• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » رونمایی از ماهواره ناهید، پرتاب ماهواره شریف و فجر
  کد خبر : 1306605

  رونمایی از ماهواره ناهید، پرتاب ماهواره شریف و فجر

  رونمایی از ماهواره ناهید، پرتاب ماهواره شریف و فجرReviewed by Aryan♥ on Dec 22Rating: رئیس سازمان فضایی با اشاره به آخرین وضعیت دو ماهواره آت ست و ناهید، گفت: تا پایان سال جاری پرتاب دو ماهواره فجر و شریف ست را در دستور کار داریم. دکتر حمید فاضلی در جمع خبرنگاران در پاسخ به مهر…

  رونمایی از ماهواره ناهید، پرتاب ماهواره شریف و فجرReviewed by Aryan♥ on Dec 22Rating:

  رئیس سازمان فضایی با اشاره به آخرین وضعیت دو ماهواره آت ست و ناهید، گفت: تا پایان سال جاری پرتاب دو ماهواره فجر و شریف ست را در دستور کار داریم.

  دکتر حمید فاضلی در جمع خبرنگاران در پاسخ به مهر با اشاره به آخرین وضعیت ماهواره ناهید افزود: اقدامات برای تکمیل این ماهواره به خوبی پیش می رود و امیدواریم در روز فناوری فضایی سال جاری (بهمن ماه) از این ماهواره رونمایی شود.

  رئیس سازمان فضایی با تاکید بر اینکه پرتاب این ماهواره برای سال آینده خواهد بود، اظهار داشت: تصمیم داشتیم این ماهواره را در سال جاری پرتاب کنیم ولی نیاز به کار بیشتری دارد.

  وضعیت پرتاب آت ست
  فاضلی با اشاره به دلایل مشخص نشدن پرتاب ماهواره آت ست، یادآور شد: پیش بینی ما بر این بود که این ماهواره در مدار قطبی کار کند ولی این هدف ممکن است توسط ماهواره بر سیمرغ تامین نشود از این رو در حال ایجاد تغییراتی در این ماهواره هستیم.

  وی ادامه داد: در این تغییرات درصدد هستیم تا با تغییر ماموریت در مدار 55 درجه بتوانیم ماهواره آت ست را توسط ماهواره بر سیمرغ هم قابل پرتاب کنیم.

  برنامه های سازمان فضایی برای ماهواره شریف ست
  رئیس سازمان فضایی ایران زمان پرتاب ماهواره دانشگاه شریف (شریف ست) را در سال جاری دانست و در عین حال خاطر نشان کرد: تمام تلاش خود را می کنیم تا این ماهواره  در سال جاری پرتاب شود ولی مشکلاتی در زمینه سیستم ها و زیر سیستم های این ماهواره وجود دارد از این رو سازمان فضایی برای تامین اقلام مورد نیاز همکاریهای اجرایی با دست اندرکاران این پروژه دارد.

  فاضلی با اشاره به روند اجرایی طراحی و ساخت این ماهواره، توضیح داد: نمونه های مهندسی این ماهواره آماده است و نمونه پروازی تستهای سختگیرانه که بتواند شرایط فضایی را تحمل کند باید انجام شود.

  وی اضافه کرد: تلاش شبانه روزی در دانشگاه شریف در حال انجام است و امیدواریم در سال جاری دستاورد خوبی از مجموعه دانشگاهی داشته باشیم.

  پرتاب دو ماهواره در سال جاری
  فاضلی با بیان اینکه تا پایان سال جاری پرتاب دو ماهواره را در دستور کار داریم، گفت: تا پایان سال جاری پرتاب دو ماهواره فجر و شریف ست را در برنامه های این سازمان قرار داده ایم.
   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.