• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ترشیجات » نکات قابل توجه برای تهیه ترشی
  کد خبر : 130426

  نکات قابل توجه برای تهیه ترشی

  نکات قابل توجه برای تهیه ترشیReviewed by Farnaz on Nov 18Rating: نکاتی برای تهیه انواع ترشی اولین عامل موثر در تهیه ترشی خوبی سرکه ان است که باید خالص و بدون اب باشد  و بهترین سرکه از انگور یا کشمش گرفته می شود. در صورتیکه ار خوبی و خالص بودن سرکه اطمینان نداشته باشیم بهتر…

  نکات قابل توجه برای تهیه ترشیReviewed by Farnaz on Nov 18Rating:

  نکاتی برای تهیه انواع ترشی

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌اولین عامل موثر در تهیه ترشی خوبی سرکه ان است که باید خالص و بدون اب باشد  و بهترین سرکه از انگور یا کشمش گرفته می شود. در صورتیکه ار خوبی و خالص بودن سرکه اطمینان نداشته باشیم بهتر است سرکه را قبل از تهیه ترشی چند جوش بدهیم چون علت کپک زدن ترشی خالص نبودن سرکه ان اس.

  سبزیهائی را نیز که در تهیه ترشی بکار می روند باید قبلا تمیز کرد و شست و کاملا خشک کرد و مصرف نمود انواع میوه هائی که به مصرف می روند بای در سرکه پخته شوند و بعد ار انها ترشی درست کرد.

  ظرفی که ترشی را در آن نگهداری میکنیم باید دارای در محکم باشد و ترسی را باید در جای خشک محفوظ نگاهداشت تا خراب نشود.

  اغلب این سئوال پیش می اید که چرا در قدیم ترشیها و مرباها محفوظ می ماندند و به آسانی خراب نمی شدند.

  واضح است که وضع ساختمانی امروز طوری ایت که با وجود بخاری و شوفاژ هوا همیشه گرم تر از ساختمان های سابق می شود زیر زمین های وسیع و خشک سابق نیز که برتی نگاهداری اغذیه و ترشی ها از ان استفاده می شود امروز وجود ندارد.

  بهر حال برای نگاهداری این مواد بای از یخچال و یا جاهای خنک خارج از ساختمان مانند بالکن هایی که آفتاب نمی گیرند استفاده کرد و انواع ترشی و مربا را در ان نگاهداری نمود.

  قاشق یا ملاقه ای که با ان ترشی برمی داریم باید تمیز باشد چرب و آلوده نباشد ممکن است ترشی را با آب غوره و آب لیمو تهیه کرده و میوه های پخته و چرخ شده و سبزی های ترشی را بشرحی که گذشت اماده نمود و بجای سرکه روی انها اب غوره با ابلیمو ریخت در اینصورت اب غوره بای قبلا جوشانیده شود و اماده گردد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.