهکارهای عملیاتی و فنی در این زمینه را اجرایی کند.

  وی با بیان این که اصل وجود فیلترینگ در کشور لازم است، گفت: در هیچ کشوری بدون اعمال سیاست‌های مورد نظر، دسترسی عمومی به محتوای اینترنت صورت نمی‌گیرد و نمی توان اجازه داد تا هر نوع محتوایی در اختیار کودکان قرار گیرد اما در بحث های اجرایی و توان علمی و اجرایی این موضوع مشکلاتی در کشور وجود دارد.

  رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور از ایجاد گروه ویژه برای پالایش اینترنت در مرکز ملی فضای مجازی خبر داد و گفت: این گروه قرار است موارد مختلف فیلترینگ را مورد بررسی قرار داده و امکان راهکارهای عملیاتی در حوزه فیلترینگ را بررسی کند.

  ***ایجاد پژوهشگاه فضای مجازی در کشور
  دیبر شورای عالی فضای مجازی در ادامه از انتقال پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از وزارت ارتباطات به مرکز ملی فضای مجازی خبرداد و گفت: پژوهشگاه فضای مجازی با اضافه شدن یک پژوهشکده به پژوهشکده های پژوهشگاه ارتباطات ایجاد شده است.

  اخوان بهابادی افزود: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در گذشته دارای چهار پژوهشکده ˈ ارتباطاتˈ، ˈ فناوری اطلاعاتˈ، ˈ امنیتˈ و ˈ مدیریتˈ بود که با بررسی های انجام شده با اضافه شدن یک پژوهشکده به نام ˈ تولید محتواˈ به این پژوهشکده می توان عملا به پژوهشگاه فضای مجازی دست یافت.

  وی گفت: در حال حاضر معرفی رئیس پژوهشگاه انجام نشده است و امور پژوهشگاه هم اکنون زیر نظر رئیس مرکز ملی فضای مجازی انجام می شود

  رئیس مرکز ملی فضای مجازی اظهار داشت: در زمان تصویب اساس نامه مرکز ملی فضای مجازی در سال گذشته ایجاد پژوهشگاه فضای مجازی مطرح شد.

  اخوان بهابادی افزود: به طور معمول اساسنامه، سازمان و تشکیلات پژوهشگاه فضای مجازی مانند پژوهشگاه های دیگر می بایست با مصوبه شورای عالی گسترش انجام می شد که براساس اساسنامه مرکز ملی فضای مجازی انتخاب ساختار و حتی تعیین رئیس پژوهشگاه فضای مجازی به پیشنهاد دبیر شورای عالی فضای مجازی و تصویب اعضای شورای عالی فضای مجازی انتخاب شود.

  وی گفت: اصل ایجاد پژوهشگاه فضای مجازی قبلا در شورای عالی فضای مجازی مصوب شد و به استحضار مقام معظم رهبری رسیده بود و توسط ایشان ابلاغ شده بود.

  اخوان بهابادی درباره انتقال و جابجایی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به پژوهشگاه فضای مجازی نیز اظهار داشت: جابجایی و انتقال آن به پژوهشگاه فضای مجازی وابسته به مرکز به دستور رئیس جمهوری انجام شد و روال اداری این انتقال می بایست توسط شورای عالی اداری انجام می شد.

  رئیس مرکز ملی فضای مجازی خاطرنشان کرد: تغییر نام پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به پژوهشگاه فضای مجازی و فعالیت آن زیر نظر مرکز ملی فضای مجازی در دو روز گذشته رخ داد.

  اخوان بهابادی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر انحلال سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی،گفت: این سازمان منحل نخواهد شد و تنها زیر نظر کمیسیون عالی تنظیم مقررات در مرکز ملی فضای مجازی فعالیت خواهد کرد.

  *** بودجه فضای مجازی کشور اعلام می شود
  دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان این که وظیفه اختصاص بودجه نهادهای مرتبط با فضای مجازی به عهده شورای عالی فضای مجازی است، گفت: بودجه سال 92 شورای عالی فضای مجازی در دو جلسه آینده این شورا تعیین می شود.

  اخوان بهابادی با بیان این که ارایه خدمات دولت الکترونیک و خدمات باند پهن از جمله وظایف اصلی در ایجاد شبکه ملی اطلاعات محسوب می شود، خاطرنشان کرد: نهادها و دستگاه های اجرایی ملزم هستند تا اطلاعات خود را در این شبکه به صورت وسیع در اختیار مردم قرار دهند و در حوزه خدمات باند پهن صدور مجوز ارایه خدمات چند رسانه در حوزه باند پهن اولین اقدام در تحقق شبکه ملی اطلاعات است.

  وی گفت: اگر بتوان سیاستی اتخاذ کرد که شرکت های خصوصی برای ارایه خدمات وارد شوند می توان شاهد گسترش این حوزه در کشور بود.

  به گفته اخوان بهابادی در حال حاضر در حوزه تولید محتوا سهم بسیار اندکی در اختیار تولید کنندگان قرار می گیرد و سهم عمده از خدمات به عهده شرکت های توزیع کننده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.