• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تلاش دولت برای کاندیداتوری مشایی
  کد خبر : 1307574

  تلاش دولت برای کاندیداتوری مشایی

  تلاش دولت برای کاندیداتوری مشاییReviewed by Aryan♥ on Dec 22Rating: دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: با حکمی که رئیس‌جمهور برای مشایی صادر کرد، برخی از دوستان در مجلس به ما گفتند احساس کردیم بخشی از ظهور اتفاق افتاده است؛ از این رو دنبال این هستند که کسی مثل مشایی را نامزد کرده و صلاحیتش را…

  تلاش دولت برای کاندیداتوری مشاییReviewed by Aryan♥ on Dec 22Rating:

  دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: با حکمی که رئیس‌جمهور برای مشایی صادر کرد، برخی از دوستان در مجلس به ما گفتند احساس کردیم بخشی از ظهور اتفاق افتاده است؛ از این رو دنبال این هستند که کسی مثل مشایی را نامزد کرده و صلاحیتش را به زور هم شده بگیرند و از این تلاش ناامید نیستند.

  فارس، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین عصر امروز(شنبه) در نشست جامعه اسلامی مهندسین که در محل این جامعه برگزار شد، اظهار داشت: جامعه اسلامی مهندسین همواره تلاش کرده تا با مجموعه‌ بزرگتر کار کند که در این راستا با جبهه پیروان و بالاتر از آن با مجموعه‌ای بزرگتر مانند جبهه متحد اصولگرایان ۶+۵ یا ۸+۷ همکاری کند.

  دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر اینکه مشی ما این است که زیر سایه جامعتین حرکت کنیم، گفت: در این صورت احساس ما این است که از مسیر مستقیم ولایت، مرجعیت و روحانیت فاصله نگرفتیم؛ خیلی‌ها علاقمند به نظام و انقلاب بودند، اما فاصله گرفتن از روحانیت و مرجعیت کار دستشان داد.

  وی ادامه داد: در حال حاضر نیز در دولت نهم و دهم فاصله زیادی رخ داده با اینکه در هر دو دولت رئیس‌جمهور یکی بود؛ ما از اینکه همراه روحانیت باشیم ضرر نکردیم.

  باهنر با بیان اینکه مجلس نهم مجلسی کاملا اصولگرا است، افزود: با اینکه دو فراکسیون اصولگرا وجود دارد، و اختلاف نظر است، اما این مسائل اشکال ندارد و قاطبه مجلس اصولگرا است؛ ما در مجلس نهم نیز با اینکه رقابت درون گروهی بین جبهه متحد و جبهه پیروان بوجود آمد، اما مجلس نهم کاملا اصولگرا بود.

  دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر اینکه در انتخابات ریاست جمهوری آینده نیز این تلاش را تکرار می‌کنیم، یادآور شد: اکنون چند جلسه با جبهه پیروان خط امام و رهبری داشته‌ایم و همچنین با آیت‌الله مهدوی کنی نیز دیدار کرده‌ایم و تلاشمان این است که اصولگرایان به وحدت قابل قبول برسند اگر چه وارد مصداق نشویم.

  وی با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری آینده سه قطبی خواهد بود، افزود: قطب اول اصلاح‌طلبان هستند، اگر چه کمرنگ باشد؛ سران فتنه نه خود و نه طرفدارانشان قابل قبول نیستند و هزینه‌ای که به جامعه اسلامی تحمیل کردند، غیرقابل گذشت است، اما مابقی افرادی که در مجموعه اصلاح‌طلبی حضور دارند و قوانین جمهوری اسلامی را پذیرفته و در چارچوب نظام حرکت می‌کنند، اگر موضع خود را مشخص کنند، می‌توانند به عنوان یک قطب به شمار روند.

  باهنر با تاکید بر اینکه قطب دوم دولت احمدی‌نژاد است، یادآور شد:‌ علیرغم اینکه می‌گویند دنبال این قضیه نیستند، اما دم خروس خیلی پیداست و با تکذیب نمی‌توان کاری کرد؛ با حکمی که رئیس جمهور برای مشایی صادر کرد، برخی از دوستان در مجلس به ما گفتند احساس کردیم بخشی از ظهور اتفاق افتاده است.

  دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: از این رو دنبال این هستند که کسی مثل مشایی را نامزد کرده و صلاحیتش را به زور هم شده بگیرند و از این تلاش ناامید نیستند؛ از این رو یک قطب ریاست جمهوری، دولت و رئیس جمهور است.

  وی قطب سوم را اصولگرایان دانست و گفت: در اردوگاه اصولگرایان مقداری تشتت البته نه به معنای دعوا وجود دارد که با یکدیگر رقابت تعریف شده دارد.

  وی بر همین اساس به ۳ جریان روحانیت که ذیل آن جبهه پیروان هستند، جبهه پایداری و جمعیت ایثارگران و رهپویان در بین اصولگرایان اشاره کرد و گفت: امیدواریم این ۳ گروه به یکدیگر نزدیک شده و به یک کاندیدا برسند.

  باهنر همچنین به برخی اصولگرایان که به صورت انفرادی می‌خواهند نامزد انتخابات شوند، اشاره کرد و گفت: اخیرا نیز ۱+۲ مطرح می‌شود که متشکل از علی‌اکبر ولایتی، غلامعلی حداد عادل و قالیباف است؛ اصل این هیئت ۳ نفره را به فال نیک می‌گیریم و اینکه کاندیداها با یکدیگر مشورت کنند، را استقبال می‌کنیم.

  دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر اینکه این ۳ نفر خدمت آیت‌الله جنتی رسیده‌اند و ایشان از این مسئله استقبال کرده‌اند، گفت: همچنین آنها خدمت آیت‌الله مهدوی کنی نیز رسیده‌اند، یا پیام داده‌اند و آیت‌الله مهدوی کنی توصیه کرده‌اند که با آقای عسگراولادی دیدار داشته باشند و این ملاقات صورت گرفته است.

  وی تصریح کرد: همه اصولگرایی این نیست و باید یک جامعیت بیشتری را از اصولگراها شاهد باشیم و آقای عسگراولادی تاکید داشتند به این ۳ نفر تا حداقل ۷، ۸ نفر دیگر نیز به آنها اضافه شود.

  باهنر به کارآمدی لازم نیز اشاره و اضافه کرد: مسائل اقتصادی، فرهنگی و اشتغال در کشور بسیار اهمیت دارد همچنین سیاست خارجی نیز موضوع مهمی است که سیاست نظام در قبال آن کاملاً روشن است، ولایتی،‌ حداد و قالیباف ظرفیت خوبی هستند اما جامع نیستند.

  وی همچنین در بخشی از سخنان خود به برخی از مسائل در زمینه اقتصاد نیز اشاره کرد و اظهارداشت: یکی از اعضای هیئت دولت مطرح کرد که مرحله دوم هدفمندی در راه است؛ در حالی که در مجلس قانون توقف مرحله دوم هدفمندی به تصویب رسید اما رئیس‌جمهور آن را ابلاغ نکرد و لاریجانی به نیابت از رئیس‌جمهور آن را ابلاغ کرد که لازم‌الاجراست.

  دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان‌کرد: باید دید امشب آقای احمدی‌نژاد چه می‌گوید و امیدواریم سخنان وی در خط بوده و در جاده خاکی نباشد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.