• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون » سرکی به درون یک پناهگاه آخر الزمانی به بهانه پایان دنیا
  کد خبر : 1299031

  سرکی به درون یک پناهگاه آخر الزمانی به بهانه پایان دنیا

  سرکی به درون یک پناهگاه آخر الزمانی به بهانه پایان دنیاReviewed by Aryan♥ on Dec 20Rating: فردا 21 دسامبر است و اول دی ماه. نمی خواهیم شب یلدای شما را خراب کنیم. فقط عده ای با هر قصدی، می گویند فردا دنیا به پایان خواهد رسید و برای اثبات مدعای شان، از تقویم مایاها بگیرید…

  سرکی به درون یک پناهگاه آخر الزمانی به بهانه پایان دنیاReviewed by Aryan♥ on Dec 20Rating:

  فردا 21 دسامبر است و اول دی ماه. نمی خواهیم شب یلدای شما را خراب کنیم. فقط عده ای با هر قصدی، می گویند فردا دنیا به پایان خواهد رسید و برای اثبات مدعای شان، از تقویم مایاها بگیرید تا هم خطی سیاره های منظومه ما، از زبانه های خورشیدی بگیرید تا سیارک های سرگردان فضایی، و خلاصه از هر چیز مربوط و نامربوطی، یک لحاف چهل تکه از جنس بی خردی دوخته اند تا بر سر عقل و منطق ما بکشند.
   
  در این مورد که تقویم مایاها پایان می یابد شکی نیست ولی فقط دوره فعلی آن! و با پایانش دوره ای جدید از این تقویم باستانی شروع می شود. در منابع کهن نیز گفته نشده که پایان این دوره مساوی است با پایان دنیا؛ سیاره های منظومه شمسی نیز در این روز با خورشید هم خط نخواهند شد، شکل مارپیچی را هم تشکیل نخواهند داد و ما زمینی ها در هیچ گرداب فضایی عجیب و غریبی گیر نخواهیم افتاد. بالفرض که یکی از این وقایع رخ می داد، باز هم اثری بر سیاره آبی ما نمی گذاشت.
   
  اگر کسی به شما گفته که سیاره های همجوار ما در یک طرف خورشید جمع خواهند شد و تعادل منظومه به هم می خورد، احتمالاً زیاد سوار الاکلنگ شده و اینشتین در آرامگاه خود دارد “قاه قاه” به او می خندد! سیارک سرگردانی هم در حال نزدیک شدن به زمین نیست. طوفان های خورشیدی هم شاید در سال آینده از راه برسند و در این صورت، باز هم جای نگرانی نیست چون فرق چندانی با طوفان های سال های قبل ندارند.
   
  مطمئن باشید که موتور هسته ای خورشید هم ناگهان خاموش نخواهد شد و اگر هم چنین شود، تا میلیون ها سال پس از آن طول خواهد کشید تا ما حصل فرآیند های هسته ای پیشین، یعنی فوتون ها، به طور کامل از درون این گوی عظیم و درخشان بیرون آیند. سرتان را درد نیاوریم، ناسا و تمام سازمان های دیگر می گویند که دنیا در اول دی به آخر نمی رسد و ما هم دلیلی نمی بینیم که به حرف برجسته ترین دانشمندان هوا-فضای دنیا اعتماد نکنیم.
   
  اما آنها در عوض می گویند که بهتر است به جای اینکه نگاه مان به آن سوی جو زمین باشد، توجهی کنیم به بلاهایی که خود مان داریم بر سر کره زمین و محیط زیست می آوریم. ما آدم ها دو خطر بزرگ برای زمین داریم؛ یکی خطر آلوده کردن تدریجی محیط زندگی که زیست بوم های کره خاکی را با نابودی مواجه کرده و دوم خطر نابودی ناگهانی در اثر استفاده از سلاح های هسته ای.
   
  در این مطلب، می خواهیم یک پناهگاه آخر الزمانی برای در امان ماندن از تشعشعات جنگ های هسته ای را به شما نشان دهیم. سازنده آن آقای «ران هابارد» که یک طراح است، تا چند وقت پیش ماهی یک عدد از این پناهگاه ها را می فروخت و حالا، روزی یک عدد می فروشد! در ادامه مطلب برای آشنایی تصویری با این پناهگاه زیر زمینی، همراه نارنجی شوید.
   

  تور تصویری از درون پناهگاه زیر زمینی ATLAS  

   

  پناهگاه های اطلس انواع مختلفی دارند، از ساده گرفته تا لوکس و تجملاتی. این یکی، جزو ساده ترین مدل ها است. کف قیمت این پناهگاه ها 29900 دلار است. آقای هوبارد می گوید: «من ساختن اینها را شروع کردم چون خودم می خواستم یکی داشته باشم ولی دلم نمی خواست 1 یا 2 میلیون دلار برای اش پول بدهم.»

  ——————————————————————————–

  هر پناهگاه بزرگ با 3 متر قطر و 15 متر طول (45 متر مربع)، در عمق 6 متری از سطح زمین نصب می شود تا در حالی که دنیا پیرامون شما در حال از هم پاشیدن است (اغراق!) آن داخل زنده بمانید. هوبارد می گوید: «ما آدم های زیادی را داریم که می آیند تا یک بیمه شخصی برای بدترین سناریوهای ممکن جور کنند. درست مثل کسی که بخواهد بیمه آتش سوزی برای خانه اش بگیرد.» این پناهگاه ها هم برای خودشان بیمه های آخر الزمانی هستند! اما چرا دم در؟ بفرمایید داخل.

  ——————————————————————————–

  پناهگاه های ضد بمب با قیمت 75000 دلار، طوری طراحی شده اند که در برابر انفجار بمب، تشعشعات هسته ای، حملات شیمیایی و یا احیاناً برخورد اجرام آسمانی به زمین مقاوم باشند و البته در داخل آنها تخت خواب، آشپزخانه، توالت و حتی آتشدان هم قرار دارد.

  ——————————————————————————–

  آقای هوبارد می گوید که در همین روزهای اخیر، مشغول نصب دو پناهگاه یکی در نیویورک و دیگری در ایندیانا بوده تا صاحبان آنها 21 دسامبر را با خیال راحت از سر بگذرانند. او خودش هم در این روز: «می روم داخل پناهگاهم چون یکی دارم (!) و اگر فقط یکی از متخصصین فیزیک نجومی درست گفته باشند، واقعاً احساس حماقت خواهم کرد. 3 روز آن پایین خواهم بود. شما هم اگر یکی دارید، بروید داخلش. البته بعید می دانم اتفاقی بیفتد ولی آدم هیچ وقت مطمئن نیست!»

  ——————————————————————————–

  این دختر خانم هم با دستگاه تصفیه هوای ساخت سوئیس، عکس یادگاری گرفته.

  ——————————————————————————–

  کف پوش های چوبی، فرش های چرمی، تخت های آماده، و آشپزخانه که آن ته است -و پایین تر به آن سر می زنیم. پوسترهای نصب شده روی دیوارها جالبند. روی یکی نوشته شده «لطفاً سیگار نکشید.» و آن یکی: «به آخرین پناهگاه خوش آمدید.»

  ——————————————————————————–

  اتاق خواب یک پناهگاه شخصی که پرچم ایالت تگزاس همه جای تخت خوابش خودنمایی می کند. اما سری هم بزنیم به اتاق نشیمن این پناهگاه ها.

  ——————————————————————————–

  هر یک از این پناهگاه ها، دارای یک تونل فرار هستند که در یک سمت مخزن قرار گرفته و فقط از داخل باز می شود. یک اتاق ضد ورود آلودگی هم بین ورودی و اتاق نشیمن قرار دارد. البته فکر نکنید فقط منتظران آرماگدون خریدار این مخزن ها هستند، شکارچی ها هم استقبال خوبی از دیگر مدل ها کرده اند. هوبارد می گوید: «مردم عاشق این مخازن شده اند. برای شکار و عزلت نشینی آخر هفته خیلی خوب هستند، نه اینکه فقط بروی آن تو بنشینی تا بلایی نازل شود.» در ضمن نگرانی ها فقط مربوط به آخر الزمان نیست. بعضی ها نگران آخر الزمان اقتصادی و شکل گرفتن نا امنی های اجتماعی هستند و بعضی دیگر هم فقط می خواهند آماده هر نوع اتفاق بدی باشند.

  ——————————————————————————–

  مبل و نیمکت های چرمی در کنار یک میز غذاخوری کوچک و راحت.

  ——————————————————————————–

  آشپزخانه ای با یک یخچال کوچک و مایکرو ویو. البته فضای آشپزی چندانی را نمی شود از یک پناهگاه انتظار داشت.

  ——————————————————————————–

  بازدیدکنندگان، این پناهگاه ها را به یک آپارتمان-استودیو ترجیح می دهند.

  ——————————————————————————–

  و فکر نکنید که آن داخل از دنیای بیرون بی خبر خواهید ماند. دوربین های مدار بسته، منظره بیرون را به شما نشان می دهند.

  ——————————————————————————–

  صفحه خورشیدی برای تأمین انرژی پناهگاه در نزدیکی آن نصب می شود.

  ——————————————————————————–

  یک نردبان با شیب ملایم شما را به پناهگاه راهنمایی می کند.

  ——————————————————————————–

  استتار مخصوص برای خروجی اضطراری پناهگاه.

  ——————————————————————————–

  و پس از بسته شدن درب ها، در داخل چنین فضایی شکل خواهد گرفت.

  ——————————————————————————–

  سر زدن به سایت پناهگاه های اطلس را هم فراموش نکنید. می توانید انواع مدل ها و عکس های بیشتر را در آن مشاهده کنید.
   

  منبع: نارنجی

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.