• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون » جابجايي يك ميليارد تومان “زير ميزي”
  کد خبر : 1300605

  جابجايي يك ميليارد تومان “زير ميزي”

  جابجايي يك ميليارد تومان “زير ميزي”Reviewed by Aryan♥ on Dec 20Rating: چه كسي اولين بار صدايش كرد «زيرميزي»؟! شايد آن روزها پزشكاني متخلف از گرفتن هــــــزينه‌هاي اضافه بر تعرفه‌شان از بيماران شرم داشتند و آن را يواشكي دريافت مي‌كردند كه اسمش را گذاشتند زيرميزي؛ حالا اما ديگر آن پول، زيرميزي نيست و آن 15ـ 10…

  جابجايي يك ميليارد تومان "زير ميزي"Reviewed by Aryan♥ on Dec 20Rating:

  چه كسي اولين بار صدايش كرد «زيرميزي»؟! شايد آن روزها پزشكاني متخلف از گرفتن هــــــزينه‌هاي اضافه بر تعرفه‌شان از بيماران شرم داشتند و آن را يواشكي دريافت مي‌كردند كه اسمش را گذاشتند زيرميزي؛ حالا اما ديگر آن پول، زيرميزي نيست و آن 15ـ 10 درصد از پزشكان كه مطالبه‌اش مي‌كنند هم شرمي از گرفتنش ندارند و از زير ميز رد و بدلش نمي‌كنند، بلكه توي چشم بيمارشان نگاه مي‌كنند و رك و پوست كنده مي‌گويند «نرخ من… ميليون تومان است؛ يا قبول مي‌كني يا مي‌روي بيرون!»

  مريض‌ها هــــــم ماننـد آن قديم‌ها هول نمــي‌شوند، جا نمي‌خورند، دست و پايشان را گم نمي‌كنند؛ بلكه فقط سرشان را مي‌اندازند پايين و مي‌گويند: «چك را تحويل خودتان بدهم يا منشي؟» يا مي‌گويند «هرچه شما بگوييد دكتر…» آن جمعيت اندك از پزشكان كه زيرميزي مي‌گيرند، احتمال نمي‌دادند كه هزينه‌هاي درمان، سالانه 5 /7 درصد بيماران را در كشورمان زير خط فقر مي‌برد و اگر بدانند هم فرقي به حالشان نمي‌كند.

  آن جمعيت زياد از بيماران كه زيرميزي مي‌دهند هم احتمالا نمي‌دادند كه رقم زيرميزي‌هايشان در سال گذشته، فقط براي پزشكان تهراني به يك ميليارد تومان رسيده است. اين رقم را ديروز معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي اعلام كرد.

  حالا خودتان حساب و كتاب كنيد تا بفهميد اگر زيرميزي بـــــرخي پزشكان متـخلف در تهران، در سال گذشته به يك ميليارد تومان رسيده اين رقم در كل كشور چقدر بوده است.

  اين آمار در شرايطي اعلام مي‌‌شود كه تقريبا سه روز پيش، وزارت بهداشت هشدار داد در حال رايزني با سازمان تعزيرات حكومتي براي برخوردهاي جدي‌تر با پزشكان متخلف است و آن وقت خيلي از آنها كه خبر را شنيدند ياد وعده‌هاي پيشين وزارت بهداشتي‌ها در اين زمينه افتادند كه هيچ‌كدام عملي نشده بود.

  اين‌كه بيماران با همين زيرميزي دادن‌ها به زير خط فقر سر مي‌خورند، فقط يك سر جريان اين تجارت است و نكته تلخ‌تر اين است كه جامعه عظيم پزشكي با وجود داشتن هزاران هزار پزشك متعهد و وفادار به ارزش‌هاي اخلاقي صرفا به واسطه حضور 15ـ 10 درصد پزشك متخلف و طماع، به چشم مردم بدنام، بي‌اعتبار و غيرقابل اعتماد مي‌شود و به اين ترتيب با گذشت زمان، پزشكان جايگاه ارزشمند و قابل احترامشان را در سطح جامعــه از دست مي‌دهند.

  منبع: بولتن نیوز

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.