• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » افت شدید قیمت خانه ها در اسپانیا
  کد خبر : 1285527

  افت شدید قیمت خانه ها در اسپانیا

  افت شدید قیمت خانه ها در اسپانیاReviewed by Aryan♥ on Dec 16Rating: تازه ترین گزارش موسسه ملی آمار اسپانیا از کاهش دوباره و بی سابقه نرخ مسکن در اسپانیا خبر می دهد و حکایت از آن دارد که افت توقف ناپذیر قیمت خانه ها در این کشور بحران زده اروپایی پس از گذشته چهار سال…

  افت شدید قیمت خانه ها در اسپانیاReviewed by Aryan♥ on Dec 16Rating:

  تازه ترین گزارش موسسه ملی آمار اسپانیا از کاهش دوباره و بی سابقه نرخ مسکن در اسپانیا خبر می دهد و حکایت از آن دارد که افت توقف ناپذیر قیمت خانه ها در این کشور بحران زده اروپایی پس از گذشته چهار سال نه تنها متوقف نشده بلکه شدت هم گرفته است.

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، این موسسه در گزارشی که امروز جمعه منتشر کرد، گفت که نرخ مسکن در سه ماهه سوم سال جاری میلادی نسبت به سه ماهه پیش از آن 2/15 درصد کاهش یافته که بالاترین کاهش ثبت شده از زمان آغاز بحران اقتصادی در سال 2008 میلادی است.

  این بحران در پی ساخت و سازهای بی رویه از سوی شرکتهای ساختمانی و بانکها و با ترکیدن ˈحباب مسکنˈ در این کشور جنوب غربی اروپا آغاز شد و از همان زمان، تاکنون نه تنها بصورت بی وقفه ادامه داشته بلکه با گذشت زمان، افت آن هر بار بیشتر می شود.

  این وضعیت موجب شده است هم اکنون بیش از 700 هزار واحد مسکونی آماده فروش روی دست بانکها و دولت اسپانیا بماند و با افزایش میزان خانه های مصادره ای، امیدها برای خروج این کشور از بحران کنونی هر چه بیشتر به یاس تبدیل شود.

  در حالی که بسیاری از افراد امیدوار بودند حذف تخفیفهای مالیاتی از ابتدای سال جدید میلادی مردم اسپانیا را به خرید خانه تشویق کند، اما گزارش جدید موسسه ملی آمار این کشور نشان می دهد قیمت مسکن در سه ماهه سوم منتهی به ماه سپتامبر با 2/15 درصد کاهش، بیشترین میزان کاهش قیمت را در دوره های سه ماهه به ثبت رسانده است.

  پس از آنکه نرخ مسکن در اسپانیا به صورت کاذب و بادکنکی رشد کرد و حباب آن ناگهان در دومین سه ماهه سال 2008 ترکید، کاهش مداوم آن با سه دهم درصد افت در سه ماهه سوم همان سال آغاز شد و این روند تا امروز نه تنها برگشت نداشته بلکه رکود بازار بیشتر و کاهش قیمتها سریعتر نیز شده است.

  با این حال، گزارش موسسه ملی آمار اسپانیا نشان می دهد پس از 18 سه ماهه کاهش مداوم، کاهش سه ماهه اخیر عمیق ترین افت قیمت مسکن بوده و این رقم به ترتیب در اولین سه ماهه سال 2011 میلادی به 1/4 درصد، در دومین سه ماهه آن 8/6 درصد ، سومین سه ماهه سال گذشته میلادی 4/7 درصد ، سه ماهه چهارم 2/11درصد ، اولین سه ماهه سال جاری میلادی 6/12 درصد ، دومین سه ماهه آن 4/14 درصد و حالا به 2/15 درصد رسیده است.

  نگاهی به این روند موید آن است با وجود آنکه بیش از چهار سال از زمان آغاز بحران اقتصادی اسپانیا گذشته، نه تنها وضعیت بازار مسکن بهبود نیافته بلکه رو به وخامت بیشتر نیز گذاشته و در سه ماهه سوم امسال نسبت به سه ماه پیش از آن هشت دهم درصد بیشتر افت کرده است.

  این گزارش، خط بطلانی بر دیدگاه آن دسته از کارشناسان اسپانیایی کشیده است که معتقد بودند کاهش قیمتها در بازار مسکن در این کشور به سقف خود رسیده است و در نیمه دوم سال جاری میلادی بازار رو به رشد و رونق خواهد نهاد.

  موسسه ملی آمار اسپانیا خاطرنشان کرده است نه تنها قیمت خانه ها در طول سه ماهه سوم سال 2012 در اسپانیا کاهش داشته، بلکه از میزان خرید و فروش آن نیز نسبت به سه ماهه قبلی به میزان 8/3 درصد کاسته شده است.

  نرخ بالای بیکاری ، افزایش مالیات ها، کاهش وام دهی از سوی بانکها و اقدامات ریاضتی بی پایان دولت از دلایل اصلی تداوم این رکود به شمار می رود.

  افت قیمتها و رکود در بازار مسکن در هر دو بخش خانه های نوساز و دست دوم مشاهده می شود. این در حالی است که بر اساس قانون بودجه سال 2013 اسپانیا، میزان مالیات بر ارزش افزوده خانه های نوساز در این کشور از دو هفته دیگر از 4 درصد کنونی به 10 درصد افزایش خواهد یافت.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.