• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » آماری ازآلبوم های چهره های مشهور جهان موسیقی
  کد خبر : 1312183

  آماری ازآلبوم های چهره های مشهور جهان موسیقی

  آماری ازآلبوم های چهره های مشهور جهان موسیقی Reviewed by Farnaz on Dec 23Rating: پرفروش ترین آلبوم های دنیا کدامند؟          موسیقی زبان بین المللی دنیاست. مردم کشورهای مختلف دنیا، با زبان موسیقی احساس و زندگی یکدیگر را درک می کنند. هنرمندان بسیاری در جهان با موسیقی به شهرت جهانی رسیده اند و…

  آماری ازآلبوم های چهره های مشهور جهان موسیقی Reviewed by Farnaz on Dec 23Rating:

  پرفروش ترین آلبوم های دنیا کدامند؟     

  آلبوم های پر فروش   

  موسیقی زبان بین المللی دنیاست. مردم کشورهای مختلف دنیا، با زبان موسیقی احساس و زندگی یکدیگر را درک می کنند.

  هنرمندان بسیاری در جهان با موسیقی به شهرت جهانی رسیده اند و علاوه بر کشور خود، در کشورهای زیادی هم طرفداران پروپا قرصی دارند. آنچه در این صفحات می خوانید، معرفی پرفروش ترین آلبوم های موسیقی دنیاست. در این فهرست، بهترین و پرفروش ترین آلبوم های موسیقی در ادوار مختلف تاریخ موسیقی دنیا معرفی شده است. ضوابطی در این رتبه بندی وجود دارد که یکی از آنها انتشار آن توسط منابع معتبر است و دیگر اینکه حداقل بیست میلیون نسخه در کل دنیا فروخته شده باشد. این فهرست، طبق بالاترین نسخه فروخته شده، رتبه بندی شده و مولفه هایی همچون نوع آلبوم، استودیو، موفقیت ها و… در آن تاثیرگذار بوده اند. این فهرست در چندین نشریه معتبر دنیا منتشر شده است:

  ● آلبوم Thriller از مایکل جکسون

  در این فهرست مایکل جکسون پیشتاز است و از آلبومش به عنوان پرفروش ترین آلبوم در طول تاریخ یاد می شود. کارشناسان بین ۶۶ تا ۱۱۰ میلیون نسخه کپی شده از این آلبوم را تخمین زده اند و ۱/۴۲ میلیون نسخه کپی مجاز در فهرست فروش این آلبوم ثبت شده است.

  آلبوم Thriller در سال ۱۹۸۲ در سبک پاپ، راک وریتم و بلوز منتشر شد و در آمریکا حدود ۲۹ میلیون نسخه، در انگلستان ۳/۳ میلیون نسخه، در آلمان ۵/۱ میلیون، در فرانسه ۱ میلیون نسخه مجاز فروخته شد.

  این آلبوم ششمین آلبوم جکسون بود که به عنوان بزرگ ترین موفقیت تجاری در تاریخ موسیقی دنیا به شمار می آید. این آلبوم هشت جایزه را در سال ۸۴ از گرمی نصیب جکسون کرد. در همان سال از جایزه موسیقی آمریکا نیز هشت جایزه کسب کرد و به عنوان پرفروش ترین آلبوم سال نیز انتخاب شد و جایزه بهترین ویدئو موزیک را از شبکه ام تی وی به خود اختصاص داد. رکورد فروش این آلبوم آنقدر اعجاب انگیز بود که نام آن را در کتاب رکوردهای جهانی؛ یعنی، گینس ثبت کردند.

  ● آلبوم Back in Black از گروه AC/DC

  این آلبوم در سبک هارد راک و هوی متال در سال ۱۹۸۰ منتشر شد و ۲۵.۳ نسخه کپی مجاز آن در دنیا فروخته شد و حدود ۵۰ میلیون نسخه کپی آن نیز به دست مخاطبان رسیده است. این آلبوم تنها ۲۲ میلیون نسخه در آمریکا فروش کرد. «پشت سر در تاریکی» اولین آلبوم این گروه بود که پس از درگذشت رهبر آن؛ یعنی، بن اسکات منتشر شد. آنها تصمیم گرفته بودند که به خاطر مرگ اسکات، گروه را منحل کنند، اما با تشویق های پدر و مادر اسکات، این گروه حفظ شد و سرانجام این آلبوم پس از فوت او به او تقدیم شد و توانست موفقیت چشمگیری

  کسب کند.

  ● آلبوم Dark Side of the Moon از گروه پینگ فلوید

  پینک فلوید یکی از گروه های شناخته شده موسیقی در دنیاست که در سبک پراگرسیو راک آثار جاودانه ای در موسیقی خلق کرده است. این آلبوم در سال ۱۹۷۳ منتشر و ۴/۲۲ نسخه کپی مجاز و حدود ۵۰ میلیون نسخه کپی در سراسر دنیا از آن به فروش رفت. در فهرست پرفروش ترین آلبوم های آمریکا، این آلبوم به مدت ۴۷۱ هفته در رتبه اول قرار گرفت. در انگلیس، نیز، به عنوان ششمین آلبوم پرفروش در تمام ادوار، شناخته شده است. «نیمه تاریک ماه» تقریبا آغاز موفقیت های پینک فلوید قبل از آلبوم «دیوار» بود. با اینکه آلبوم «دیوار» را شناسنامه پینک فلوید می دانند، اما این آلبوم نتوانست رکورد فروش «نیمه تاریک ماه» را بشکند.

  ● آلبوم The Bodyguard از ویتنی هیوستون

  این آلبوم در سال ۱۹۹۲ در سبک پاپ و راک اند بلوز منتشر شد و توانست ۶/۲۶ میلییون نسخه مجاز بفروشد و حدود ۴۵ میلیون نسخه غیرمجاز آن در دنیا کپی شود. از آلبوم «بادیگارد» ۱۷ میلیون نسخه در آمریکا، ۲ میلیون نسخه در انگلیس، ۲ میلیون نسخه در ژاپن و ۵/۱ میلیون نسخه در آلمان فروخته شد. آلبوم بادیگار موسیقی متن فیلمی به همین نام است که در قسمت اول آن ویتنی هیوستن و در قسمت دوم، افراد متفاوتی هنرنمایی کرده اند.

  ● آلبوم Bad از مایکل جکسون

  مایکل جکسون، با انتشار آلبوم بد، در سال ۱۹۸۷، موفق شد یک بار دیگر در موسیقی دنیا بدرخشد و در فهرست پرفروش ترین ها قرار بگیرد. آلبومی که در سبک خاص او یعنی پاپ راک و فانک بود. از این آلبوم ۲/۱۷ میلیون نسخه مجاز فروخته شد. در آمریکا، ۱۰ میلیون و در انگلیس، ۴ میلیون نسخه به فروش رفت. همچنین، موفق شد جوایز بسیاری از جمله جایزه گرمی را در سال ۱۹۸۸ به خود اختصاص دهد و در رتبه بندی بهترین آلبوم های دنیا از نگاه مجله رولینگ استون، در سال ۲۰۳۳، در رتبه ۲۱۲ قرار بگیرد.

  ● آلبوم Bat Out of Hell از میت لاوف

  انتشار این آلبوم از هارد راک در ۱۹۷۷، با استقبال قابل توجهی مواجه شد و باعث شد نام میت لاوف در بین اهالی موسیقی به نامی شناخته شده تبدیل شود. ۱/۲۰ میلیون نسخه مجاز از این آلبوم به فروش رفت و فروش آن در دنیا بین ۳۰ تا ۴۵ میلیون نسخه برآورد شده است. در فهرست مجله رولینگ استون، این آلبوم در رتبه ۳۴۳ در بین بهترین آلبوم های دنیا قرار دارد.

  ● آلبوم Their Greatest Hits از ایگلز

  در سال ۱۹۷۶، انتشار این آلبوم راک از گروه سرشناس ایگلز، توجه ها را به خود جلب کرد و با ۱/۳۹ میلیون نسخه کپی، خیلی زود توانست خود را در فهرست پرفروش ترین های دنیا جا بدهد. این آلبوم با فروش ۱۳ میلیون در سطح دنیا و با فروش ۲۹ میلیون نسخه در آمریکا، موفق شد به یکی از پرفروش ترین آلبوم ها در طول تاریخ و آمریکاتبدیل شود.

  ● آلبوم Dirty Dancing

  این آلبوم موسیقی فیلم رقص زشت است که از ۱۲ آهنگ از هنرمندان مختلف در سبک پاپ راک تشکیل شده است و در سال ۱۹۸۷ منتشر شد. انتشار این آلبوم یک موفقیت تجاری بزرگ در آمریکا بود و توانست در ۱۸ هفته، در صدر دویست آلبوم پرفروش قرار بگیرد. ۱۷ میلیون کپی رسمی از این آلبوم به فروش رفت که ۱۱ میلیون در آمریکا و ۳ میلیون نسخه در انگلیس بود و در حدود ۴۰ میلیون نسخه در کل دنیا تخمین زده شده است.

  ● آلبوم Saturday Night Fever

  این آلبوم در سال ۱۹۷۷ در سبک دیسکو منتشر شد که موسیقی متن فیلمی به همین نام بود. این آلبوم ۱۵ میلیون نسخه در آمریکا فروخت و به مدت بیست وچهار هفته، پشت هم، در فهرست پرفروش ترین ها قرار گرفت. در سال ۱۹۷۹، به عنوان بهترین آلبوم سال جایزه گرمی را از آن خود کرد. ۱/۱۸ میلیون نسخه رسمی و در کل حدود ۴۰ میلیون نسخه در دنیا فروخته است.

  ● آلبوم Rumours از گروه فلیت وود

  این آلبوم راک در سال ۱۹۷۷ از گروه انگلیسی آمریکایی با موفقیت زیادی همراه بود و توانست بیش از ۴۰ میلیون نسخه در دنیا بفروشد و بعضی از آهنگ هایش در فهرست بهترین آهنگ های آمریکا و انگلیس قرار بگیرد. این آلبوم دهمین آلبوم این گروه بود که با موفقیت تجاری بزرگی، همراه شد. ۱۹ میلیون نسخه در آمریکا و ۳ میلیون نسخه در انگلیس از این آلبوم به فروش رفت و در کل، ۵/۲۶ میلیون نسخه کپی رسمی آن به دست مخاطبان رسید.

  ● Shania Twain از Come On Over

  این آلبوم در سال ۱۹۷۷ انتشار یافت که در سبک کانتری و پاپ بود. ۸/۲۹ میلیون نسخه کپی رسمی از این آلبوم فروخته شد و توانست این خواننده کانادایی را به شهرت برساند و موفق شد به عنوان پرفروش ترین آلبوم در سبک کانتری و پرفروش ترین آلبوم یک خواننده زن شناخته شود. بیش از ۲۰ میلیون نسخه در آمریکا و بیش از ۳ میلیون نسخه در انگلیس و در کل، حدود ۴۰ میلیون نسخه در دنیا فروخت.

  ● آلبوم Led Zeppelin از لدزپلین

  آلبوم «لدزپلین» محصول سال ۱۹۷۱ یکی از مشهورترین آلبوم های دنیا در سبک هارد راک و هوی متال است. از این آلبوم ۹/۲۸ میلیون نسخه مجاز فروخته شده و در کل کپی ۳۷ میلیون نسخه از آن را تخمین زده اند. این آلبوم چهارمین آلبوم این گروه راک انگلیسی بود که موفقیت چشمگیری داشت. هیچ اسمی روی کاور این آلبوم نوشته نشده بود، اما همگان آن را به نام خود گروه؛ یعنی «لد زپلین» می شناسند. در سال ۲۰۰۰، به انتخاب مجله کیو، این آلبوم در ۱۰۰ آلبوم برتر دنیا، رتبه ۲۶ را به خود اختصاص داد. و در حدود ۱۱ جایزه معتبر دنیا نظیر رولینگ استون، گرمی و… را کسب کرد.

  ● آلبوم Jagged Little Pill از آلیانس موریست

  این آلبوم در سبک آلترناتیو راک در سال ۱۹۹۵ منتشر شد و ۸/۲۴ میلیون نسخه مجاز در دنیا فروخت و در کل، فروش آن را ۳۳ میلیون نسخه تخمین زده اند. این آلبوم سومین آلبوم این هنرمند آمریکایی کانادایی بود. آلیانس موریست بعد از یک وقفه سه ساله، بعد از اولین آلبوم خود، موفق شد با فروش ۳۳ میلیون نسخه از آلبوم سومش، توجه منتقدان را به خود جلب کند و به یک پیروزی تجاری برسد. این آلبوم از شش آهنگ تشکیل شده است که آهنگ «طعنه آمیز» نامزد دریافت جایزه گرمی شد. در طول سه سال آخر دهه ۹۰، این آلبوم ۹ بار به عناوین مختلف نامزد جایزه شد که پنج بار موفق شد آن را کسب کند. بهترین آلبوم سال و بهترین خواننده زن راک بخشی از جوایزی بود که به خاطر این آلبوم نصیب آلیانس موریست شد.

  ● آلبوم Dangerous از مایکل جکسون

  در سال ۱۹۹۱، یک بار دیگر آلبوم مایکل جکسون غوغا به پا کرد و توانست مخاطبان بسیاری را جذب خود کند. هر چند این آلبوم مثل آلبوم قبلی نتوانست رکورد فروش را به دست بیاورد، اما یک موفقیت تجاری دیگر به پرونده هنری او اضافه کرد و توانست نظر منتقدان را هم جلب کند. ۷/۱۶ میلیون نسخه مجاز از آن فروخته شد و در کل ، ۳۲ میلیون نسخه در دنیا به فروش رفت. این آلبوم هشتمین آلبوم این هنرمند آمریکایی بود که دیگر موسیقی پاپ راک را همگان با نام او می شناختند. فقر، جنون، آسایش و رفاه کودکان دنیا از موضوعات این آلبوم بود. در طول دو ماه، این آلبوم ۷ میلیون نسخه فروش رفت. در سال های ۹۱ و ۹۲، در خیلی از کشورهای اروپا به عنوان اولین آلبوم قرار داشت و موفقیت های بسیاری کسب کرد و جایزه گرمی را به خاطر همین آلبوم از دست خواهرش جانت جکسون گرفت.
          
      
      
  محمد غلامی پور     
  روزنامه دنیای اقتصاد

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • میلاد رحیمی

   سلام. عالی بود، خوشحالم یه سایت فارسی در این مورد نوشته…
   البته Back in Black به معنای “سیاه پوش برگشتیم” است که در واقع پس از مرگ رهبر گروه که هیچ کس فکر نمی کرد گروه ادامه دهد، برگشتند اما سیاه پوش (عزادار) و ادامه داند، لطفا اصلاح کنید…

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.