• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » اينترنت فرصت‌ساز، فرصت‌سوز مي‌شود؟
  کد خبر : 11851

  اينترنت فرصت‌ساز، فرصت‌سوز مي‌شود؟

  اينترنت فرصت‌ساز، فرصت‌سوز مي‌شود؟ Reviewed by Farnaz on Sep 11Rating: مجتبي شكيب – كارشناس فن‌آوري اطلاعات – در گفت‌و گو با خبرنگار فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب و با اشاره به اينكه چالش در حوزه اينترنت و شبكه‌هاي موجود در كشور حوصله را از سر به در مي‌برد، اظهار كرد:…

  اينترنت فرصت‌ساز، فرصت‌سوز مي‌شود؟ Reviewed by Farnaz on Sep 11Rating:

  مجتبي شكيب – كارشناس فن‌آوري اطلاعات – در گفت‌و گو با خبرنگار فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب و با اشاره به اينكه چالش در حوزه اينترنت و شبكه‌هاي موجود در كشور حوصله را از سر به در مي‌برد، اظهار كرد: سرعت اينترنت در داخل كشورمان به قدري پايين و بسترهاي مربوط به آن به قدري ضعيف است كه خود مسوولان نيز به اين موضوع واقف‌اند و براي پوشاندن آن به اميدوار كردن كاربران و مردم با وعده‌هاي خود دست زده‌اند.

  وي گفت: اگر در كشوري تمامي بسترهاي اينترنتي و ارتباطي فراهم باشد نه به گونه‌اي در حد عالي موجود در سطح كشورهاي پيشرفته بلكه در حد رفع نياز، به هيچ عنوان هر روز از اين موضوع دم نخواهيم زد كه تا چند ماه آينده يا تا پايان سال خبرهاي خوشي در اين باره خواهيم شنيد.

  اين كارشناس فن‌آوري اطلاعات كه بهره‌مندي از ارتباطات پرسرعت اينترنتي را از جمله حقوق اوليه كاربران ايراني مي‌داند، معتقد است كه در حال حاضر تمامي مشاغل و تجارت‌ها بر بستر اينترنت انجام مي‌شود و بر اين اساس اگر كشوري از حداقل‌هاي مورد نياز برخوردار نباشد، دچار مشكل خواهد شد و ممكن است آثار آن در بلندمدت گريبان‌گير كشور شود.

  او خاطر نشان كرد: امنيت شبكه‌هاي داخلي و اينترنت نيازمند دسترسي‌هاي گسترده به شبكه جهاني و يا منطقه‌اي است كه ما در حال حاضر چنين دسترسي را محقق نساخته‌ايم.

  شكيب گفت: پيش‌نياز دسترسي‌هاي فراگير و گسترده به اينترنت و شبكه‌هاي جهاني، نيازمند فرهنگ‌سازي و فراهم آوردن زمينه‌هاي لازم است تا اين احساس در مردم شكل بگيرد كه دوري از فضاي سايبر به همان اندازه مي‌تواند خطرناك باشد كه وابستگي بيش از اندازه به آن.

  اين كارشناس مباحث اينترنتي بسترهاي آموزشي حال حاضر را عاملي در جهت كندي ضريب نفوذ اينترنت دانست و در ادامه ابراز كرد: اميدوارم روزي اينترنت پرسرعت مگابايتي كه حق تمامي مردم است، در دست هم‌وطنان عزيز باشد و ما نيز به جاي اينكه صحبت از اينترنت داغ دل‌مان را تازه كند، فرصتي براي اظهارنظرهاي فني و راهبردي براي پيشرفت كشور داشته باشيم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.