• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » ابلاغ شدن طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری
  کد خبر : 1282578

  ابلاغ شدن طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری

  ابلاغ شدن طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوریReviewed by Aryan♥ on Dec 15Rating: معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: چنانچه طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری تا اواسط بهمن ماه به وزارت کشور ابلاغ شود، برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اجرایی می شود اما اگر تاخیر داشته باشد، بعید است که به…

  ابلاغ شدن طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوریReviewed by Aryan♥ on Dec 15Rating:

  معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: چنانچه طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری تا اواسط بهمن ماه به وزارت کشور ابلاغ شود، برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اجرایی می شود اما اگر تاخیر داشته باشد، بعید است که به انتخابات ریاست جمهوری آینده برسد.

  ˈسیدصولت مرتضویˈ در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری که هم اکنون در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، اختیارات و وظایف وزارت کشور را از این وزارتخانه می گیرد و بنابراین این وزارتخانه نمی تواند مسوولیتی برای پاسخگویی در قبال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری داشته باشد.

  وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه جدید مجلس، اختیارات برگزاری انتخابات را به هیات اجرایی مرکزی می دهند اما مسوولیت و پاسخگویی را از وزارت کشور می خواهند.

  معاون سیاسی وزیر کشور اضافه کرد: طرح اصلاح موادی از قانون برگزاری انتخابات ریاست جمهوری با اصول 57 و 60 قانون اساسی مغایرت دارد و روند برگزاری انتخابات را با مشکل مواجه می سازد.

  مرتضوی با بیان اینکه وزارت کشور معادل اختیاراتی که دارد در مقابل مجلس شورای اسلامی پاسخگو خواهد بود، خاطر نشان کرد: زمانی که هیات اجرایی مرکزی انتخابات، اختیارات برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را بر عهده می گیرد، نباید مسوولیت پاسخگویی را از وزارت کشور انتظار داشت.

  معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: برای اینکه وزارت کشور مسوولیت پاسخگویی مستقیم را در قبال انتخابات داشته باشد، باید به طور مستقیم در روند برگزاری انتخابات دخالت داشته باشد.

  وی با بیان اینکه وزارت کشور با اصلاح ماده 31 قانون انتخابات ریاست جمهوری مخالف است، گفت: زمانی که مجلس، مسوولیت برگزاری انتخابات را به هیات مرکزی انتخابات می دهد، باید پاسخگویی را نیز از همان هیات طلب کند.

  مرتضوی اظهار داشت: این طرح، اختیاری را برای وزارت کشور در زمینه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باقی نمی گذارد تا این وزارتخانه بخواهد در قبال آنها پاسخگو باشد.

  بر اساس ماده چهارم طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری، وزارت کشور، به عنوان مسوول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زیر نظر هیات اجرایی مرکزی انتخابات فعالیت می کند.

  بر این اساس، هیات اجرایی مرکزی انتخابات، اختیاراتی مانند انتخاب دبیر ستاد انتخابات ریاست جمهوری و نظارت بر اعزام بازرسان وزارت کشور را بر عهده خواهد داشت.

  همچنین بر اساس ماده اول این طرح، مقدمات برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باید چهار ماه پیش از زمان برگزاری انتخابات فراهم شود.

  بر این اساس، با توجه به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری یدر خرداد ماه سال 1392، مصوبه جدید مجلس باید تا بهمن ماه سال جاری ابلاغ شود تا جنبه اجرایی پیدا کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.