• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » پیروزی اولین زن در انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبي
  کد خبر : 1299368

  پیروزی اولین زن در انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبي

  پیروزی اولین زن در انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبيReviewed by Aryan♥ on Dec 20Rating: پارک گئون هاي با کسب اکثريت آرا به عنوان نخستين زن در انتخابات رياست جمهوري اين کشور به پيروزي رسيد. به گزارش ایران ویج به نقل از آريا، پارک گئون هاي با سابقه پنج دوره نمايندگي پارلمان کره جنوبي ، روز…

  پیروزی اولین زن در انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبيReviewed by Aryan♥ on Dec 20Rating:

  پارک گئون هاي با کسب اکثريت آرا به عنوان نخستين زن در انتخابات رياست جمهوري اين کشور به پيروزي رسيد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از آريا، پارک گئون هاي با سابقه پنج دوره نمايندگي پارلمان کره جنوبي ، روز چهار شنبه 19 دسامبر با کسب اکثريت آرا به عنوان نخستين زن در انتخابات رياست جمهوري اين کشور به پيروزي رسيد و عصر جديدي را که خود از آن به عنوان ” دوران شادي براي مردم کره جنوبي ” ياد مي کند، نويد داد.
  در انتخابات رياست جمهوري روز گذشته کره جنوبي حدود 25 ميليون تن از شهروندان کره‌جنوبي شرکت کردند که معادل حدود 80 درصد افراد واجد شرايط است.
  نتايج شمارش آرا نشان مي‌دهد که تعداد آراي اختصاص يافته به پارک 3.6 درصد بيشتر از آرايي است که «مون جائه اين» رقيب ليبرال وي به دست آورده است.
  به همين دليل پارک گئون هاي توانست با اختلاف اندکي “مون جائه اين” نامزد حزب ليبرال دمکرات را شکست دهد و به نمايندگي از حزب حاکم کره جنوبي وارد کاخ ابي رياست جمهوري شود .وي وعده داد که رئيس جمهور تمامي مردم کره جنوبي باشد .

  هي، همچنين تاکيد کرد که تلاش خود را براي احياي اقتصاد و همچنين اتحاد مجدد با کره‌شمالي به کار خواهد گرفت.
  در همين راستا است که پارک گئون هاي در اولين سخنراني خود بعد از پيروزي در انتخابات، ضمن تاکيد بر حفظ امنيت ملي و تعامل بيشتر با کره شمالي گفت، آزمايش موشکي اخير کره شمالي به طور نمادين نشان داد که ما با چه تهديد امنيتي بزرگي روبرو هستيم.
  وي همچنين وعده داد همکاري با کشورهاي منطقه را براي دستيابي به ثبات منطقه‌اي افزايش دهد.
  پارک گئون هاي در تبليغات انتخاباتي‌اش اعلام کرده بود، حتي آمادگي دارد در صورت پيروزي در انتخابات با رهبر کره شمالي ديدار کند.
  با وجود اين بسياري از منابع خبري ؛ مهمترين چالش جدي رئيس جمهوري جديد کره جنوبي را موضوع کره شمالي مي دانند که به رغم گذشت دو دهه از جنگ سرد ، همچنان درحالت ترک مخاصمه بسر برده و پيمان صلح امضا نکرده اند.

  بسياري با توجه به سابقه پارک در گفتگو با مقامات کره شمالي ، شرايط را براي ايجاد فصل جديدي در مناسبات دوکره مساعد مي دانند .
  پارک که در سال 2002 با کيم جونگ ايل، رهبر وقت کره‌شمالي ملاقات کرد، وعده داد تا با رهبر جديد کره‌شمالي نيز ديدار کند و پيش‌شرط توقف برنامه‌هاي هسته‌اي کره‌شمالي در عوض دريافت کمک‌هاي اقتصادي را به اين کشور ارائه دهد .
  بسياري از منابع خبري مشابهت قدرت در دو کره را بعد از پيروزي پارک در کره جنوبي در ايجاد فصل جديدي در روابط دو کره بي تاثير نمي دانند .
  پيروزي پارک در انتخابات رياست جمهوري کره جنوبي به معناي آن است که کره‌شمالي و کره‌جنوبي توسط فرزندان رهبران سابق نظامي دو کشور اداره مي‌شوند.
  در بعد اقتصادي نيز بايد گفت، بيش يک دهه است که نرخ رشد اقتصادي کره‌جنوبي در حدود 5.5 درصد است، اما هرچه کره‌جنوبي ثروتمندتر مي‌شود، گام‌هاي رشد اقتصادي آن کندتر مي‌شود به طوري که در سال جاري اقتصاد اين کشور تنها دو درصد رشد داشته است .

  از طرفي رئيس جمهوري جديد کره جنوبي علاوه بر غلبه بر چالش‌هاي اقتصادي، بايد با چالش جمعيتي اين کشور که يکي از سريع‌ترين کشورهاي در حال سالخوردگي با کم‌ترين نرخ تولد در جهان است؛ مقابله کند .

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.