• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی » ایرانی ها هر سال 400 میلیارد تومان آنتی بیوتیک مصرف می کنند !
  کد خبر : 125795

  ایرانی ها هر سال 400 میلیارد تومان آنتی بیوتیک مصرف می کنند !

  ایرانی ها هر سال 400 میلیارد تومان آنتی بیوتیک مصرف می کنند !Reviewed by Aryan on Nov 17Rating: به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ،محمدرضا بلورساز افزود: امروزه مقاومت های دارویی یکی از مشکلات بهداشتی به شمار می رود چنانکه هم اکنون مقاومت نسبت به داروهای ضد سل در بیش از 140…

  ایرانی ها هر سال 400 میلیارد تومان آنتی بیوتیک مصرف می کنند !Reviewed by Aryan on Nov 17Rating:

  به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ،محمدرضا بلورساز افزود: امروزه مقاومت های دارویی یکی از مشکلات بهداشتی به شمار می رود چنانکه هم اکنون مقاومت نسبت به داروهای ضد سل در بیش از 140 کشور دنیا دیده می شود.

   وی ادامه داد: میکروب سل به هیچ آنتی بیوتیکی جواب نمی دهد، از همین رو سازمان بهداشت جهانی سال 2011 را سال مقاومت میکروبی و مصرف منطقی آنتی بیوتیک ها نامگذاری کرده است.

  رییس انجمن بیماری های عفونی اطفال ایران با اشاره به نگرانی سازمان جهانی بهداشت از مقاومت میکروبی در دنیا، افزود: البته این سازمان چهار راهکار برای مقابله با این مشکل ارایه کرده است؛ برقراری نظام مراقبت ضد میکروبی در بیمارستان ها به عنوان اولین راهکار سازمان جهانی بهداشت WHO به شمار می رود.

  بلورساز گفت: مصرف منطقی آنتی بیوتیک از طریق آموزش پزشکان به مردم، وضع قوانین برای ممنوعیت فروش آنتی بیوتیک بدون نسخه پزشک و رعایت اصول کنترل و پیشگیری از عفونت ها، به عنوان سه راهکار دیگری است که سازمان جهانی بهداشت برای جلوگیری از مقاومت میکروبی پیشنهاد داده است.

  این متخصص بیماری های عفونی اطفال با اعلام اینکه از هر چهار ایرانی، یک نفر دارو مصرف می کنند از ایران به عنوان یکی از 20 کشور دنیا نام برد که بیشترین مصرف آنتی بیوتیک را دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • Nouhmane

   Taking the orvveeiw, this post is first class

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.