• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » رونمایی از ماهواره ناهید در دهه فجر امسال
  کد خبر : 1303236

  رونمایی از ماهواره ناهید در دهه فجر امسال

  رونمایی از ماهواره ناهید در دهه فجر امسالReviewed by Aryan♥ on Dec 21Rating: رییس سازمان فضایی ایران گفت: نمونه مهندسی ماهواره ناهید در دهه فجر امسال و مصادف با روز ملی فن آوری فضایی رونمایی می شود. دکتر حمید فاضلی افزود: این ماهواره در نیمه نخست سال آینده به فضا پرتاب می شود. روز 14…

  رونمایی از ماهواره ناهید در دهه فجر امسالReviewed by Aryan♥ on Dec 21Rating:

  رییس سازمان فضایی ایران گفت: نمونه مهندسی ماهواره ناهید در دهه فجر امسال و مصادف با روز ملی فن آوری فضایی رونمایی می شود.

  دکتر حمید فاضلی افزود: این ماهواره در نیمه نخست سال آینده به فضا پرتاب می شود.

  روز 14 بهمن ماه سال 1387 ، پس از پرتاب ˈامیدˈ ، نخستین ماهواره ملی ایران، به فضا ، به روز ملی ˈ فن آوری فضاییˈ نامگذاری شد.

  فاضلی همچنین درباره ماهواره ˈآت ستˈ ( AUT SAT ) دانشگاه امیر کبیر گفت: پیش بینی بر این بود که این ماهواره بتواند در مدار قطبی فعالیت کند که در این صورت ماهواره بری برای پرتاب آن باید طراحی و تولید می شد، اما با اعمال تغییراتی در این ماهواره و تغییر ماموریت آن می توان این ماهواره را در مدار 55 درجه قرار داد و توسط ماهواره بر سیمرغ پرتاب کرد.

  ˈآت ستˈ حدود 70 تا 80 کیلوگرم وزن دارد و مشاهده زمین و ارزیابی محصولات کشاورزی از قابلیتهای این ماهواره به شمار می رود.

  به گفته ی رییس سازمان فضایی ایران ، نمونه مهندسی ماهواره ˈشریف ستˈ توسط دانشمندان دانشگاه صنعتی شریف آماده شده و در حال انجام آزمایش های سخت گیرانه شرایط فضایی است.

  فاضلی اظهار داشت: متخصصان دانشگاه شریف مشکلاتی برای تامین برخی از سیستم ها داشتند که سازمان فضایی وارد همکاری های اجرایی شد و اقلام مورد نیاز این ماهواره را تامین کرد.

  وی درباره کاوشگر حامل موجود زنده نیز اظهار داشت : این کاوشگر به ˈپیشگامˈ تغییر نام داده و بناست به محض بهبود شرایط جوی پرتاب شود.

  رییس سازمان فضایی کشور درتوضیح ˈماهواره فجرˈ، دیگر ماهواره ایرانی ، گفت: ماهواره فجر دارای سامانه هایی است که قادرند در لحظه ای خاص از کره زمین (برای مثال کشور ایران) عکسبرداری کنند. همچنین قادر است مدار خود را تصحیح کند و مسیر خود را در نقطه اوج مدار بیضوی تغییر دهد و وارد مدار دایره ای شود.

  فاضلی خاطرنشان کرد: همچنین ماهواره فجر قرار است در ارتفاع 450 تا 500 کیلومتری زمین قرار گیرد . این ماهواره دارای عمر مداری یک و نیم سال است .

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.