• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » نظارت هیاتی از معماران با تجربه بر اجرای طرحهای بافت فرسوده پیرامونی حرم مطهر رضوی
  کد خبر : 1277663

  نظارت هیاتی از معماران با تجربه بر اجرای طرحهای بافت فرسوده پیرامونی حرم مطهر رضوی

  نظارت هیاتی از معماران با تجربه بر اجرای طرحهای بافت فرسوده پیرامونی حرم مطهر رضویReviewed by Aryan♥ on Dec 14Rating: مشهد- معاون امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت : با تصویب کار گروه ملی زیارت که عصر جمعه با حضور رییس جمهوری در مشهد برگزار شد ،هیاتی از معماران و شهرسازان با تجربه کشور جهت…

  نظارت هیاتی از معماران با تجربه بر اجرای طرحهای بافت فرسوده پیرامونی حرم مطهر رضویReviewed by Aryan♥ on Dec 14Rating:

  مشهد- معاون امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت : با تصویب کار گروه ملی زیارت که عصر جمعه با حضور رییس جمهوری در مشهد برگزار شد ،هیاتی از معماران و شهرسازان با تجربه کشور جهت نظارت براجرای طرحهای بافت فرسوده پیرامونی حرم مطهر رضوی تشکیل می شود.

  محمدحسن واحدی عصر جمعه پس از پایان جلسه کار گروه ملی زیارت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این هیات تمامی طرحهای سرمایه گذاری مربوط به بافت فرسوده پیرامونی حرم مطهر امام رضا (ع) را بررسی خواهد کرد و طرحهای عمرانی پس از تصویب این هیات ،اجازه عملیاتی شدن را خواهند داشت.

  وی گفت : تطبیق معماری اسلامی طرحهایی که از این پس در بافت فرسوده پیرامونی حرم مطهر رضوی اجرا می شود نیز با نظر و هماهنگی هیات مزبور خواهد بود.

  وی اظهارداشت : در این جلسه همچنین پیشنهاد اعضای کارگروه ملی زیارت مبنی بر انتخاب شهر مقدس مشهد به عنوان شهر نمونه بین المللی زیارتی به تصویب رسید.

  وی افزود : با بین المللی شدن این شهر ، امکان دریافت اعتبارات بیشتری فراهم می شود و بخش گردشگری زیارت را متحول خواهد کرد.

  وی بیان کرد : در بحث گردشگری زیارت قرار شد هیات دولت آیین نامه ای را برای مشهد مصوب کند که رویکرد جدیدی در مباحث اعتباری و غیر اعتباری به دنبال خواهد داشت.

  وی افزود : همچنین در این جلسه تشکیل بنیاد ملی زیارت تصویب شد که این بنیاد با حضور نمایندگان آستان های قدس رضوی، آستان مقدسه حضرت معصومه (س) و آستان مقدس حضرت شاهچراغ و برخی دستگاههای اجرایی به صورت هیات امنایی اداره خواهد شد.

  وی اظهارداشت : در کار گروه مذکور همچنین در مورد لغو روادید برای زائران خارجی که به مشهد سفر می کنند نیز بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید مکانیزم آن پس از نظر هیات دولت اعلام شود.

  واحدی افزود: در این کار گروه همچنین موضوع اختصاص هشت دهم بودجه عمرانی کشور علاوه بر بودجه فعلی زیارت به مشهد مطرح گردید و قرار شد که پس از تصویب هیات دولت و مجلس اجرایی شود که در صورت تصویب ارتقای شاخص های عمرانی و زیر ساخت های زیارتی را بهبود خواهد بخشید.

  وی همچنین از تصویب شبکه تلویزیونی زیارت با مرکزیت مشهد در جلسه مذکور خبر داد.

  معاون امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در پایان افزود : در این جلسه وضعیت برخی پروژه های زیر بنایی مانند قطار سریع السیر مشهد – تهران و قطار مشهد گرگان مطرح شد و رییس جمهوری قول رفع موانع موجود بر سر راه این پروژه ها را داد.

  در این جلسه وزرای مسکن و شهر سازی ، فرهنگ و ارشاد اسلامی ، تنی چند از معاونین و مشاورین رییس جمهوری ، چند تن از نمایندگان مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی ، استاندار و برخی از مدیران کل این استان شرکت داشتند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.