• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » افزایش 6 درصدی طلاق و 1.5 درصدی موالید
  کد خبر : 1299201

  افزایش 6 درصدی طلاق و 1.5 درصدی موالید

  افزایش 6 درصدی طلاق و 1.5 درصدی موالیدReviewed by Aryan♥ on Dec 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از برنا، سید احمد قشمی مدیر کل ثبت احوال استان تهران با رونمایی از آرشیو الکترونیکی اسناد سجلی اظهار داشت: در حال حاضر 120 میلیون رکورد  شناسنامه در آرشیو ثبت شده است که ظرفیت عظیمی برای…

  افزایش 6 درصدی طلاق و 1.5 درصدی موالیدReviewed by Aryan♥ on Dec 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از برنا، سید احمد قشمی مدیر کل ثبت احوال استان تهران با رونمایی از آرشیو الکترونیکی اسناد سجلی اظهار داشت: در حال حاضر 120 میلیون رکورد  شناسنامه در آرشیو ثبت شده است که ظرفیت عظیمی برای توسعه و شکوفایی در کشور ایجاد شده است. حدود 85 دستگاه دولتی، امنیتی، اجرایی، بورس، گذرنامه، نیروی انتظامی و … با پایگاه اطلاعاتی سازمان ثبت احوال در ارتباط هستند.

  وی ادامه داد: سامانه اطلاعاتی جمعیتی ثبت احوال در سالم سازی جامعه و روان سازی امور تعامل بین دولت و مردم بسیار اثرگذار بوده است تا جایی‌که شماره ملی افراد کاربردی شده و در کشور باعث سلامت اجتماعی و روانسازی امور شده است. بانک‌ها، بورس، گذرنامه و … با اعتماد کامل خدمات خود را در ازای دادن کارت ملی ارایه می‌دهند.

  مدیر کل ثبت احوال استان تهران با توجه به این‌که اتفاقات چهارگانه حیاتی مانند ازدواج، تولد، فوت و طلاق به صورت سیستمی در پایگاه اطلاعاتی جمعیتی ثبت احوال بارگذاری می‌شود، خاطر نشان کرد: این اطلاعات بعد از ثبت به وزارت رفاه و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به‌منظور تغییر در آمار خانوارها ارسال می‌شود.

  وی ادامه داد: در حال حاضر جمعیتی که روزانه تولد و فوت می‌شوند به صورت آنلاین در پایگاه اطلاعات جمعیتی ثبت احوال وجود دارد.

  قشمی افزود: حدود 600 اداره در کشور و حدود 30 اداره در استان تهران وجود دارد که دارای بایگانی‌های مستقل هستند. کل اسناد سجلی ثبت شده افراد دارای سند آرشیو الکترونیکی هستند. 80 درصد اسناد کل کشور اسکن، عکسبرداری و بارگذاری شده‌اند.

  مدیر کل ثبت احوال استان تهران با توجه به اصل 44 قانون که درباره واگذاری خدمات دولتی به بخش خصوصی است، تصریح کرد: در این راستا 11 نوع خدمت احصا شده‌اند، مانند شناسنامه المثنی، تغییر نام و نام خانوادگی که افراد به منظور گرفتن این خدمات می‌توانند به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند. در حال حاضر 58 هزار و 632 دفتر پیشخوان دولت در کل کشور وجود دارد.

  وی افزود: در 8 ماهه گذشته 71 هزار و 7 واقعه ازدواج گزارش شده است که 287 مورد در هر شبانه روز و 12 مورد در هر ساعت ازدواج داشته‌ایم. بیشترین ازدواج ثبت شده برای آقایان بین رده سنی 25 تا 29 سال و برای زنان بین رده سنی 20 تا 24 سال بوده است.
   
  قشمی با توجه به اینک‌ه در سال گذشته 72 هزار و 248 واقعه ازدواج داشته‌ایم، گفت: آمار ازدواج امسال نسبت به سال گذشته 7/1 درصد کاهش داشته است.

  مدیر کل ثبت احوال استان تهران یادآور شد: تعداد طلاق در 8 ماهه گذشته 22 هزار و 128 واقعه بوده است که نسبت به سال گذشته 6 درصد افزایش داشته‌ایم. بیشترین طلاق در فاصله 30 تا 34 سال برای مردان و 20 تا 25 سال برای زنان بوده است. میانگین سن طلاق در 8 ماهه گذشته برای مردان 36 سال و برای زنان 32 سال بوده است.

  قشمی با اشاره به این مطلب که در 8 ماهه گذشته 32 هزار و 332 فوت داشته‌ایم، افزود: در قبال هر 135 فوت مرد 100 فوت زن داشته‌ایم که روزانه 135 فوت و در هر ساعت 6 مورد فوت گزارش شده است. 19 هزار و 64 فوت مربوط به مردان و 140 هزار و 267 مورد فوت مربوط به زنان بوده است که در مجموع در 8 ماهه امسال 8 درصد کاهش فوت نسبت به سال گذشته داشته‌ایم. از تعداد وفات‌های ثبت شده بیشترین فوت به علت بیماری قلبی و عروقی و بعد از آن سرطان‌ها و تومورها در اولویت‌های بعدی قرار دارند.

  وی ادامه داد: جمعیت استان تهران تا پایان آبان ماه امسال 12 میلیون و 311 هزار و 212 نفر رسیده است که به تعداد 121 هزار و 421 واقعه ولادت در 8 ماهه امسال داشته‌ایم در هر شبانه روز 494 نفر به دنیا آمده‌اند و در هر ساعت 21 نوزاد متولد شده است. 62 هزار و 782 واقعه مربوط به نوزادان پسر و 58 هزار و 632 واقعه مربوط به تولد دختران است. در قبال 107 پسر 100 دختر به دنیا آمده است که در مجموع 5/1 رشد موالید را در کشور داشته‌ایم.

  مدیر کل ثبت احوال استان تهران در ارتباط با تغییر نام خانوادگی برای افراد گفت: تغییر نام خانوادگی شرایط خاصی دارد از جمله این شرایط این است که هر شهری باید یک نام خانوادگی داشته باشد و برای تغییر نام خانوادگی اگر شباهتی وجود دارد با اجازه آن فرد صورت می‌گیرد. در 8 ماهه گذشته هزار و 636 نام خانوادگی تعویض شده است. همچنین 56 مورد تغییر نام خانوادگی با اجازه همسر و 320 مورد با اجازه حق تقدم تعویض شده است. آمار درخواست‌های نام خانوادگی در 8 ماهه گذشته هزار و 636 مورد بلامعارض، هزار و 23 بار وحدت، 320 مورد با اجازه دارنده حق تقدم، 56 مورد با اجازه از همسر، 6 هزار و 655 مورد حذف پسوند وجود داشته است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.