• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » تاریخ ایران , فرهنگی و هنری » کسي که بخواهد ريشه ايران را بزند به دنيا نخواهد آمد
  کد خبر : 120548

  کسي که بخواهد ريشه ايران را بزند به دنيا نخواهد آمد

  کسي که بخواهد ريشه ايران را بزند به دنيا نخواهد آمدReviewed by Farnaz on Nov 16Rating: دکتر احمدي‌نژاد صبح امروز با حضور در موزه ملي ايران و در مراسم رونمايي از 18 قلم اشياي تاريخي جيرفت گفت: اگر ايرانيان نبودند، نشاني از تمدن بشري نبود؛ زيرا که در طول تاريخ ايراني‌ها اساس فرهنگ بشري را…

  کسي که بخواهد ريشه ايران را بزند به دنيا نخواهد آمدReviewed by Farnaz on Nov 16Rating:

  دکتر احمدي‌نژاد صبح امروز با حضور در موزه ملي ايران و در مراسم رونمايي از 18 قلم اشياي تاريخي جيرفت گفت: اگر ايرانيان نبودند، نشاني از تمدن بشري نبود؛ زيرا که در طول تاريخ ايراني‌ها اساس فرهنگ بشري را پايه‌گذاري کرده‌اند.

  رئيس‌جمهور افزود:‌ برخي بدخواهان به دنبال حذف و آسيب‌زدن به ريشه ملت ايران هستند در حالي که بايد بدانند کسي که بخواهد به ريشه ايران آسيب برساند هنوز به دنيا نيامده و بعد از اين نيز به دنيا نخواهد آمد.

  وي اضافه کرد: در جهان امروز عده‌اي هستند که مخالف پيوستگي تاريخي ملت‌هاي صاحب تمدن هستند. اين‌ها خود هيچ تمدني ندارند و نمي‌توانند درک‌کنند تمدن امروز ايران محصولي از گذشته تاريخي آن است.

  رئيس‌جمهور تصريح کرد: در حال حاضر در دنيا مدعياني وجود دارند که کل سابقه تاريخي آن‌ها به اندازه خانه‌هاي دوره زنديه در کشور ما نيست و دليل اصلي مخالفت کشورهاي سلطه با ملت ايران بي‌هويتي و نداشتن ريشه تاريخي آن‌ها است.

  رئيس قوه مجريه افزود: به يقين مي‌گويم، پشت‌پرده اين مخالفت‌ها صهيونيست‌ها قرار دارند که تمدن 5 هزار ساله ما را ناديده گرفته و به دروغ دنبال جعل و ساخت تاريخ 2500 ساله براي خود هستند.

  رئيس‌جمهور در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به پيشينه تاريخي کشور گفت: ميراث‌فرهنگي هر کشور نشان‌دهنده قابليت‌هاي يک ملت است و تخريب ميراث‌فرهنگي خودکشي است.

  وي افزود: کاوش‌هاي باستان‌شناسان در منطقه جيرفت نشان از تمدن 5 هزار ساله ايران دارد و معرفي اين ميراث گرانقدر در دنيا موجب خواهد شد تا حناي آن دسته از کشورهايي که با اين تمدن مخالفت مي‌کنند رنگ ببازد.

  رئيس‌جمهور تأکيد کرد: معماري‌هاي زيبا و صاحب سبک ايراني در دوره‌هاي پيشين از نمادهاي بسيار زيبايي بود که در روحيات و فرهنگ اثرگذار بود.

  وي افزود: متأسفانه معماري کنوني شهرهاي ايران از جمله تهران زيبنده کشوري با 5 هزار سال سابقه تمدن نيست.

  وي تصريح کرد: با تشکيل موزه‌هاي تخصصي از جمله موزه معماري و شهر‌سازي مي‌توان نسبت به احياي فرهنگ ديرينه گام‌هاي اساسي برداشت.

  رئيس قوه مجريه در ارتباط با تلاش سازمان ميراث‌فرهنگي کشور در بازگرداندن 18 قلم اشياي تاريخي به کشور گفت: خوشبختانه اين اشياء با تلاش دلسوزان ميراث‌فرهنگي به ايران بازگشت و براي اولين‌بار توانستيم با ارائه اسناد و مدارک، مالکيت خودمان را براي تمدني که به سرقت رفته بود اثبات کرده و آن‌ها را به کشور بازگردانيم.

  احمدي‌نژاد تأکيد کرد: بايد با شناسايي اشياي تاريخي در نقاط مختلف دنيا اين اموال تاريخي و باستاني را به کشور بازگردانيم.

  در ابتداي اين مراسم دکتر احمدي‌نژاد با اشاره به واقعه غدير تصريح کرد: غدير بزرگترين عيد انسان است و همه پيامبران الهي آمدند تا بشريت را به غدير برسانند؛ چرا که آن‌ها خواستند انسان زندگي سعادتمندانه‌اي داشته باشد.

  رئيس‌جمهور خاطر‌نشان کرد: عدالت و عشق در سايه توحيد تحقق مي‌يابد و وقتي حاکميت جامعه در اختيار عدالت و عشق باشد، حيات طبيعي انسان به حقيقت مي‌رسد.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.