• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » تبریز پنجمین شهر پرجمعیت کشور شد
  کد خبر : 1300140

  تبریز پنجمین شهر پرجمعیت کشور شد

  تبریز پنجمین شهر پرجمعیت کشور شدReviewed by Aryan♥ on Dec 20Rating: مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری آذربایجان شرقی گفت: جمعیت تبریز در سرشماری سال 90، یک میلیون و 494 هزار و 998 نفر بوده است که بعد از تهران، اصفهان، مشهد و کرج پنجمین شهر پرجمعیت کشور محسوب می‌شود. به گزارش مهر ، حیدر فتح…

  تبریز پنجمین شهر پرجمعیت کشور شدReviewed by Aryan♥ on Dec 20Rating:

  مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری آذربایجان شرقی گفت: جمعیت تبریز در سرشماری سال 90، یک میلیون و 494 هزار و 998 نفر بوده است که بعد از تهران، اصفهان، مشهد و کرج پنجمین شهر پرجمعیت کشور محسوب می‌شود.

  به گزارش مهر ، حیدر فتح زاده صبح پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: جمعیت استان در سرشماری سال گذشته ، سه میلیون و 724 هزار و 620 نفر اعلام شده است.

  وی با بیان اینکه جمعیت آذربایجان شرقی پنج درصد از جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهد، گفت: جمعیت استان نسبت به سرشماری سال 85، شش دهم درصد رشد داشته است.

  فتح زاده افزود: یک میلیون و 882 هزار و 31 نفر از جمعیت استان مرد و یک میلیون و 860 هزار و 589نفر زن هستند.

  وی با بیان اینکه این استان به حالت پنجره جمعیتی رسیده ، اظهار داشت: طبق سرشماری سال 1390، 70 درصد از جمعیت استان را گروه سنی 15 تا 64 سالگی  تشکیل می دهند که به این حالت پنجره جمعیتی گفته می‌شود.

  مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری آذربایجان شرقی در خصوص جمعیت شهر تبریز گفت : تبریز با دارا بودن  یک میلیون و 494 هزار و 998 نفر بیش از 40 درصد از جمعیت استان را به خود اختصاص داده است.

  وی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان در حدود 10 درصد است، افزود: مسئولان باید برای رفع این معضل از جامعه تمهیداتی را بیندیشند.

  فتح زاده در ادامه با اشاره به اینکه 69.2 درصد از جمعیت استان در مناطق شهری زندگی میکنند،اظهار داشت: جمعیت شهری استان دو میلیون و 579 هزار و 178 نفر اعلام شده است که این تعداد در 59 نقطه شهری زندگی می کنند.

  وی از کاهش تعداد آبادی های استان در چند ساله اخیر خبر داد وگفت: تعداد آبادی‌های استان در سال 90 دو هزار و 731 آبادی  است که از این تعداد 20 ابادی خالی از سکنه هستند.

  مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری  کاهش تعداد آبادی‌های استان را به دلیل تبدیل اکثر  آبادی‌ها به شهر دانست.

  وی افزود: تعداد خانوارهای استان یک میلیون و 86 هزار و 83 خانوار بوده و متوسط تعداد افراد هرخانواده 3.4 نفر اعلام شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.