• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » قبل از ازدواج مشاوره ژنتیک اجباری می‌شود
  کد خبر : 1283338

  قبل از ازدواج مشاوره ژنتیک اجباری می‌شود

  قبل از ازدواج مشاوره ژنتیک اجباری می‌شودReviewed by Aryan♥ on Dec 15Rating: رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی از اجباری شدن انجام مشاوره های ژنتیک قبل از ازدواج در کشور خبر داد. کاظم نظم ده در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: براساس بررسیهای انجام شده 50 تا 60 درصد معلولیتها در کشور مادرزادی…

  قبل از ازدواج مشاوره ژنتیک اجباری می‌شودReviewed by Aryan♥ on Dec 15Rating:

  رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی از اجباری شدن انجام مشاوره های ژنتیک قبل از ازدواج در کشور خبر داد.
   
  کاظم نظم ده در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: براساس بررسیهای انجام شده 50 تا 60 درصد معلولیتها در کشور مادرزادی است به همین دلیل برنامه ریزیهای لازم برای اجباری شدن آزمایشهای ژنتیک در تمامی استانهای ایران انجام شده است.
   
  وی با اشاره به اینکه مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج بزودی در کشور اجباری می شود، گفت: در این صورت از وقوع درصد زیادی از معلولیتها جلوگیری خواهد شد.
   
  رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی تاکید کرد: انجام مشاوره های ژنتیک در چند سطح د رکشور انجام می شود و و در سطح یک و دو انجام این مشاوره ها هزینه چندانی در بر ندارد و در سطح سه که پیشرفته و نیاز به آزمایشات ژنتیک باشد هزینه بر خواهد بود.
   
  نظم ده با اشاره به اینکه برای آزمایشات ژنتیک یارانه اختصاص پیدا می کند، گفت: در مناطق کم برخوردار و محروم برای انجام مشاوره و آزمایشات ژنتیک یارانه به مراکز پرداخت می شود.
   
  به گفته وی، در حال حاضر170 مرکز مشاوره در استانهای مختلف فعال است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.