• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سید حسن خمینی: در جامعه ما دروغ حتي به اندازه شرب خمر هم قباحت ندارد
  کد خبر : 12967

  سید حسن خمینی: در جامعه ما دروغ حتي به اندازه شرب خمر هم قباحت ندارد

  سید حسن خمینی: در جامعه ما دروغ حتي به اندازه شرب خمر هم قباحت نداردReviewed by Aryan on Sep 24Rating: سيدحسن خميني گفت: شايد رسانه‌اي نتواند همه حقيقت را منتشر کند اما هرگز نبايد دروغ بگويد. به گزارش انتخاب، حجت الاسلام و المسلمين سيدحسن خميني در جمع اعضاي هيات تحريريه روزنامه فرهنگ آشتي به تبيين…

  سید حسن خمینی: در جامعه ما دروغ حتي به اندازه شرب خمر هم قباحت نداردReviewed by Aryan on Sep 24Rating:

  سيدحسن خميني گفت: شايد رسانه‌اي نتواند همه حقيقت را منتشر کند اما هرگز نبايد دروغ بگويد.

  به گزارش انتخاب، حجت الاسلام و المسلمين سيدحسن خميني در جمع اعضاي هيات تحريريه روزنامه فرهنگ آشتي به تبيين انتظار عمومي از رسانه‌ها پرداخت و اظهار كرد: بزرگترين انتظار مردم از رسانه‌ها اين است که دروغ نشنوند. مهمترين سرمايه يک رسانه، اعتماد عمومي است. متاسفانه در کشور ما مساله‌اي بنام جنگ رواني شکل گرفته که اين مساله با دروغ اشتباه گرفته مي‌شود.

  يادگار امام به اخبار منتشره درباره خود اشاره کرد و گفت: غير از اخبار رسمي، 95درصد خبرهايي که از قول من در برخي رسانه‌ها منتشر مي‌شود، دروغ است. اگرچه گاهي مطالب بزرگ‌نمايي مي‌شود اما بسياري اوقات، خبرها از بيخ و بن دروغ هستند.

  وي تاکيد کرد: اولين انتظار همگاني از رسانه اين است که اخبارش دروغ نباشد. ممکن است رسانه‌اي نتواند همه راست و همه حقيقت را به دليل محذورات مختلف بگويد اما هرگز نبايد دروغ بگويد.

  وي به تبيين انتظار ويژه علاقمندان امام خميني از رسانه‌ها پرداخت و اظهار كرد: آينده اين کشور، به نحوه نگاه جامعه به امام وابسته است. امام به ما نياز ندارد ما به امام به عنوان الگوي دينداري، آزادي، استقلال و نماد تلاقي آروزهاي چندگانه ملت ايران، احتياج داريم.

  سيدحسن خميني ادامه داد: امام به علل متعدد در فضاي رسانه‌اي مظلوم واقع مي‌شود. هرکس به دنبال اين باشد که از امام به عنوان سپر استفاده کند، اشتباه مي‌کند. بايد از امام به عنوان چراغ استفاده کرد.

  وي افزود: بايد امام را آن‌گونه که هست، معرفي کرد. اگر يک قسمت را پررنگ و قسمت ديگر را کم‌رنگ کنيم، به نوعي کاريکاتور کشيده‌ايم. کاريکاتور اگرچه نمايي از واقعيت است اما عين واقعيت نيست. همه هويت کاريکاتور اين است که در آن نسبت‌ها به هم مي‌ريزند.

  وي ادامه داد: اسلام هم کاريکاتوري معرفي مي‌شود. در جامعه ما دروغ حتي به اندازه شرب خمر هم قباحت ندارد، در حالي که دروغ بدتر از شرب خمر است. غيبت بدتر از فحشا است در حالي که فحشا براي ما قبيح و غيبت عادي است.

  يادگار امام در پايان گفت: متاسفانه در رسانه‌هاي ما انديشه‌هاي امام خميني کاريکاتوري معرفي مي‌شود. انتظار اين است که در حوزه انديشه امام به نوعي عمل کنيم که در وسع خود اين نماد امروز و فردا را از اين مظلوميت خارج کنيم.

  به گزارش انتخاب به نقل از جماران، در اين ديدار هريک از اعضاي تحريريه روزنامه فرهنگ آشتي، در سخناني به ارائه ديدگاه هاي خود در حوزه‌هاي سياسي، اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي پرداختند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.