• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » رهبر امسال را به چه نامی نامگذاری خواهند کرد+ جدول نام 17 سال اخیر
  کد خبر : 1197

  رهبر امسال را به چه نامی نامگذاری خواهند کرد+ جدول نام 17 سال اخیر

  رهبر امسال را به چه نامی نامگذاری خواهند کرد+ جدول نام 17 سال اخیرReviewed by Aryan on Mar 21Rating: مقام معظم رهبری با نام گذاری هر سال، انتظارات و توصیه​هایی را در پیام نوروزی خود به ملت ایران و مسئولان بیان می​کنند. به گزارش خبرآنلاین، حضرت آیت​الله خامنه​ای در پیام​های چند سال اخیر خود به…

  رهبر امسال را به چه نامی نامگذاری خواهند کرد+ جدول نام 17 سال اخیرReviewed by Aryan on Mar 21Rating:


  مقام معظم رهبری با نام گذاری هر سال، انتظارات و توصیه​هایی را در پیام نوروزی خود به ملت ایران و مسئولان بیان می​کنند.

  به گزارش خبرآنلاین، حضرت آیت​الله خامنه​ای در پیام​های چند سال اخیر خود به مناسبت سال نو، ضمن اینکه هر سال را به عناوینی نامگذاری می​کنند انتظاراتی را طرح کرده و توصیه​هایی به مردم و مسئولان دارند.

  علاوه بر این ایشان اغلب برآوردی نیز از وضعیت منطقه و فضای بین​الملل در سخنرانی نوروزی خود و همچنین در سخنرانی روز اول فروردین در در حرم مطهر رضوی دارند.

  در جدول زیر نامگذاری 17 سال​ اخیر توسط رهبر انقلاب و انتظارات ایشان را می​بینید:

  سال عنوان سال اهم پیام
  89 «همت مضاعف و کار مضاعف» در بخش​هاى مختلف، بخش​هاى اقتصادى، بخشهاى فرهنگى، بخشهاى سیاسى، بخشهاى عمرانى، بخشهاى اجتماعى، در همه‌ى عرصه‌ها، مسئولین کشور به همراه مردم عزیزمان بتوانند با گامهاى بلندتر، با همت بلندتر، با کار بیشتر و متراکم‌تر، راه‌هاى نرفته‌اى را بپیمایند و به هدفهاى بزرگ خود ان‌شاءاللَّه نزدیکتر شوند.
  88 «اصلاح الگوى مصرف» مسئولین کشور در درجه‏ى اول – چه قوه‏ى مقننه، چه قوه‏ى مجریه، و چه سایر مسئولین کشور؛ قوه‏ى قضائیه و غیر آنها – و اشخاص و شخصیتها در رتبه‏هاى مختلف اجتماعى، و آحاد مردم ما از فقیر و غنى، بایستى به این اصل توجه کنند که باید الگوى مصرف را اصلاح کنند.
  87 «سال نوآوری و شکوفایی» در این سال باید نوآوری فضای کشور را فرا بگیرد و همه خود را موظف بدانند که کارهای نو و ابتکاری را ـ در سایه‌ی مدیریت صحیح و تدبیر درست ـ در فعالیت کشور وارد کنند. فعالیتهایی که در سالهای گذشته انجام گرفته است، اینها به شکوفایی برسد و مردم نتایج آن را در زندگی خود حس کنند
  86 «اتحاد ملى و انسجام اسلامى» درون ملت ما اتحاد کلمه همه‏ آحاد ملت و قومیتهاى گوناگون و مذاهب گوناگون و اصناف گوناگون ملى؛ و در سطح بین‏المللى، انسجام میان همه‏ى مسلمانان و روابط برادرانه‏ى میان آحاد امت اسلامى از مذاهب گوناگون و وحدت کلمه‏ى آنها.
  85 « پیامبر اعظم(ص)» امروز درس پیغمبر اسلام براى امتش و براى همه‏ى بشریت، درسِ عالم شدن، قوى شدن، درس اخلاق و کرامت، درس رحمت، درس جهاد و عزت، و درس مقاومت است.
  84 «همبستگى ملى و مشارکت عمومى» آنچه براى مردم و مسؤولان – هر دو – حایز اهمیت است، عبارت است از همکارى و حفظ وحدت ملى و همبستگى عمومى ملت در قبال آنچه مسؤولان موظفند انجام دهند. ادامه‏ى این راه از یک طرف، و همکارى مردم و مسؤولان از سوى دیگر، مى‏تواند ما را در پیشرفت این راه و پیشبرد این اهدافِ والا کمک کند.
  83 «پاسخگویى سه قوه به ملت ایران» مسئولان دولتى و قوه‏ى قضائیه و مجلس شوراى اسلامى به مردم بگویند که براى خدمت به عموم ملت ایران، براى تولید علم، براى استقرار عدالت و رفع فقر و فساد و تبعیض در جامعه – که اصلاح واقعى در جامعه اینهاست – براى نهضت عدالت‏خواهى و براى نهضت مبارزه با فساد، چه اقدامات عمدهییى را انجام داده‏اند.
  82 « نهضت خدمتگزارى» مه‌ى مسؤولان در سه قوّه، باید نهضتى را براى خدمت‌رسانى به مردم شروع کنند
  81 «سال عزّت و افتخار حسینى» امیدواریم ملت عزیز ما با تمسّک به معنویتِ حسین‏بن‏على علیه‏السّلام و با آشنایى بیشتر با آن بزرگوار، عزّت و افتخار و سربلندى را براى خود کسب کند.
  80 « امیرالمؤمنین(ع)» در این سال سعى کنیم به کار فرهنگى و علمى اکتفا نکنیم؛ تلاش کنیم رفتار و عملکردمان را – بخصوص در حوزه مسائل اجتماعى و به‏طور اخص در زمینه مسائل حکومتى – به عملکرد آن بزرگوار نزدیک کنیم.
  79 « امام امیرالمؤمنین، على‏بن‏ابى‏طالب علیه‏السّلام» مى‏توانیم در سایه نزدیکى به امیرالمؤمنین علیه‏السّلام، به آرزوى بزرگ کشور و ملتمان و نظام جمهورى اسلامى – یعنى عدالت اجتماعى – نزدیک شویم. امیدوارم که ما مسؤولان کشور – در درجه اوّل – و همه آحاد مردم تلاش کنند تا بتوانیم عدالت اجتماعى را در این کشور، مستقر کنیم
  78 «امام خمینى قدسّ سرّه» امیدوارم امسال که سال امام خمینى و زنده کننده یاد امام بزرگوار و فرصتى براى بررسى هرچه بیشتر در زندگى و خصوصیات و اهداف و غایات مورد نظر آن بزرگوار است،سالى باشد که ان‏شاءاللَّه ما بتوانیم این راه روشن را با عزم قاطع و با فکر روشن، هرچه بهتر ادامه دهیم و پیش ببریم
  77 «صرفه جویی» امسال توصیه مهمّ من عبارت است از صرفه‏جویى. دولت هم باید صرفه‏جویى کند؛ ملت هم باید بکند
  76 «صرفه جویی» باید مسؤولان کشور، راه صرفه‏جویى و مقابله با اسراف را به مردم بیاموزند.خودِ مسؤولان دولتى هم نباید اسراف کنند.
  75 «کار سازنده» همه باید تلاش نمایند کار سازنده بکنند. کار سازنده، مبارزه با دشمن است. باید با اداره صحیح و کار سازنده و صحیح و منطقى، با دشمن مقابله کرد
  74 «انضباط اقتصادى و مالى» باید به قدر نیاز و حاجت، خرج و مصرف کرد. بخصوص کسانى که اموال عمومى را مصرف مى‏کنند. آنها هم مانند کسانى که اموال خودشان را بى‏حساب و کتاب خرج مى‏کنند، مخاطب این مطلبند و نباید زیادى مصرف کنند
  73 «وجدان کارى» و «انضباط اجتماعی» هر کس هر تحلیلى داشته باشد، راه حل مشکلات، همین دو شاخص «وجدان کار» و «انضباط اجتماعى» است

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.