• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » با این 7 علامت دروغ‌گوها را بشناسید
  کد خبر : 12699

  با این 7 علامت دروغ‌گوها را بشناسید

  با این 7 علامت دروغ‌گوها را بشناسیدReviewed by Aryan on Sep 23Rating: به‌طور میانگین، همه مردم جهان، روزی دو مرتبه دروغ می‌گویند. برخی افراد، دروغ‌گوهای خوبی نیستند و زود لو می‌روند اما برخی دیگر دروغ‌گوهای قهاری هستند. حالا دوست دارید بدانید طرف مقابل‌تان در یک رابطه دروغ می‌گوید یا راست؟ به این 7 نشانه دقت…

  با این 7 علامت دروغ‌گوها را بشناسیدReviewed by Aryan on Sep 23Rating:

  به‌طور میانگین، همه مردم جهان، روزی دو مرتبه دروغ می‌گویند. برخی افراد، دروغ‌گوهای خوبی نیستند و زود لو می‌روند اما برخی دیگر دروغ‌گوهای قهاری هستند.

  حالا دوست دارید بدانید طرف مقابل‌تان در یک رابطه دروغ می‌گوید یا راست؟ به این 7 نشانه دقت كنید:

  اضطراب و عرق كردن: شناخته‌ترین نشانه‌هایی كه می‌تواند یک فرد دروغ‌گو را لو دهد، عرق كردن و اضطراب اوست. زمانی كه ما دروغ می‌گوییم همیشه می‌ترسیم لو برویم. به همین دلیل دچار اضطراب می‌شویم و اضطراب با افزایش ضربان قلب و عرق كردن همراه است اما این موضوع در رابطه با همه مردم صادق نیست. برخی افراد به دروغ‌گویی عادت دارند وگ دچار اضطراب نمی‌شوند.

  صدای خیلی زیر یا خیلی بم: روان‌شناسان معتقدند صدا، علامت خوبی برای شناسایی دروغ‌گو است. چرا؟ در واقع این ما نیستیم كه صدا را كنترل می‌كنیم. مغز براساس احساساتی كه داریم آن را به شكل اتوماتیک تنظیم می‌كند. وقتی دروغ می‌گوییم، می‌ترسیم رسوا شویم. به همین علت معمولاً تن صدا تغییر می‌كند و خیلی زیر یا خیلی بم می‌شود.

  سخنان ضد و نقیض: دروغ‌گوها به‌دلیل ترس از رسوا و شرمگین شدن تعادل احساسی درستی نداشته و حتی حرف‌های آنها كم و بیش ضد و نقیض است. برای آنكه مطمئن شوید یک فرد دروغ می‌گوید از او بخواهید دقیقاً حرفی را كه در یک موقعیت خاص زده برای شما در مواقع مختلف تكرار كند، حتی سوالات متفاوت و مدام در مورد همان مسأله می‌تواند ثبات فكری دروغگو را بر هم بریزد.

  میمیک‌های غیرمعمول: پلک زدن‌های مداوم، مالیدن پلک، نگاه‌های مبهم… همگی اینها نشانه میمیک صورت یک فرد حین دروغ گفتن است. صورت دقیقاً احساساتی را كه داریم نشان می‌دهد و كنترل عمقی آنها كمی سخت است. اگر فردی میمیک غیرطبیعی و غیرمعمول دارد و حین صحبت با شما دچار تیک خاصی مثل مالیدن پلک می‌شود، می‌توانید به حرف‌های او شک كنید.

  ژست‌های مخصوص: سرفه كردن درون مشت، بالا بردن دست روی سر و عقب بردن بالاتنه موقع حرف زدن از جمله ژست‌های آدم‌های دروغ‌گو است. البته باید مراقب هم بود. برخی دروغ‌گوها برای آنكه احساسات‌شان نمایان نشود حین حرف زدن كاملاً خنثی عمل می‌كنند.

  حرف زدن وسواسی: دروغ‌گوها معمولاً در صحبت كردن وسواس به خرج نمی‌دهند و همه مسائل را رو می‌كنند. اگر شما حین صحبت‌ها از فردی بخواهید با دقت بیشتری مسائل را برای شما بیان كند و به عبارتی وسواسی‌تر از او سوال كنید، معمولاً دروغ‌گو چون حافظه خوبی ندارد و در دور بعد قادر به بیان همان جواب‌ها نیست. درنهایت می‌توانید از زبان او این جملات را بشنوید «به من اعتماد نداری؟» اگر فردی واقعاً دروغ‌گو نباشد، خیلی سریع از كوره درنمی‌رود و برای بار دوم هم به برخی سوالات شما پاسخ می‌دهد.

  احساسات اغراق‌آمیز: وقتی فردی فقط با دهان می‌خندد یعنی یا می‌خواهد رعایت ادب كرده باشد یا دروغ‌گوی ماهری است. یک لبخند صادقانه با عقب‌رفتن لب‌ها و چین خوردن پلک‌ها در سمت خارج همراه است. یک دروغ‌گو معمولاً تنها با دهان می‌خندد تا احساسات درونی خود را مخفی كند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.