• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مطالب برگزیده سایت » از خنده وزیر تا گریه اوباما
  کد خبر : 1286857

  از خنده وزیر تا گریه اوباما

  از خنده وزیر تا گریه اوباما Reviewed by Aryan♥ on Dec 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از عصر ایران؛ هومان دوراندیش – اشک های باراک اوباما در سوگ کودکان کشته شده در جریان تیراندازی در یکی از مدارس این کشور را اگر در کنار نیشخند و جملات تمسخرآمیز وزیر آموزش و پرورش کشور…

  از خنده وزیر تا گریه اوباما Reviewed by Aryan♥ on Dec 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از عصر ایران؛ هومان دوراندیش – اشک های باراک اوباما در سوگ کودکان کشته شده در جریان تیراندازی در یکی از مدارس این کشور را اگر در کنار نیشخند و جملات تمسخرآمیز وزیر آموزش و پرورش کشور خودمان در قبال آتش سوزی در یکی از دبستان های دخترانه ایران اسلامی بگذاریم، چه می توانیم گفت؟

  چرا باراک اوباما پس از واقعه تیراندازی در مدرسه ابتدایی ساندی هوک در نیو تاون، با 20 کشته، منفور نشد اما وزیر آموزش و پروش ایران پس از آتش سوزی در مدرسه شین آباد در پیرانشهر، با یک کشته، این همه مورد بغض مردم ایران قرار گرفته است؟

  کافی است سری به شبکه های اجتماعی اینترنتی بزنیم و ببینیم که جوانان و میانسالان فعال در این شبکه ها، با چه ادبیاتی از وزیر آموزش و پرورش انتقاد می کنند. پاسخ سوال فوق را باید در اومانیسم راستین و مهرورزی قلابی جستجو کرد!

  فارغ از نحوه واکنش این دو رجل سیاسی به مصیبت های ملتشان در این سو و آن سوی جهان، که تا حد زیادی به شخصیت و تیپ روانی آنها برمی گشت، به نظر می رسد در واکنش دولت مهرورز احمدی نژاد، عنصر عقلانیت هم مفقود بود.

  دولت احمدی نژاد، به غیر از واکنش عجیب وزیر آموزش و پرورش، کلاً در قبال حادثه پیرانشهر سکوت کرد. رئیس این دولت، که خودش را نوکر مردم می داند، حتی نیازی ندید یک پیام همدردی دو خطی در واکنش به آتش گرفتن دختربچه های پیرانشهری بنویسد. این سکوت، فارغ از اینکه اخلاقی است یا غیراخلاقی، بی تردید عقلانی نبود. بازدید از زندان اوین پیشکش، لطفاً سری به کودکان آتش گرفته بزنید!

  اما از این نکته هم که بگذریم، تسلیت رامین مهمانپرست به مردم آمریکا بابت حادثه مدرسه ساندی هوک نیز در نوع خود جالب توجه است. با توجه به نحوه رفتار دولتمردان ایران در برابر مصیبت مدرسه شین آباد پیرانشهر، هیچ کس جنبه انسان دوستانه تسلیت جناب مهمانپرست به مردم آمریکا را باور نمی کند و این تسلیت، فقط سیگنال بی فایده دیگری برای گشوده شدن باب مذاکره ایران و آمریکا تا پیش از غروب خورشید عمر دولت دهم قلمداد می شود.

  بی اعتنایی دولت احمدی نژاد به درد و رنج مردم پیرانشهر در حالی رخ داد که اعضای این دولت و تمام تحلیلگران حامی این دولت، معتقدند روستاییان و مردم شهرهای کوچک و محروم، در سال های 84 و 88 جزو رای دهندگان به احمدی نژاد بودند. یعنی والدین کودکان آتش گرفته پیرانشهری، مطابق تحلیل خود دولتمردان ایران، جزو کسانی بوده اند که احمدی نژاد را به ریاست جمهوری رسانده اند.

  دولتی که قرار بود “به میان مردم برود”، اینک که دیگر به رای مردم فقیر و روستایی نیازی ندارد، این گونه از کنار داغ دیدگی آنان بی اعتنا می گذرد.

  الان به رای مردم مرفه شهرهای بزرگ نیاز بیشتری است. قرار است جناب مشایی به عنوان یک عارفِ لیبرالِ ناسیونالیست (!)، مردم شهرهای بزرگ را به پای صندوق های رای بکشانند تا دولت مهرورز در قالبی دیگر، ادامه حیات بدهد. یعنی اگر به جای مدرسه شین آباد، خدای نکرده، مدرسه ای در نیاوران تهران آتش گرفته بود، واکنش متفاوتی از دولت احمدی نزاد می دیدیم؟!

  عمر دولت احمدی نژاد رو به پایان است ولی این دولت، به شهادت بسیاری از مخالفان و حتی موافقان و حامیان سرسختش، تقریباً به هیچ یک از شعارهای خود پای بند نمانده است.

  فقیر نوازی برای این دولت، طریقیت دارد نه موضوعیت. حادثه مدرسه شین آباد، موید این مدعاست. به جای پروراندن سودای خام مدیریت جهانی، بهتر است کمی از دولتمردانی یاد بگیریم که از صبح تا شب مشغول انتقاد از آنهاییم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱۰)  • باران

   دوستان طرفداری بی جا از این مملکتی (ایران) که هروز داغون تر میشه نکنین
   چرا هرسال باید یک مدرسه آتش بگیر و تهدادی بچه در آتش اون بسوزه
   واقعا آقای وزیر خسته نباشه

  • saeed

   اگه قرار بود یه اتفاق وزیر عوض بشه که تا حالا تو آمریکا 170000000000000000000000000 بار تو مدارسش ازاین آدم کشی ها شده !!!!چرا کسی اونجا حرفی نمی زنه!!!!!! چون ماهواره باوران!در آنجا آزادی میبینندو در ایران اسارت!!!!!!!!
   وزیر اموزش و پرورش ماهم تا شهر مصیبت دیده رفت و اونجا بالای سر دخترها از ملت ایران عذر خواهی کرد …

  • رضا

   سلام.از این کارا خیلی اتفاق میافته یکی که هفتاد سال عبادت میکنه بخاطر یه شب گناه از چشم میافته و یکی هم میبینی شاکرد شیطان ولی بخاطر یه عمل خوش محبوبه همه میشه

  • ميثم

   وزير اموزش و پرورش كه تا شهر مصيبت ديده هم رفت و اونجا بالاي سر دخترها از ملت ايران عذر خواهي كرد …. چرا اخبار را ناقص به مردم اعلام ميكني ؟

  • امیر

   اقا مهران شما ایران زندگی میکنی؟خدمت!!!!!!!!!!!!!!!

   • مصطفی

    آقا امیر شما مطمئنی ایرانی هستی؟

  • مهران

   شما هم به جای نوکری برای امریکا ، قدری چشمهای قی گرفته از بغض و کینه ات رو بشور و به خدماتی که دولت احمدی نژاد در طول این هشت سال انجام داده نگاه کن و فقط عین مگس روی زخم نشین که لایق مگس کش باشی .

   • مصطفی

    موافقم///موافقاش اعلام کنن نوکرای آمریکا مشخص شه

   • قلی

    آمریکا هر کاریم می کنه برای مردمشه نه مثل اینها که هر کاری می کنن برای دیگرانه!

  • هوشنگ

   از اینکه نسبت به کودکان آتش گرفته هر چه دلسوخته شود واشک ریخته کردد , نمیتواند آلام پدر ومادر ان رنج دیده آنان را لحظه ای تسکین داد , اگر چه در این باره مطلبی … بعنوان فرار بجلو چارۀ دردِ این خانواده ها نیست را در سایتم قلمی نمودم …….
   وهیچ طرفداری از کم کاری وستم به کل روستا هاي میهنمان ندارم که منتقد , بی کینه هستم …… از شمااین سئوال رادارم آیا براستتی ببهانۀ دلسوزی از تن سوخته گان وطن سعی نشده بود از اشک نبود اوبا ما از کاه کوه بسازید, و عکس خندۀ آرشیوی حاج با با ئی را با لحن کینه توزانه پیراهن خون آلود تهمت کنید؟ بهتر است از اوباما وامریکا از کشتار کودکان افغانستان و پاکستان وعراق واینک در سوریه ( سالها جنایت امریکائیان پیش وپس از کودتاي28 مرداد هم بگو ئید … بسیار میتوان از دل سنگی اوباما وبیهوده نجیب جلوه دادن اورا از طرف شما بقلم آورد ولی همین کافی است….. در ضمن من از مطالعه کنندگان ایرانویچ هستم که اگر برایتان ارج قائل نبودم . مبادرت باین چند خط نمیکردم !! سعی کنید صفحات ایرانویچ در اختیار منتقدین روشن گر باشد …نه کینه توز وسلام

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.