• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون » حمیدشب خیز و شبکه های کلاه برداری اش!
  کد خبر : 13059

  حمیدشب خیز و شبکه های کلاه برداری اش!

  حمیدشب خیز و شبکه های کلاه برداری اش!Reviewed by Aryan on Sep 25Rating: زیر پوست شبکه های لس آنجلسی چه می گذرد؟ اکثر شبکه های لس آنجلسی هدف مشترکی را دنبال می کنند و مأموریت اصلی مدیران و عوامل آنها یکسان است. اما گاهی در این بین اتفاقات و هدفهایی نیز به چشم می خورد…

  حمیدشب خیز و شبکه های کلاه برداری اش!Reviewed by Aryan on Sep 25Rating:

  زیر پوست شبکه های لس آنجلسی چه می گذرد؟ اکثر شبکه های لس آنجلسی هدف مشترکی را دنبال می کنند و مأموریت اصلی مدیران و عوامل آنها یکسان است. اما گاهی در این بین اتفاقات و هدفهایی نیز به چشم می خورد که از چنین افرادی دور از تصور نیست، ولی با در نظر گرفتن استانداردهای همین شبکه ها مشخص می شود که گاهی پول آنقدر قدرت دارد که انسان های منحرف را بیشتر و بیشتر منحرف کند.
  در این قسمت یکی از همین شبکه ها و یکی از همین افراد را معرفی کرده و در قسمتهای آینده به اتفاقات و رویدادهای مربوط به آن پرداخته خواهد شد :

  حمید شب خیز
  حمید شب خیز و همسرش در سال 1360 به آمریکا مهاجرت کردند و در سانفرانسیسکو اقامت گزیدند. شب خیز در ابتدای حضور در آمریکا به رستوران داری پرداخت و به گفته خودش اولین کسی بود که اقدام به ضبط برنامه در آمریکا کرد. او با فرستادن شوهای نوروزی که در آمریکا ضبط میکرد به داخل کشور و حضور در شبکه NITV، تنها تلویزیون ماهوارهای موجود در آن زمان بود و کم کم به چهرهای آشنا برای بینندگان شبکه های لسآنجلس تبدیل شد.

  قبل از تأسیس شبکه ITN، گاهی اوقات در برنامههای مختلف برای رقبایش خط و نشان میکشید به گونهای که خیلی ها از او میخواستند که در مقابل دوربین ادب را رعایت نماید. شب خیز بعد از مدت کوتاهی تبدیل به یکی از معروف ترین مجریان شبکههای لس آنجلس شد. به ویژه این که با آوردن همکاران زن زیبا و جذاب شکل خاصی به برنامه های خود می داد. حیات شبکه-هایی مثل ITN به تبلیغاتش است. شب خیز برنامه های تبلیغاتی زیادی در مورد خوانندگان و بیوگرافی آنها و کنسرت های آنها میسازد. تا جایی که خیلیها معتقدند که اگر شبکههایی مثل ITN نباشد خیلی از خوانندگان از اذهان محو میشوند و بخش اعظمشان هیچ گاه موقعیت معروف و مشهور شدن را پیدا نمیکنند. خوانندگانی که توسط این گونه شبکه ها به سرعت معروف می-شوند، نه به خاطر هنرشان، بلکه بخاطر پولهای فراوانی است که جهت تبلیغات از آثار خود به این شبکه ها میپردازند.

  شب خیز در سال 1384 اقدام به تأسیس شبکة دیگری با عنوان ایران 2(ITN2) که همان شبکۀ لایو (Live) می باشد نمود و از اول آگوست 2006مصادف با 10 مرداد ماه 85 مدیریت این شبکه را به “فرزان دلجو”، یکی از بازیگران قدیمی سینمای قبل از انقلاب واگذار کرد. شب خیز اکنون سومین شبکۀ خود به نام پن(PEN) را هم در اختیار دارد که مدیریت آن را “مهندس بهروز دروی” عهده دار است. به این ترتیب حمید شب خیز در مجموع صاحب 3 شبکه به طور همزمان می باشد.
  بی خیالی ها و ساده انگاری های شب خیز چندی پیش برای او دردسرساز شد و کمپانی کلتکس که اعلام کرده بود تنها شبکههای مورد تأیید این کمپانی حق پخش محصولاتش را دارند، حمید شب خیز را که به پخش موزیک ویدئوهای این کمپانی، بدون مجوز می‏پرداخت به دادگاه کشانید. دادگاه نیز او را به پرداخت نیم میلیون دلار غرامت محکوم نمود.
  شب خیز برای جلوگیری از ورشکست شدن و بسته شدن شبکهاش یک برنامة ویژه گذاشت و از هواداران شبکهاش خواست تا با کمکهای خودشان از زمین خوردن آی.تی.ان جلوگیری نمایند. وی بالاخره به هر ترتیبی بود توانست این مبلغ هنگفت را جمع آوری کرده و جریمه را پرداخت کند.
  اما ماجرا در این جا خاتمه نیافت و «مهران عبدشاه» مدیر شبکه IPN در برنامهای حمید شب خیز را کلاه بردار و شارلاتان معرفی کرد و گفت: «اگر این شبکه مشکلات مالی دارد، پس چطور میخواهد و میتواند دو شبکه جدید دیگر افتتاح کند؟!»
  عبدشاه در ادامه افزود: «شب خیز با پول هایی که از مردم گرفته، خانه لوکسی خریده است و آدرس آن خانه را نیز در برنامه اش اعلام کرد تا مردم بروند و آن را مشاهده کنند.»
  البته جدا از صحبت ها و ادعاهای مهران عبدشاه، خوب شدن وضع مالی حمید شب خیز در سال های اخیر، چندان بیراه هم نیست. زیرا او در این سال ها توانسته است اسپانسرهای زیاد و متمولی را برای شبکهاش جذب کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • majid

   آقای حمید شب خیز باید هم 3 شبکه راه بیاندازد چون عملا کانال نهم صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است وبرادرانش رحیم وفرید هم نمایندگانش در صدا وسیما میباشند :-j

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.