• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » برگزیده , سیاسی » هشدار وزیر اطلاعات: همکاری با بی بی سی ممنوع!
  کد خبر : 13196

  هشدار وزیر اطلاعات: همکاری با بی بی سی ممنوع!

  هشدار وزیر اطلاعات: همکاری با بی بی سی ممنوع! Reviewed by Aryan on Sep 25Rating: وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در حمله ای بی سابقه به تلویزیون بی بی سی نسبت به همکاری با این شبکه هشدار داد. وی مدعی شد اطلاعات مهمی از «همکاران و مرتبطین» با بی بی سی فارسی به دست آمده است…

  هشدار وزیر اطلاعات: همکاری با بی بی سی ممنوع! Reviewed by Aryan on Sep 25Rating:

  وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در حمله ای بی سابقه به تلویزیون بی بی سی نسبت به همکاری با این شبکه هشدار داد. وی مدعی شد اطلاعات مهمی از «همکاران و مرتبطین» با بی بی سی فارسی به دست آمده است و تعداد بیشتری در این ارتباط احضار شده اند. محافل مخالف و طرفدار حقوق بشر می گویند وزارت اطلاعات بازداشت شدگان اخیر در این ارتباط را برای اعترافاتی که بتواند اظهارات مقامات حکومت را تایید کند، زیر فشار شدید قرار داده اند.

  به گزارش ایسنا وزیر اطلاعات اعلام کرد: اطلاعات مهمی از همکاران و مرتبطین بی بی سی فارسی در ایران بدست آمده و وزارت اطلاعات ضمن احضار تعداد دیگری از عناصر مرتبط با این شبکه ظاهرا رسانه‌ای، با جدیت در حال پیگیری موضوع است.

  حجت‌الاسلام مصلحی در پاسخ به سوالی درباره علت ورود وزارت اطلاعات به این موضوع، مدعی شد: نکته اساسی آن است که سرویس اطلاعاتی انگلیس در پوشش بی بی سی، فاز جدیدی از فعالیت‌های مخرب و ضدایرانی را شروع کرده بود و ورود وزارت اطلاعات علاوه بر ایجاد سد در برابر فعالیت‌های مخرب انگلیس، به منزله پیشگیری از آلوده شدن افراد بیشتری در دام سرویس اطلاعاتی آن کشور بود.
  وزیر اطلاعات افزود: بازداشت ها را در حداقل انجام دادیم، اما این اقدامات اغاز فعالیت‌های ما در این مسئله است وهر جا لازم باشد با کسی تعارف نداریم و با قاطعیت به وظیفه خود عمل خواهیم کرد.

  مصلحی درپاسخ به سوالی درباره واکنش‌ها به بازداشت شماری از کسانی که وی آن ها را مرتبطین و همکاران بی بی سی فارسی می خواند، گفت: ما کلیه واکنش‌ها را زیر نظر داریم، هم در خارج و هم داخل کشور.

  مصلحی افزود: برای ما فرقی نمی کند، کدام فرقه و گروه و جریان در این ماجرا تحریک کننده باشد، چون ما کلیه واکنش‌ها را در اقدامات آتی مورد توجه قرار می دهیم.
  وزیر اطلاعات با اشاره به «واکنش‌های ناشیانه و شتابزده» مسئول بی بی سی فارسی گفت یکی از آنها در یک روز ۴ بار مصاحبه انجام داد و با چهره‌ای کاملاً گرفته و عصبی سعی کرد، از یک طرف پیام‌هایی را به ما منتقل کند و از طرف دیگر به همکاران بی بی سی در داخل کشور دلداری و خط بدهد.
  مصلحی با در خواست بی بی سی از نهادهای حکومتی و دولتی انگلیس و حتی امریکا خاطر نشان کرد: آنها در حالی‌که خود را رسانه مستقل می خوانند، تلاش می کنند با حمایت دولت انگلیس و امریکا و سازمان‌های بین المللی جلوی ادامه اقدامات ایران را بگیرند، اما نمی توانند.

  مصلحی افزود: واکنش بی بی سی فارسی به بازداشت مرتبطان این شبکه در ایران؛ خیلی سریع و واضح داعیه های دروغین مستقل بودن، بی طرف بودن آن و حتی رسانه بودن بی بی سی را افشا و برملا کرد واین نشان می دهد که اقدام وزارت اطلاعات چقدر مهم، دقیق و کاری بوده است.
  وزیراطلاعات در پاسخ به سوالی در باره این‌که آیا در گذشته ممنوعیت همکاری با بی بی سی اعلام شده بود یا نه؟ تصریح کرد: این ممنوعیت که به علت پاسداری از منافع ملی ایران ایجاد شده است، قبلا بارها و بارها، مستقیم و غیرمستقیم اعلام شده بود، چون اساسا بی بی سی یک رسانه نیست، بلکه تشکیلاتی است که فقط پوشش آن رسانه ای است، اما هویت آن بهایی – صهیونیستی و ماموریت های آن سیاسی – اطلاعاتی است.

  وزیر اطلاعات مدعی اقدام بی بی سی در صحنه گردانی اعتراضات سال ٨٨ شد و افزود: بی بی سی فراگیرترین کانون تجمع انواع و اقسام عناصر و گروهک های ضدانقلاب است و معاندترین و محارب ترین عناصر گروهک‌ها در آنجا جمع شده اند. از حزب بهائیت که شاکله اصلی بی بی سی را تشکیل می دهد تا سلطنت طلبان، منافقین، عناصر توده‌ای، پژاک، کومله، دموکرات و عناصر شاخص فتنه، که اخیرا شیطان پرستان نیزبه آنها اضافه شده اند.

  وزیر اطلاعات تاکید کرد: به همه عناصری که در فکر و مسیر تماس یا هرگونه همکاری با این تشکیلات ضدایرانی و ضدانقلاب اسلامی هستند، هشدار می دهیم که فریب ظاهر و شعارهای آن را نخورند. ما این ارتباطات را زیرنظر داریم و در زمان مناسب برخورد مقتضی را بعمل می آوریم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.