• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » ارتش سايبري توسط بسيج تشكيل شده نه سپاه
  کد خبر : 11817

  ارتش سايبري توسط بسيج تشكيل شده نه سپاه

  ارتش سايبري توسط بسيج تشكيل شده نه سپاه Reviewed by Farnaz on Sep 10Rating:     معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه با اشاره به بيانيه اخير سپاه درباره منتسب نبودن ارتش سايبري به اين سازمان گفت: در ساختار سپاه چيزي به عنوان ارتش يا سپاه سايبري نداريم، ولي در عمل ميليون‌ها بسيجي به صورت خودجوش…

  ارتش سايبري توسط بسيج تشكيل شده نه سپاه Reviewed by Farnaz on Sep 10Rating:

   

   

  معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه با اشاره به بيانيه اخير سپاه درباره منتسب نبودن ارتش سايبري به اين سازمان گفت: در ساختار سپاه چيزي به عنوان ارتش يا سپاه سايبري نداريم، ولي در عمل ميليون‌ها بسيجي به صورت خودجوش كار ده‌ها ارتش سايبري در مقابله با دشمن انجام مي‌دهند.

  به گزارش ايتنا از خبرگزاري دانشجويان ايران، حميدرضا مقدم‌فر در اولين نشست خبري خود پس از انتساب به عنوان معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه تاكيد كرد: اگر روزي سپاه، ارتش سايبري را به صورت سازماندهي شده راه‌اندازي كند با افتخار اين مسئله را اعلام خوهيم كرد.

  وي خاطرنشان كرد: سپاه در درون خود ميليون‌ها نيروي بسيجي دارد كه تكليف‌گرا هستند و اگر احساس كنند كشور در معرض هرگونه تهديدي قرار دارد با آن مقابله مي‌كنند. امروز اگر بسيجيان احساس مي‌كنند جنگ سايبري عليه كشورشان وجود دارد به اين عرصه ورود پيدا مي‌كنند و ده‌ها ارتش سايبري تشكيل مي‌دهند و امروز اين اتفاق افتاده است و سپاه هم به اين مسئله افتخار مي‌كند.

  معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه با اشاره به اهميت جنگ سايبري در دنياي امروز اظهار كرد: مهم‌ترين ارتش آمريكا رسما ماموريت جنگ سايبري در دنيا را دارد و آنها اين مسئله را به وضوح بيان كرده‌اند و اسرائيل نيز بسياري از واحدهاي نظامي خود را به واحدهاي سايبري تبديل و رسما اعلام كرده كه هدف اولويت‌دار آنها ايران است. در راستاي همين جنگ سايبري دشمن است كه ويروس استاكس‌نت منتشر شد و اگر هوشمندي و دقت جوانان و دانشمندان ما نبود، اين ويروس مي‌توانست نيروگاه بوشهر را از پاي دربياورد و باز هم در همين راستاست كه ويروس استارس منتشر شد.

  مقدم‌فر اضافه كرد: امروز همه بر اين عقيده هستند كه جنگ سايبري مي‌تواند از جنگ سخت هم سخت‌تر باشد و تجلي جنگ نرم دشمن نيز در حوادث پس از انتخابات بود كه آنها براي هك كردن برخي خبرگزاري‌ها و سايت‌ها تلاش زيادي كردند. اخيرا نيز يكي از مسئولان سايبري ارتش اسرائيل اعلام كرد كه كامپيوترها و صفحه كليدها جديدترين سلاح‌هاي ما و توييتر و شبكه‌هاي اجتماعي تازه‌ترين منابع اطلاعاتي ما هستند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.