• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » بحران اقتصادی اسپانیا زندگی سه نسل آن را تباه خواهد کرد
  کد خبر : 1277570

  بحران اقتصادی اسپانیا زندگی سه نسل آن را تباه خواهد کرد

  بحران اقتصادی اسپانیا زندگی سه نسل آن را تباه خواهد کردReviewed by Aryan♥ on Dec 14Rating: مادرید – نهادهای اجتماعی و بشردوستانه در اسپانیا هشدار دادند سیاست کنونی ریاضتی دولت این کشور اروپایی برای مهار بحران اقتصادی وخیم آن، این خطر را در پی دارد که سه نسل جامعه رفاه، حقوق اجتماعی و دموکراسی را…

  بحران اقتصادی اسپانیا زندگی سه نسل آن را تباه خواهد کردReviewed by Aryan♥ on Dec 14Rating:

  مادرید – نهادهای اجتماعی و بشردوستانه در اسپانیا هشدار دادند سیاست کنونی ریاضتی دولت این کشور اروپایی برای مهار بحران اقتصادی وخیم آن، این خطر را در پی دارد که سه نسل جامعه رفاه، حقوق اجتماعی و دموکراسی را از دست بدهد و برای دستیابی به آن حداقل 20 سال انتظار بکشد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، سازمان ˈاینترمان آکسفامˈ در گزارشی به نام ˈبحران، نابرابری و فقرˈ که آن را با همکاری یونیسف ، سازمان غیردولتی پزشکان جهان، نهاد خیریه ˈکاریتاسˈ و دیگر نهاد های اجتماعی اسپانیا تهیه و نتایج آن را امروز جمعه منتشر کرد، گفت: سیاستهای کنونی دولت ˈماریانو راخویˈ موجب شده است شکاف اجتماعی در کشور به سرعت گسترش یابد، به گونه ای که اسپانیا در حال تبدیل به یک جامعه دو قطبی شدید میان ثروتمندان و فقرا است.

  بر اساس این گزارش، برآوردها نشان می دهد ثروتمندان اسپانیایی ظرف 10 سال 15 برابر اکثریت فقیر جامعه درآمد خواهند داشت و این وضعیت، شکاف و بحران شدید اجتماعی به بار خواهد آورد.

  ˈخوسه ماریا وراˈ رییس سازمان غیردولتی اینترمان در این باره به روزنامه ˈال پاییسˈ چاپ مادرید گفت: در صورت تداوم راه ریاضت ها، اسپانیا در سال 2022 میلادی دارای 18 میلیون، افراد فقیر و در انزوای اجتماعی خواهد بود.

  وی افزود: به این ترتیب، 40 درصد اسپانیایی ها در فقر بسر خواهند برد و در نتیجه، باید پس از آن، دو دهه بگذرد تا سطح فقر به میزان قبل از بحران در سال 2008 میلادی برسد.

  سازمان مذکور در گزارش امروز خود، وضعیت اسپانیای کنونی را با تجربه آمریکای لاتین در ˈدهه گم شدهˈ بین سالهای 1970 تا 80 میلادی و نیز، بحران ˈپلنگ های آسیاییˈ مقایسه کرده است که در سال 1997 موجب کم ارزش شدن پول تایلند شد.

  اینترمان خاطرنشان کرد که تحمیل ریاضت ها و کاهش های شدید اقتصادی در طول سالهای طولانی بحران در امریکای لاتین و تایلند موجب افزایش چشمگیر فقر در این مناطق شد و بین 15 تا 25 سال طول کشید تا این کشورها به میزان فقر قبل از بحران رسیدند.

  سازمانهای تهیه کننده گزارش ˈاینترمانˈ به همین دلیل و با تکیه بر تجارب خود معتقدند اگر سیاست هایی که در حال حاضر در اسپانیا در دست اجرا است تغییر نکند، این کشور برای برگشت به شرایط قبل از بحران دست کم باید 20 سال صبر کند.

  سازمانهای اجتماعی اسپانیایی تاکید دارند: اقداماتی که هم اکنون در این کشور بحران زده اروپایی انجام می شود، فقط بیکاری، فقر و نابرابری را افزایش می دهد و دولت اسپانیا باید از تجربه های دیگر نقاط جهان در این زمینه درس بگیرد.

  بر اساس این گزارش، نهادهای بین المللی درست همان سیاستهای ریاضتی را امروز بر اسپانیا تحمیل کرده اند که پیش از این بر امریکای لاتین و دیگر نقاط بحران زده جهان دیکته کرده بودند و نتایج آن را همگان دیده اند.

  سازمانهای مذکور با درخواست از دولت اسپانیا برای دوری گزیدن از نسخه های تجربه شده صندوق بین المللی پول و دیگر نهادهای مشابه، از ˈماریانو راخویˈ نخست وزیر این کشور اروپایی خواسته اند از میان سه مدل پیشنهادی آنان که حاوی توسعه مبتنی بر تضمین حقوق اساسی افراد و رفاه آنها است، یکی را انتخاب کند.

  نخستین پیشنهاد آنها ، ایجاد یک سیستم جمع آوری عادلانه تر پول بر اساس مبارزه با بهشت های مالیاتی، افزایش تدریجی مالیاتها و الزام به پرداخت عوارض بازرگانی از سوی همگان برای مبارزه با فقر است.

  سازمانهای غیردولتی اجتماعی اسپانیا، دومین پیشنهاد خود را تقویت سیاست های اجتماعی و همکاری برای توسعه به جای تحمیل ریاضت های پی در پی اقتصادی بیان کرده و در این راستا، خواهان نوسازی دموکراسی مبتنی بر شفافیت همه سازمانها و ارگان ها در عملکرد خود شده اند.

  سومین و آخرین پیشنهاد اینترمان و تهیه کنندگان گزارش آن، جلوگیری از سوءاستفاده در نظام مالی کشور است. به عقیده آنها، دولت اسپانیا در حالی مردم را تحت ریاضتهای شدید اقتصادی قرار داده که تاکنون در برابر محاکمه عاملان واقعی فسادهای کلان و گسترده مالی در کشور اقدام موثری به عمل نیاورده است و آنان همچنان حاضر به مسئولیت پذیری در این زمینه نیستند.

  تهیه کنندگان گزارش تاکید دارند: اگر دولت به تعهد خود در این زمینه عمل کند، تغییرات اجتماعی در اسپانیا باعث تعیین دوباره قرارداد و تعهدات اجتماعی بین شهروندان و دولت خواهد شد .

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.