• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » حفاظت از امنیت حضور افراد در فضای مجازی از اهداف کارت هوشمند ملی
  کد خبر : 1309219

  حفاظت از امنیت حضور افراد در فضای مجازی از اهداف کارت هوشمند ملی

  حفاظت از امنیت حضور افراد در فضای مجازی از اهداف کارت هوشمند ملیReviewed by Aryan♥ on Dec 23Rating:     مشاور رییس سازمان ثبت احوال و قائم مقام مجری کارت هوشمند ملی، حفاظت از امنیت شهروندان برای حضور در فضای مجازی را یکی از اهداف اصلی صدور کارت هوشمند ملی عنوان کرد. ˈمحمدابراهیم طریقتˈ روز…

  حفاظت از امنیت حضور افراد در فضای مجازی از اهداف کارت هوشمند ملیReviewed by Aryan♥ on Dec 23Rating:

   

   

  مشاور رییس سازمان ثبت احوال و قائم مقام مجری کارت هوشمند ملی، حفاظت از امنیت شهروندان برای حضور در فضای مجازی را یکی از اهداف اصلی صدور کارت هوشمند ملی عنوان کرد.

  ˈمحمدابراهیم طریقتˈ روز یکشنبه در نشست بررسی زیرساخت های صدور کارت هوشمند ملی در سمنان، گفت: حریم خصوصی افراد و حاکمیت در فضای مجازی همواره مورد تهدید است و شهروندان بیشتر در این زمینه مورد آسیب قرار می گیرند.

  وی کارت هوشمند ملی را بر اساس برنامه ها و طراحی های آن، شاه کلید امنیتی برای حضور افراد در فضاهای مجازی دانست و اظهار داشت: مردم با داشتن این کارت و استفاده از توانمندی های امنیتی آن به راحتی می توانند به فضای مجازی وارد و از خدمات با امنیت مناسب بهره مند شوند.

  وی در نظر گرفتن امضای دیجیتال را از قابلیت های کارت هوشمند ملی عنوان و تصریح کرد: با تمهیدات اتخاذ شده، یکی از توانایی های کارت هوشمند ملی معرفی فرد از طریق امضای دیجیتال ثبت شده در آن است.

  طریقت افزود: با ثبت اثر انگشت مالک کارت های هوشمند ملی، حقیقت سنجی خدمات گیرندگان قابل شناسایی و تشخیص است.

  وی با بیان اینکه در ارائه خدمات دولت الکترونیک، کارت هوشمند ملی جایگاه و کاربرد ویژه ای دارد، ادامه داد: استفاده از کارت هوشمند با توجه به ارائه خدمات مختلف در دولت الکترونیک می تواند راهگشا و تسریع کننده بسیاری از امور باشد.

  وی ثبت اطلاعات زیست سنجی افراد را از دیگر توانمندی های کارت هوشمند ملی دانست.

  وی با بیان اینکه صدور کارت هوشمند ملی از پروژه های مهم و بزرگ کشور است، گفت: ورود رهبری و عنایت ایشان به نحوه اجرای این پروژه نشان دهنده اهمیت آن است.

  طریقت، مکانیزه کردن، سرعت بخشیدن و ارزان کردن ارائه خدمات را از اهداف دیگر صدور کارت های هوشمند ملی عنوان کرد.

  مشاور سازمان ثبت احوال و قائم مقام مجری کارت هوشمند ملی گفت: با صدور این کارت برای رهبر معظم انقلاب، از ابتدای سال آینده مراحل ثبت نام و صدور آن، در ابتدا برای افراد بالای 15 سال در کشور آغاز می شود.

  تجهیز و آماده سازی زیرساخت صدور کارت هوشمند ملی در سه استان سمنان، قم و قزوین به صورت آزمایشی در حال انجام است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.