• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » هشدار پلیس فتا در مورد سوء استفاده از تصاویر و فیلم های شخصی
  کد خبر : 1301544

  هشدار پلیس فتا در مورد سوء استفاده از تصاویر و فیلم های شخصی

  هشدار پلیس فتا در مورد سوء استفاده از تصاویر و فیلم های شخصیReviewed by Aryan♥ on Dec 20Rating: رییس پلیس فتا استان اردبیل به اشخاصی که تصاویر و فیلم های شخصی را در تلفن همراه خود ذخیره می کنند، هشدار داد و اعلام کرد : اطلاعات و تصاویر خصوصی ذخیره شده در تلفن همراه گمشده…

  هشدار پلیس فتا در مورد سوء استفاده از تصاویر و فیلم های شخصیReviewed by Aryan♥ on Dec 20Rating:

  رییس پلیس فتا استان اردبیل به اشخاصی که تصاویر و فیلم های شخصی را در تلفن همراه خود ذخیره می کنند، هشدار داد و اعلام کرد : اطلاعات و تصاویر خصوصی ذخیره شده در تلفن همراه گمشده یک دختر جوان منجر به انتشار تصاویر خصوصی وی در فضای مجازی شد.

  به گزارش روز پنج شنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ، سرهنگ ˈاکبر امینیˈ گفت : پیرو شکایت خانمی مبنی بر هتک حیثیت وی و انتشار تصاویر خصوصی او در اینترنت، مامورین اقدامات خود را آغاز کردند.

  وی افزود: شاکیه اظهار داشت چند ماه پیش گوشی بدون سیم کارت خود را که حاوی تصاویر شخصی و خصوصی بوده ،گم کردم و با گذشت زمان متوجه شدم تصاویر ذخیره شده در گوشی در یکی از شبکه های اجتماعی منتشر شده است .

  این مقام انتظامی گفت: ابتدا تمامی تصاویر شاکیه از صفحه مورد نظر حذف و پس از بررسی های فنی و تخصصی صورت گرفته متهم که از اقوام شاکیه بود ، شناسایی و دستگیر شد.

  سرهنگ امینی یادآور شد: به هیچ عنوان تصاویر و فیلم های شخصی را در تلفن همراه خود ذخیره نکنید.

  وی به متخلفین هشدار داد که انتشار اطلاعات شخصی دیگران در فضای مجازی جرم تلقی می شود و با عاملین آن برخوردی جدی خواهد شد.

  **شناسایی و دستگیری عامل نشر اکاذیب در اینترنت
  سرپرست پلیس فتا تهران بزرگ اعلام کرد: فردی که با ایجاد صفحه ای در سایت های اینترنتی به نشر اکاذیب و توهین به دیگران اقدام می کرد، شناسایی و دستگیر شد.

  وی افزود: پیرو شکایت خانمی مبنی بر هتک حیثیت وی در اینترنت، مامورین اقدامات خود را آغاز کردند.

  این مقام انتظامی افزود: بنابر اظهارات شاکیه و بررسی های مقدماتی مشخص شد فرد یا افرادی با ایجاد صفحه ای در اینترنت و درج مطالب توهین آمیز علیه این خانم موجب هتک حرمت وی شده اند.

  وی ادامه داد: پس از بررسی های فنی و تخصصی ، هویت شخص استفاده کننده از این سرویس اینترنتی مشخص و این خانم به پلیس احضار شد و پس از بازجویی های انجام شده ، مشخص شد که همسر وی عضو سایت مورد نظر بوده و احتمالا صفحه موجود علیه شاکیه توسط وی ایجاد شده است .

  سرپرست پلیس فتا تهران بزرگ خاطر نشان کرد: افراد باید از قرار دادن تصاویر شخصی در فضای مجازی خودداری کنند، زیرا این فضا بستر مناسبی برای وقوع جرم و سوءاستفاده از کاربران است.

  ** شناسایی پروفایل های غیراخلاقی
  رییس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: دو جوان کرمانشاهی که اقدام به راه اندازی پروفایل هایی با مضمون خلاف عفت عمومی کرده بودند سریعا شناسایی و دستگیر شدند.

  سرهنگ ˈاسدالله زحمتکشˈ افزود: در راستای اجرای طرح مبارزه با جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی کارشناسان این یگان دو پروفایل که در شبکه های اجتماعی فعالیت داشتند ، شناسایی کردند . از طریق این پروفایل ها افراد به قصد ترویج فساد و با ترفند خاصی با اخذ شارژ تلفن و وجه نقد، از جوانان کلاهبرداری می کردند بنابراین ماموران فعالیت های خود را برای شناسایی گردانندگان این صفحات آغاز کردند .

  وی افزود: پس از تحقیقات و بررسی های تخصصی و فنی دو متهم در کرمانشاه شناسایی و دستگیر شدند، یکی از دو متهم که جوانی 25 ساله بود اعتراف کرد که از حدود 30 نفر از جوانان، کارت شارژ کلاهبرداری کرده است.

  همچنین رییس پلیس فتا استان بوشهر در خبر جداگانه ای اعلام کرد: عامل انتشار شماره تلفن دختر جوان بوشهری در اینترنت که موجب آبروریزی وی شده بود ، شناسایی و دستگیر شد.

  سرهنگ ˈجواد جهانشیریˈ رییس پلیس فتا استان بوشهرگفت: پیرو شکایت خانمی مبنی برهتک حیثیت وی در اینترنت، مامورین اقدامات خود را آغاز کردند.

  وی افزود: شاکیه اظهار داشت، به تازگی مزاحمت های تلفنی برای وی ایجاد شده و گاهاً این افراد با ارسال پیامک های غیراخلاقی موجب رنجش بنده شده اند و به تازگی متوجه شدم که در اینترنت شماره ام را با عنوان خانمی فاسد منتشر کرده اند که این امر موجب هتک حرمت و آبرویم در بین دیگران شده است.

  این مقام انتظامی گفت: پس از بررسی های فنی و تخصصی انجام شده ، مشخص شد فرد خاطی از اقوام نزدیک شاکیه بوده است که پس از بررسی های لازم شناسایی و دستگیر شد.

  رییس پلیس فتا استان بوشهر ادامه داد: وی پس از مواجهه با ادله فنی به جرم خود اعتراف و انگیزه خود را انتقام گیری از شاکیه به دلیل مشکلات خانوادگی عنوان کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.