• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » رسوایی رشوه یک شرکت آمریکایی به کشور هند
  کد خبر : 1279963

  رسوایی رشوه یک شرکت آمریکایی به کشور هند

  رسوایی رشوه یک شرکت آمریکایی به کشور هندReviewed by Aryan♥ on Dec 15Rating:     درپی افشای رشوه یک شرکت آمریکایی برای ورود به بازار هند ،دولت دهلی اعلام کرد که تحقیقات در این زمینه را آغاز و نتیجه را به پارلمان گزارش می دهد. به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، برملا شدن…

  رسوایی رشوه یک شرکت آمریکایی به کشور هندReviewed by Aryan♥ on Dec 15Rating:

   

   

  درپی افشای رشوه یک شرکت آمریکایی برای ورود به بازار هند ،دولت دهلی اعلام کرد که تحقیقات در این زمینه را آغاز و نتیجه را به پارلمان گزارش می دهد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، برملا شدن پرداخت رشوه یک شرکت آمریکایی برای ورود به بازار هند، موج جدیدی از تنش ها را بین دولت ائتلافی هند و احزاب مخالف بوجود آورده است .

  افشای رشوه 1.25 میلیارد روپیه ای (حدود 25 میلیون دلار) شرکت آمریکایی ˈوالمارتˈ باعث تشدید حمله احزاب مخالف علیه دولت شد.

  ˈکمال ناتˈ وزیر امور پارلمانی هند درپارلمان این کشور گفت: دولت یک قاضی بازنشسته را منصوب خواهد کرد تا در باره گزارش های رسانه ها در خصوص ˈوالمارت ˈتحقیق کند.

  مقام هندی گفت که این تحقیقات در یک چارچوب زمانی مشخص صورت خواهد گرفت تا مجلس در اسرع وقت از نتایج آن مطلع شود.

  هرچند قانون سرمایه گذاری خارجی در بخش خرده فروشی هند در پارلمان نیز تصویب شد، اما احزاب مخالف همچنان موافق سرمایه گذاری شرکت های خارجی در این زمینه نیستند و این امر سبب شعله ور شدن موج جدید اعتراضات درهند شده است.

  اعتراف غول خرده فروشی والمارت به این موضوع که 25 میلیون دلار برای لابی جهت ورود به بازار هند هزینه کرده است ،جان تازه ای به حملات احزاب مخالف علیه دولت بخشید.

  بنابر اطلاعات منتشره در برخی رسانه های هندی شرکت والمارت که سالهاست منتظر دایر کردن فروشگاههای خود در هند است، از سال 87 در حال لابی و رایزنی با نمایندگان مجلس آمریکا بوده تا ورود خود به بازار سودآور هند را تسهیل کند.

  بر اساس گزارشی که والمارت در خصوص لابی های خود در اختیار سنای آمریکا قرار داده است، این شرکت از سال 87 تا کنون حدود 25 میلیون دلار برای اهداف خود ازجمله در موضوعات مربوط به ˈسرمایه گذاری در هندˈ هزینه کرده است.

  شرکت والمارت تنها در چهار ماهه گذشته مبلغ یک میلیون و 650هزار دلار در هند پرداخت کرده است.

  به هرحال هرچند قانون سرمایه گذاری خارجی دربخش خرده فروشی هند پس از فراز و فرود بسیار به تصویب پارلمان هند رسید ،اما افشای رشوه شرکت آمریکایی موجب خشم احزاب مخالف شده و چالش جدیدی را برای دولت ائتلافی مانموهان سینگ ایجاد کرده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.