• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مطالب برگزیده سایت » لیست ممنوعیت صادراتی آب رفت – فهرست جدید ممنوعیت و محدودیت صادراتی
  کد خبر : 1281769

  لیست ممنوعیت صادراتی آب رفت – فهرست جدید ممنوعیت و محدودیت صادراتی

  لیست ممنوعیت صادراتی آب رفت – فهرست جدید ممنوعیت و محدودیت صادراتیReviewed by Aryan♥ on Dec 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، بعد از نامه جنجال برانگیز سیدجواد تقوی، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به سازمان توسعه تجارت ایران برای ممنوعیت صادراتی 52 قلم کالای صادراتی، دولت بازنگری‌هایی را در…

  لیست ممنوعیت صادراتی آب رفت - فهرست جدید ممنوعیت و محدودیت صادراتیReviewed by Aryan♥ on Dec 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، بعد از نامه جنجال برانگیز سیدجواد تقوی، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به سازمان توسعه تجارت ایران برای ممنوعیت صادراتی 52 قلم کالای صادراتی، دولت بازنگری‌هایی را در این زمینه انجام داد و در نهایت، جسته و گریخته با اطلاع‌رسانی مسئولان سازمان توسعه تجارت ایران، مشخص شد که تغییراتی در حذف و اضافه این 52 قلم کالای ممنوعه صادراتی انجام شده است.
   
  برهمین اساس، بخشنامه17 آبان ماه سازمان توسعه تجارت مبنی بر لیست دوگانه “محدودیت و ممنوعیت” صادراتی صادر شده بود. در این بخشنامه دو جدول شامل کالاهای مشمول ممنوعیت صادرات ( 39 قلم کالا) و کالاهای مشمول پرداخت عوارض صادراتی (34 قلم کالا) پیش بینی شده بود.
   
  حال به تازگی بخشنامه جدیدی در تاریخ 23 آذرماه سال جاری ابلاغ شده ، بر مبنای آن، سه فهرست مبنی بر ” کالاهای مشمول ممنوعیت صادراتی”، “کالاهای مشمول پرداخت عوارض یا مجوز صادراتی” و “کالاهای مشمول عوارض صادراتی” نهایی شده است.
   
  بر این اساس برخی از این کالاها که در زمره کالاهای اساسی قرار می‌گیرند، در ردیف‌های اول قرار گرفته‌اند و بر اساس این مصوبه، صادرات آنها از 8 آبانماه سال جاری ممنوع اعلام شده بود که در این ردیف، کالاهایی همچون گندم، آرد گندم، صرفا شکر خام، سفید و قند، گوشت قرمز، جو، ذرت دامی، کنجاله سویا و دانه‌های روغنی شامل تعرفه‌های 12079920- 12060000- 1205- 1201 قرار می‌گیرند.
   
  اما برخی از کالاها همچون شیرخشک به استثنای شیرخشک اطفال تحت ردیف تعرفه‌‎های 04022110- 04021010- 0402109 تاریخ اجرای آنها از 8 آبانماه به 25 آذرماه تغییر یافته است.
   
  نکته حائز اهمیت این است که کالاهای مشمول ممنوعیت صادرات از 52 قلم ابتدا به 39 قلم کالا و هم اکنون به 27 قلم تقلیل یافته است.
   
  حال جزئیات کامل سه فهرست مبنی بر ” کالاهای مشمول ممنوعیت صادراتی”، “کالاهای مشمول پرداخت عوارض یا مجوز صادراتی” و “کالاهای مشمول عوارض صادراتی”  که نهایی شده، به شرح زیر است:

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.