• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » خانه داری » ایجاد حس امنیت در آشپزخانه توسط کد بانو !
  کد خبر : 12792

  ایجاد حس امنیت در آشپزخانه توسط کد بانو !

  ایجاد حس امنیت در آشپزخانه توسط کد بانو !Reviewed by Farnaz on Sep 23Rating: ایجاد حس امنیت در آشپزخانه توسط کد بانو   ! آشپزخانه تنها بخش خانه است که اعضای خانواده یک تا چند بار در روز برای صرف غذا یا میان وعده در آن، گرد میز جمع می شوند بنابراین حفظ نشاط، ایمنی و…

  ایجاد حس امنیت در آشپزخانه توسط کد بانو !Reviewed by Farnaz on Sep 23Rating:

  ایجاد حس امنیت در آشپزخانه توسط کد بانو   !

  آشپزخانه تنها بخش خانه است که اعضای خانواده یک تا چند بار در روز برای صرف غذا یا میان وعده در آن، گرد میز جمع می شوند بنابراین حفظ نشاط، ایمنی و سلامت این فضا در خانه اهمیت زیادی دارد. با مطالعه این نکات نه تنها می توانید ایمنی این فضا را برای اعضای خانواده خود بیشتر کنید بلکه قادرید سلامت و تندرستی اعضای خانواده خود را نیز تضمین کنید.

   ● بهترین فضا را به اجاق گاز اختصاص دهید
  محل اجاق گاز در آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. بهترین مکان برای قرار دادن اجاق گاز یکی از زوایای آشپزخانه است که کمترین رفت وآمد در آن قسمت صورت می گیرد. بهتر است از قرار دادن سینک ظرف شویی و اجاق گاز در کنار هم خودداری کنید و مراقب باشید که چیدمان مواد خوراکی در آشپزخانه به گونه ای نباشد که در نزدیکی یا اطراف اجاق گاز باشد. حتی دقت کنید که از قرار دادن روغن، مواد و خوراکی های قابل اشتعال، حتی گیاهان آپارتمانی در نزدیکی اجاق گاز خودداری کنید.

   ● پنهان کنید
  بسیاری از خانم ها عادت دارند از آویزهای گردان برای نگهداری سرویس کارد و چاقوی آشپزخانه استفاده کنند تا دسترسی راحتی به کاردها هنگام آشپزی و تهیه غذا داشته باشند. این کار اگر چه این امتیاز را دارد که چاقوها و قیچی در جای مشخصی قرار بگیرد اما همین که این ابزار تیز و برنده در معرض دید قرار دارند موجب ایجاد فضای نا امن در خانه می شوند. به ویژه این فضای غیرایمن می تواند بر سلامت کودکان تاثیر گذار باشد و به مرور حس امنیت و آرامش آن ها را در خانه از بین ببرد. بهترین کار این است که این ابزار تیز و برنده را درون کشوها و قفسه هایی قرار دهید که در حالت عادی امکان مشاهده آن ها توسط افراد خانواده امکان پذیر نباشد.

   ● در این فضا خسته نمی شوید
  بهترین نورپردازی برای آشپزخانه در شرایطی اتفاق می افتد که شما در هر گوشه از آشپزخانه که قرار بگیرید نور کافی برای انجام کارتان داشته باشید. برخی تنها یک لامپ را وسط آشپزخانه روشن می کنند و تصور می کنند که این لامپ به تنهایی می تواند برای آشپزخانه کافی باشد. درحالی که این لامپ تمامی زوایا و گوشه ها را روشن نمی کند. این نورپردازی به مرور موجب ایجاد خستگی و افسردگی خانم خانه و بعد از آن اعضای خانواده می شود. برای پیشگیری از این وضعیت بهترین کار استفاده از چند لامپ کوچک اما پر نور است تا گوشه های مختلف آشپزخانه را به خوبی روشن کند. باید دقت داشت، این نورپردازی به گونه ای نباشد که موجب آزار چشم شود.

  ایده آل

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.